CS. M. 2021.10.16 20:25 Frissítve: 2021.10.17 00:19

PL: Chilwell lövése döntött, nyert a Chelsea a Brentford ellen

A Chelsea Ben Chilwell góljával 1–0-ra legyőzte idegenben az újonc Brentfordot a Premier League 8. fordulójának szombati játéknapján.

Chilwell szerezte a győztes gólt (Fotó: Getty Images)

A vártnak megfelelően a londoniak irányították a meccset, de az első igazán nagy helyzet a Brentford előtt adódott – kapufa lett a vége. A hazaiak ezt követően is vezettek néhány veszélyes támadást, míg a túloldalon Romelu Lukaku betalált, de lesen volt. A 45. percben aztán egy parádés Ben Chilwell-lövés után már szabályosan is betaláltak a vendégek (0–1).

A folytatásban a Brentford bátran, veszélyesen és jól játszott, újabb kapufáig is eljutott, az utolsó percekben pedig gyakorlatilag teljesen beszorította a Chelsea-t, de gólt szerezni nem tudott. A vendégek kapusa, Édouard Mendy egy óriási bravúrt mutatott be a 93. percben. 0–1

Aston Villa–Wolverhampton 2–3
(Ings 48., McGinn 69., ill. Saiss 80., Coady 86., Neves 90+5.)
Leicester City–Manchester United 4–2 (Tielemans 31., Soyuncu 78., Vardy 83., Daka 90+1., ill. Greenwood 19., Rashford 82.)
Manchester City–Burnley 2–0 (B. Silva 12., De Bruyne 70.)
Norwich City–Brighton 0–0
Southampton–Leeds United 1–0 (Broja 53.)

Watford–Liverpool 0–5 (Mané 9., Firmino 37., 52., 90+1., Szalah 54.)
Vasárnap
15.00: Everton–West Ham United (Tv: Spíler1)
17.30: Newcastle United–Tottenham (Tv: Digi Sport1)

Angol labdarúgás CSELŐTEI MÁRK

Smith Rowe meglehetősen furcsa találata megadta az alaphangot, Ronaldónak meglett a 800. és a 801. gólja is.