NHL: elkerülte a kiesést az Islanders, simán nyert a Dallas – videók

2023.04.26. 09:20
Bjugstad (72) első gólja (Fotó: Getty Images)
A New York Islanders 3–2-re nyert Carolinában az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) rájátszásának magyar idő szerint szerdai játéknapján hajnalban. A Nyugati főcsoportban a Dallas 4–0-ra kiütötte a Minnesotát, az Edmonton Oilers pedig gólgazdag mérkőzésen 6–3-ra legyőzte a Los Angeles Kingset, míg keleten a New York Islanders nagy csatában megverte a Carolina Hurricanest. Mindhárom – az egyik fél negyedik győzelméig tartó – párharc állása 3–2.

Az Edmonton jól kezdte a Los Angeles Kings elleni párharc ötödik mérkőzését, mivel már az első harmadban három gólt szerzett. Ekkor még két gólt lőve tartotta a lépést az Oilersszel a Kings, azonban a második játékrészben újabb két találatot ért el az Edmonton, amivel eldöntötte a mérkőzést. Nick Bjugstad két gólt, míg Darnell Nurse két gólpasszt jegyzett az Oilersben.

A Minnesota Wild nem sok esélyt adott magának a Dallas Stars otthonában, miután Marcus Foligno a találkozó harmadik percében egy térdelés után befejezte a mérkőzést, a Stars meg annak rendje és módja szerint néhány másodpercen belül kihasználta az emberelőnyt Tyler Seguin révén – majd még további három gólt ütött a meccsen, így 3–2-re vezet a párharcban.

A New York Islanders 3–2-re legyőzte a Carolina Hurricanest, s ezzel összesítésben 3–2-re módosította az állást – az Islanders második gólja előtt a pakk Sebastian Aho arcáról pattant Brock Nelson elé, aki nem is habozott bevágni azt még a levegőből.

NHL, RÁJÁTSZÁS
1. FORDULÓ, 4. MÉRKŐZÉSEK
KELETI FŐCSOPORT
Carolina Hurricanes–New York Islanders 2–3 (0–1, 1–2, 1–0)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2, a Carolina Hurricanes javára.

NYUGATI FŐCSOPORT
Edmonton Oilers–
Los Angeles Kings 6–3 (3–2, 2–0, 1–1)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2, az Edmonton Oilers javára.

Dallas Stars–Minnesota Wild 4–0 (2–0, 1–0, 1–0)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2, a Dallas Stars javára.