PL: bombagól okozta a Chelsea vesztét, a Spursnek meg a ráadás

2023.04.15. 18:22
Enciso bombagóljára nem volt válasza a Chelsea-nek (Fotó: Getty Images)
A Chelsea 2–1-es vereséget szenvedett a Brighton & Hove Albiontól a Stamford Bridge-en, míg a Tottenham Hotspur a 95. percben kapott góllal kapott ki odahaza az AFC Bournemouthtól az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójának szombati játéknapján.

CHELSEA–BRIGHTON

Nem kezdték rosszul a mérkőzést a „sirályok”, akik a 9. percben eltalálták a kapufát. A vezetést azonban a londoni „kékek” szerezték meg, a 13. percben Conor Gallagher megpattanó labdájával kerültek előnybe (1–0).

A Brighton a hátránya ellenére is uralta a meccset. Az első játékrész közepén Mitoma Kaoru nagy szóló után nem tudta bevenni a kaput, nem sokkal később Alexis Mac Allister lőtt távolról, aztán Kepa Arrizabalaga védett hatalmas bravúrral Evan Ferguson fejesénél. A vendégek nyomása végül beérett, becselérése után pár perccel Danny Welbeck két védő szorításában bólintott a kapuba (1–1).

Az első félidő végén azonban majdnem ismét előnyben került a Chelsea, Christian Pulisic fejelt a lécre.

A második játékrész elejét is megnyomta a Brighton, a 60. percben Julio Enciso is eltalálta a kapufát, a kipattanót aztán Welbeck elrontotta. Üres volt a kapu, de erősen jött felé a labda.

A 19 éves paraguayi játékos percekkel később távolról is megpróbálta, és milyen jól tette! Bődületesen nagy gólt lőtt, Kepának esélye sem volt (1–2).

Ismét kikapott a Chelsea, amely a legutóbbi hat tétmérkőzéséből két döntetlen mellett négyet is elveszített. Frank Lampardék jövő kedden a Real Madridot fogadják. A Brighton viszont értékes három pontot szerzett, így jó hangulatban várhatja a Manchester United elleni FA-kupa-elődöntőt a Wembleyben.

Nagy meccset nyert meg a Bournemouth (Fotó: Getty Images)

TOTTENHAM–BOURNEMOUTH

Kis késéssel, de végül útjára indult a labda Londonban. Ahogyan az várható volt, a Spurs szerzett vezetést, a 14. percben Szon Hung Min talált a kapuba (1–0).

A félidő hajrájába lépve aztán a letámadó Bournemouth labdát szerzett, és Matías Vina révén egyenlített (1–1).

A Tottenham számára a fordulás után jött a hideg zuhany, ugyanis Dominic Solanke góljával fordított az újonc (1–2).

A 88. percben úgy tűnt, a Tottenham otthon tarthat egy pontot, Arnaut Danjuma egalizált (2–2).

A vendégeknek azonban volt még erre is válaszuk, a 95. percben Dango Ouattara megnyerte a Bournemouthnak a mérkőzést! 2–3

Vereségével a Tottenham nem tudta kihasználni a Newcastle botlását (Manchester vörös felén most örülnek), míg a Bournemouth távolabb került a kiesőzónától.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

Chelsea–Brighton & Hove Albion 1–2 (Gallagher 13., ill. Welbeck 42., Enciso 69.)
Everton–Fulham 1–3 (McNeil 35., ill. Reed 22., H. Wilson 51., D. James 68.)
Southampton–Crystal Palace 0–2 (Eze 54., 68.)
Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 2–3 (Szon Hung Min 14., Danjuma 88., ill. Vina 38., Solanke 51., Ouattara 90+5.)
Wolverhampton Wanderers–Brentford 2–0 (Diego Costa 27., Hvang Hi Csan 69.)
Később
Manchester City–Leicester City 3–1 (Stones 5., Haaland 13., 25. – az elsőt 11-esből, ill. Iheanacho 75.)