Egy gól is elég volt, az Arsenal nyerte a londoni derbit

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.05.12. 21:10
Érdekes gól volt... (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. fordulónak londoni rangadóján az Arsenal 1–0-ra nyert a Chelsea otthonában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Chelsea–Arsenal 0–1 (0–1)
London,
Stamford Bridge, zárt kapuk mögött. V: Marriner
Chelsea:
Kepa – Azpilicueta (Zijes, 77.), Thiago Silva, Zouma – R. James, Jorginho, Gilmour (C. Hudson-Odoi, a szünetben), Chilwell – Mount, Havertz (Giroud, 65.), Pulisic. Menedzser: Thomas Tuchel
Arsenal:
Leno – Holding, Pablo Marí, Gabriel Magelhaes – B. Saka (Bellerín, 65., Chambers, 88.), Partey, el-Neni, Tierney – Ödegaard, Smith Rowe – Aubameyang (Lacazette, 79.). Menedzser: Mikel Arteta
Gólszerző:
Smith Rowe (16.)

Korábban
Manchester United–Leicester City 1–2 (Greenwood 15., ill. L. Thomas 10., Söyüncü 66.)

A Chelsea várta jobb formában, és így vidámabb hangulatban a legújabb londoni derbit, ugyanis a csapat a múlt héten, a Real Madridot búcsúztatva bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, majd néhány nappal rá az immáron friss bajnokot, a Manchester Cityt győzte le idegenben. Az Arsenal elbukta az Európa-liga elődöntőjét, most az őszi európai kalandokért harcol – és előnnyel térhetett szünetre a Stamford Brige-en.

Mind a két védelem egy-egy gólhelyzetet adományozott az ellenfélnek, csak amíg Kai Havertz kihagyta a maga ziccerét, Jorginho borzalmas hazaadása után Emile Smith Rowe nem hibázott.

Nagyon régen fordított már a Chelsea otthon, most ezt a félidőre simán megtehette volna, de legalább olyan bőkezűen bánt a helyzeteivel, mint a klub tulajdonosa a Chelsea-be fektetett pénzével.

Kisebb lehetőségei a főleg a védekezéssel foglalkozó Arsenalnak is akadtak, de Christian Pulisic és a csereként beállt egykori Arsenal-kedvenc, Olivier Giroud sokkal nagyobb helyzeteket puskázott el, Havertz pedig eljutott egy a VAR által – helyesen – visszavont találatig.

A hajrában Kurt Zouma fejesét Bernd Leno a lécre tolta, és ott landolt Giroud ismétlése is, ezen a derbin csak egyetlen dolog miatt szomorkodhatott az Arsenal: a csereként beállt Héctor Bellerín térdsérülést szenvedett.

Rüdiger nélkül nem megy...

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. perc James beadását Gabriel Jorginhóra fejeli, akiről kicsorog a labda az alapvonalon túlra...

90+5. perc Zijes ívelése a kapusé.

90+4. perc Thomas Partey-é az első sárga, műesésért.

90+4. perc Zouma kiharcol egy szögletet, James beadja, Silva 12 méteres fejese a védőké.

Hat perc a ráadás.

90. perc LÉC ÉS LÉC! Zijes beadása után Zouma fejel kapura, Leno robinzonáddal a lécre tolja a labdát, a kipattanó Giroud-é, jobbal négy méterről, kissé jobbról a lécre lő!

88. perc Calum Chambers váltja Bellerít

87. perc Mount szöglete igen rossz, Lacazette kirúgja a labdát. Zijes indítása meg Gabrielé.

86. perc ZICCER, de Odoi balról ballal hiába emel Pulisic elé, az amerikai tízről jobbal Lenóhoz emel, kissé jobbról. Bellerínt ismét ápolni kell.

2013 májusa után nyerhet újra egymás után háromszor is idegenben az Arsenal, előtte háromszor meg ikszelt.

Pedig. A Chelsea London királya az idényben, 7 siker, 1 iksz, 1 vereség. Ha nyer, városi rekord!

Bal térd.

83. perc Bellerín nagyot ment Zijes emelését követően Odoi elől, bele is sérül, ollózva tette el előle a labdát a 16-oson.

Auba nagyon szomorúan üldögél a lelátón. Nem ment ma neki, assziszt ide vagy oda.

79. perc Alexandre Lacazette be, Aubameyang le. Ékcsere.

Az Arsenal előző két meccsét megnyerte a Chelsa ellen, három sikerig 2004-ig kell visszamenni az időben.

77. perc Hakim Zijes be, Azpilicueta le.

75. perc Rowe megindul a balon, három jó csel után fennakad Silván. Felbőrözte őt, de így beérte a labdát James. Tierney ballal 31-ről a bal sarok felé lő, véd Kepa, vetődnie sem kell.

