PL: 2021-ben először nyert hazai bajnokit a Liverpool

2021.04.10. 17:37
Szalahék nagyot küzdöttek, de végül összejött a győzelem (Fotó: AFP)
A Liverpoolnak az Aston Villa ellen sikerült megtörnie a hat meccs óta tartó hazai vereségsorozatát: 2–1-re nyert az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában, ez volt a bajnoki címvédő első hazai sikere ebben az esztendőben.

A Premier League hetedik helyén álló Liverpool otthonába, az Anfieldre érkezett a tizedik pozícióban tanyázó Aston Villa. Jürgen Klopp csapatának volt miért visszavágnia: a bajnokság 4. fordulójában 7–2-re kikapott a birminghamiektől – a „vörösök” 57 éve nem szenvedtek ekkora különbségű vereséget. Hazai pályán ráadásul mostanában meglehetősen gyenge a teljesítményük: a ligában nyolc mérkőzés óta nyeretlenek voltak otthon, sorozatban hat meccsen ki is kaptak. Hazai pályán legutóbb december 16-án, a Tottenham ellen nyert bajnoki mérkőzést a Liverpool.

Az első félidőben nagyrászt a liverpooliak irányították a játékot, hiszen 12-szer lőttek kapura, ám a kísérletek közül csupán hármat kellett hárítania Emiliano Martíneznek. Az Aston Villa négyből négyet ért el ugyanebben a mutatóban, s a pontosságnak a 43. percben meg is lett az eredménye: a liverpooli középpálya bizonytalanná vált, s ezt kihasználva John McGinn passzát Ollie Watkins értékesítette (1–0).

Hat perccel később Roberto Firmino egyenlített, ám a videobíró hosszas elemzés után, les miatt érvénytelenítette a találatot.

A második félidő nyolcadik percében sikerült egalizálni: gyönyörű összjátékot követően Andrew Robertson lőtt kapura, Martínez hárított – a kipattanót azonban Mohamed Szalah gond nélkül fejelte a kapuba(1–1).

A folytatásban is a Liverpool volt az aktívabb, és a fordítás a 91. percben összejött; a tizenhatoson belülre szorították a riválist, s végül Trent Alexander-Arnold lőtt gólt a tizenhatos vonaláról. Összejött tehát a visszavágás és az idei első hazai, bajnoki siker: 2–1-re nyert a Liverpool az Aston Villa ellen.