PL: a Man. City idegenbeli KO után tapad az Arsenalra

D. Á.D. Á.
2023.02.25. 20:25
Haaland és Foden is bevette a Bournemouth kapuját (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában a Manchester City 4–1-re legyőzte idegenben a Bournemoutht.

Kötelező győzelemre készült Pep Guardiola együttese, hiszen az ellen a Bournemouth ellen lépett pályára, amely csak a tabella utolsó előtti, 19. pozícióját foglalta el a mérkőzés előtt.

Az erőviszonyoknak megfelelően a Manchester City már az első negyedóra végén megszerezte a vezetést – a vendégek a Bournemouth térfelén szereztek labdát, majd Gündogan passzából előbb Foden, aztán Haaland került helyzetbe. A norvég csatár a lécre lőtte a labdát, a kipattanóra Julián Álvarez csapott le, és nem hibázott. 0–1

Nem kellett sokat várni a második City-gólra sem, a 29. percben Erling Haalandhoz került a labda az ötösön belül, a manchesteri támadó igazítás nélkül gurított az üres kapuba, megszerezve a 27. bajnoki találatát. 0–2

Még az első félidő végén bevitte a harmadik találatot a Manchester City Phil Foden révén (0–3), a kegyelemdöfés pedig az 54. percben érkezett: Julián Álvarez lövése után úgy pattant meg a labda Chris Mephamon, hogy pont a kapu jobb alsó sarkában kötött ki. 0–4

Ezután leállt a Man. City, az 1–4-es végeredményt Jefferson Lerma állította be a 83. percben. Guardiola együttese tehát komolyabb erőfeszítés nélkül átgázolt a kiesés ellen küzdő Bournemouthon, s tapad az éllovas Arsenalra, amely úgy áll két ponttal a „kékek” előtt, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ

Bournemouth–Manchester City 1–4 (Lerma 83., ill. J. Álvarez 15., Haaland 29., Foden 45., Mepham 54. – öngól)