Aki anno 253 mérkőzésén 105 gólt vágott az Arsenal színeiben, 41 gólpassz mellett.

72. perc Odoi bal oldali, ballábas beívelését az ötös bal sarka elől a kapu bal alsó saroka mellé csúsztatja fejjel Giroud.

69. perc Mellé, Giroud ballal a jobb sarok mellé lő méterekkel 16-ról, el-Neni bakija után. Werner hátradől a lelátón, nem hiszi.

68. perc Zouma 30-ról átlövi a labdát egy szomszédos megyébe. Tuchel a fejét rázza, nem hisz a szemének.

66. perc Rowe passza után Bellerín jobbal 12-ről, kissé jobbról a kapushoz lő.

65. perc Héctor Bellerín be, Saka le, Havertz le, Olivier Giroud be. Ex.

61. PERC ITT A FORDÍTÁS? Mount kornerét Pulsic hatról a bal alsó elé fejeli, Havertz közelről jobbal a kapuba lő... de les. Bizony, tényleg lesen állt a német.

55. perc James beadása éppen csak elsuhan középen Havertz előtt, Leno érezte ezt, kivetődik a labdára.

54. perc Mount bedob egy rossz cselt az ötös jobb sarka előtt, majd gyorsan elesik, nem nyert, előtte James jobb oldali, jobblábas, lapos beadását jobbal 19-ről a léc fölé vágja Odoi.

52. perc Pulisic kiharcol egy szögletet, Mount beadása után Zouma és Jorginho hatméteres fejese is rossz.

80 százalékban a Chelsea-nél a labda.

47. perc Gabriel odalép Havertznek a 16-oson belül... tovább! Előbb elveszítette a német a labdát, aztán jött az ütközés.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Callum Hudson-Odoi a pályán Gilmour helyett.

A Chelsea a 8. olyan gólt kapja a ligában az idényben, amelyet a védők hoznak össze, ennél csak a Liverpool rosszabb e mutatóban (9).

ÓMEN. A Chelsea előző nyolc bajnokiját elbukta odahaza, ha az ellenfél vezetett a szünetben. Utoljára 2013-ban fordított, a Southampton ellen!

Az Arsenal soha nem kapott ki a PL-ben a Chelsea-től hétközben, igaz, hatszor is ikszelt vele. Négyszer itt.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból:
Didier Drogba 13
Thierry Henry 10
Ray Kenned 9
Bobby Tambling 8
Ian Wright 8

A 2015–2016-os idény óta ez az első, amelyben az Arsenal nem jutott be egyik kupasorozat döntőjébe sem. A londoniak a kilencedik helyen állnak a Premier League-ben, könnyen lehet, hogy az 1995–1996-os évad óta először lemaradnak a nemzetközi porondról a következő kiírásban.

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Mezőnyharc, egy perc a ráadás.

41. perc Pulisicet nagyon keményen szereli a 16-oson Holding... tovább! Tombol a hazai kispad.

Az Arsenal Karácsonykor három egyre megverte a Chelsea-t, a legendás 2003-2004-es idény óta először verhetik meg a Chelsea-t oda-vissza.

35. perc Dettó,
de Chilwell beadását hiába üti Leno Havertz elé, közbelép az ötös bal sarkán el-Neni. Saka nagyot hibázott, nem figyel, ki akarta engedni a labdát. Chilwell nem így gondolta.

A Chelsea nyolc bajnoki óta veretlen odahaza az Arsenal ellen, két iksszel, 2011 októbere óta.

31. perc Helyzet ez is, Zouma nem éri el jól fejjel a bal oldali Mount-kornert, Pulisic elé pattan azonban a labda, aki három méterről, kissé jobbról a léc fölé fejeli azt!

28. perc Havertz passzát Mount jobbal a bal sarokba lőné 10-ről, kissé balról, de balra elvetődve véd Leno!

Az előző 3 bajnokin három 21 éven aluli fiatal is betalált az Arsenalban: Gabriel Martinelli, Bukayo Saka és Emile Smith Rowe.

25. perc Folytatja az ék.

23. perc Mount odakönyököl Aubameyangnak, vérzés, ápolás.

Kéz volt, vétlen kéz, a VAR szerint is.

22. percDE NAGY BLOKK, Pulisic ad be jobbról jobbal laposan, Mount jobbal tízről kapura lő, de blokkol az ötösön álló Holding!

16. PERC MICSODA GÓLLAL VEZET AZ ARSENAL! Jorginho majdnem öngólt lő, borzalmasan ad haza a 16-osról, Kepa nagyot repülve kiüti a labdát, de Aubaeyang eléri azt, kissé balról ballal középre adja, EMILE SMITH ROWE meg ballal a bal alsóba lő az ötösről, középről. 0–1!

