PL: a szünetben hátrányban volt, majd kettővel nyert az MU

CS. M.CS. M.
2021.05.09. 17:03
Mason Greenwood góljával fordított az MU az 56. percben (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján a Manchester United 3–1-re legyőzte idegenben az Aston Villát.

A vezetést az Aston Villa szerezte meg Bertrand Traoré révén: a hazaiak támadója lefordult védőjéről a tizenhatoson belül, és kilőtte a hosszú felső sarkot (1–0).

Az első félidő folytatásában az MU alakított ki több helyzetet, de betalálni nem tudott. A második játékrész elején Paul Pogba ellen szabálytalankodott a tizenhatoson belül a hazaiak középpályása, Douglas Luiz, Bruno Fernandes pedig gólra váltotta a büntetőt az 52. percben (1–1).

Négy perccel később Mason Greenwood hozta helyzetbe magát a tizenhatoson belül, és kilőtte a rövid sarkot (1–2).

A hajrában az Aston Villa nem tudott egyenlíteni, sőt a csereként pályára lépő Edinson Cavani a 87. percben fejjel növelte a vendégek előnyét. Két perccel később Ollie Watkins megkapta a második sárga lapját is, így a hazaiak tíz emberrel fejezték be a meccset. 1–3

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Aston Villa–Manchester United 1–3 (B. Traoré 24., ill. B. Fernandes 52. – 11-esből, Greenwood 56., Cavani 87.)
Kiállítva: O. Watkins (89., Aston Villa)
Wolverhampton–Brighton 2–1 (A. Traoré 76., Gibbs-White 90., ill. Dunk 13.)
Kiállítva: Dunk (53.), Maupay (Brighton, a lefújás után)

Később
17.30: West Ham United–Everton (Tv: Spíler1)
20.00: Arsenal–West Bromwich Albion (Tv: Spíler1)
Hétfő
21.00: Fulham–Burnley (Tv: Digi Sport1)
Szombat
Leeds United–Tottenham 3–1
(S. Dallas 13., Bamford 42., Rodrigo Moreno 84., ill. Szon Hung Min 25.)
Sheffield United–Crystal Palace 0–2 (Benteke 2., Eze 88.)

Manchester City–Chelsea 1–2 (Sterling 44., ill. Zijes 63., M. Alonso 90+2.)
Liverpool–Southampton 2–0 (Mané 31., Thiago 90.)
Péntek
Leicester City–Newcastle United 2–4 (Albrighton 80., Iheanacho 87., ill. Willock 22., Dummett 34., C. Wilson 64., 74.)

1. Manchester City 35 25 5 5 72–26 +46 80
2. Manchester United 34 20 10 4 67–36 +31 70
3. Chelsea 35 18 10 7 55–32 +23 64
4. Leicester City 35 19 6 10 63–43 +20 63
5. West Ham 34 17 7 10 55–44 +11 58
6. Liverpool 34 16 9 9 57–39 +18 57
7. Tottenham 35 16 8 11 61–41 +20 56
8. Everton 33 15 7 11 45–42 +3 52