15. perc James bal oldali beadása a kapusé.

13. perc Öregaard megijed Zoumától, Holding elé töri a labdát jobbal, 21-ről, de rossz a beadás.

11. perc FÖLÉ, Gabriel pocsék passza után Marí nem figyel, Havertz kapura törhet így, de ballal 15-ről, középről a léc fölé hamarkodja a labdát!

8. perc Ödegaard első jó passza, de lesen van a kiugró Saka.

5. perc Mezőnyharccal, majd Pulisic bal oldali beadását Mount jobbal, balról, tíz méterről feladja a kapusnak. Laposan.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek piros-fehér mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 204 találkozó, 66 chelsea-s és 78 arsenalos sikerrel, 269, ill. 284 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Mateo Kovacic, Andreas Christensen és Charly Musonda Jr. sérült, a vendégektől éppen David Luiz maródi.

A londoniak spanyol menedzserétől megkérdezték, képes-e felsegíteni csapatát a padlóról.

„Nem ülnék itt, ha nem így lenne – idézi a Sky SportsMikel Artetát.Majd meglátják! Nem akarom a számat jártatni, majd a pályán bizonyítunk. Mindig érzem a rám nehezedő nyomást, mert a lehető legjobbat akarom a csapatnak és a szurkolóknak. Ez a kiesés nagy csalódás, mert mindent megtettünk azért, hogy bejussunk a döntőbe. Szomorúak vagyunk, ám gratulálnunk kell a Villarrealnak. Az utolsó pillanatig harcoltunk, úgy érzem, a visszavágón győzelmet érdemeltünk. Apróságokon múlik a végeredmény, voltak lehetőségeink gólt szerezni. Az ilyen fontos mérkőzéseken az összes kulcsjátékosra szükség van, ám nálunk nem volt mindenki egészséges. Tudjuk, mit jelentett volna a szurkolóknak, ha egy Európa-liga-győzelemmel kiharcoljuk a Bajnokok Ligája-indulást. Hatalmas csapás ez.”

„Nem gondolom, hogy az eredmények megkérdőjeleznék az állását. Szerintem a nyáron lehetőséget kap az átigazolási piacon új játékosokat igazolni, valamint arra is, hogy megmutassa, ő a megfelelő szakember a kispadra” – zárta gondolatait Ornstein.

„Természetes, hogy a mérkőzés után nyomás nehezedik rá. A szurkolók egyre többen ellene vannak. Azonban nem láthatunk a döntések mögé, amiket az Európa-liga elődöntőjében hozott meg. A balszerencse sem kerülte el például Granit Xhaka sérülésénél” – mondta a Sky Sportsnak az újságíró.

Ahogy azt korábban megírtuk, az Arsenal búcsúzott az Európa-liga elődöntőjében, a Villarreal 2–1-es összesítéssel búcsúztatta az észak-londoniakat. A találkozó után a szurkolók elégedetlenségüknek adtak hangot, Mikel Arteta azonban azt mondta, hogy ő a megfelelő ember a klub kispadjára. Nem sokkal ezután David Ornstein is elmondta a véleményét, aki szerint nincs veszélyben a spanyol szakember állása.

A The Athletic szakírója David Ornstein a Sky Sports „Early kick-off” műsorában beszélt az Arsenal menedzserének, Mikel Artetának a jövőjéről. Az újságíró szerint a vezetőség továbbra is ki fog tartani a spanyol tréner mellett, és megadják neki a lehetőséget a bizonyításra.

A két csapat közül a hazai együttes várhatja jobb hangulatban a londoni derbit. A Chelsea múlt héten, a Real Madridot búcsúztatva bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, majd néhány nappal rá a PL-ben a BL másik finalistáját, a Manchester Cityt győzte le idegenben. Az Arsenal ugyan az előző körben megverte a WBA-t Londonban, de a következő idény szempontjából égetően fontos El-elődöntőből nem jutott tovább. A formákat nézve a múlt sem a vendégek mellett szól, legutóbb ugyanis 2011-ben szereztek három pontot a Stamford Bridge-en.

Chelsea–Arsenal 2018–2019: 3–2, 0–2, El-döntő: 4–1, 2019–2020: 2–2, 2–1, kupadöntő: 1–2, az ősszel: 1–3

A Manchester Cityt nagy öröm érte a városi rivális bukásával: behozhatatlanná vált az előnye a tabellán, így a Josep Guardiola edzette csapat a 2018–2019-es idény után ismét bajnoki címét ünnepelhet, az ötödiket a Premier League 1992-es indulása óta.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CHELSEA–ARSENAL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!