nemzetisport.hu 2019.07.08 09:30 Frissítve: 2019.07.21 17:46

A 2019-ES VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG PROGRAMJA ÉS EREDMÉNYEI

Július 12–28. között a dél-koreai Kvangdzsuban rendezik az idei vizes világbajnokságot, amelyen a magyar férfi és női vízilabda-válogatott is részt vesz.

 

A 2019-ES ÚSZÓ VILÁGBAJNOKSÁG PROGRAMJA ÉS EREDMÉNYEI


FÉRFI TORNA

A MAGYAR FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE
KAPUSOK:
Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)
MEZŐNYJÁTÉKOSOK: Angyal Dániel (Szolnok), Bátori Bence (Szolnok), Hárai Balázs (OSC), Jansik Szilárd (FTC), Mezei Tamás (FTC), Manhercz Krisztián (OSC), Pohl Zoltán (FTC), Sedlmayer Tamás (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (Szolnok)

A FÉRFI VÍZILABDATORNA CSOPORTJAI
A-csoport: Szerbia, Montenegró, Görögország, Dél-Korea
B-csoport: Ausztrália, Horvátország, Egyesült Államok, Kazahsztán
C-csoport: MAGYARORSZÁG, Spanyolország, Új-Zéland, Dél-Afrika
D-csoport: Németország, Brazília, Olaszország, Japán

CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (Szerbia, Montenegró, Görögország, Dél-Korea)
Július 15., hétfő
Szerbia–Montenegró 10–10
Dél-Korea–Görögország 3–26
Július 17., szerda
Görögország–Montenegró 10–10
Szerbia–Dél-Korea 22–2
Július 19., péntek
Szerbia–Görögország 9–3
Dél-Korea–Montenegró 6–24

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Szerbia 3 2 1 41–15 5
2. Montenegró 3 1 2 44–26 4
3. Görögország
31
1139–223
4. Dél-Korea 3 1 2 11–72 0

B-CSOPORT (Ausztrália, Horvátország, Egyesült Államok, Kazahsztán)
Július 15., hétfő
Egyesült Államok–Kazahsztán 16–7
Horvátország–Ausztrália 14–4
Július 17., szerda
Ausztrália–Kazahsztán 17–8
Egyesült Államok–Horvátország 7–17
Július 19., péntek
Egyesült Államok–Ausztrália 12–11
Horvátország–Kazahsztán 21–5

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Horvátország
33


52–16
6
2. Egyesült Államok
3
2

1
35–35
4
3. Ausztrália
3
1

2
32–34 2
4. Kazahsztán3


3
20–540

C-CSOPORT (MAGYARORSZÁG, Spanyolország, Új-Zéland, Dél-Afrika)
Július 15., hétfő
Dél-Afrika–Spanyolország 3–23
Új-Zéland–MAGYARORSZÁG 4–24
Július 17., szerda
MAGYARORSZÁG–Spanyolország 13–11
Dél-Afrika–Új-Zéland 8–8
Július 19., péntek
Dél-Afrika–MAGYARORSZÁG 5–23
Új-Zéland–Spanyolország 2–23

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Magyarország
3
3


60–20
6
2. Spanyolország3
2

1
57–19
4
3. Dél-Afrika
3
1
216–54
1
 4. Új-Zéland3
1
2

15–55

1

D-CSOPORT (Németország, Brazília, Olaszország, Japán)
Július 15., hétfő
Brazília–Olaszország 5–14 
Németország–Japán 9–9
Július 17., szerda
Olaszország–Japán 9–7
Németország–Brazília 15–8
Július 19., péntek
Japán–Brazília 11–9
Olaszország–Németország 8–7

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Olaszország33
31–196
2. Németország311131–253
3. Japán311127–273
4. Brazília3
322–400

HELYOSZTÓK ÉS RÁJÁTSZÁS

JÚLIUS 21., VASÁRNAP
Helyosztók
Kazahsztán–Dél-Korea 17–4 (4–1, 4–2, 7–0, 2–1)
Brazília–Új-Zéland 12–8 (2–1, 6–4, 2–2, 2–1)

A negyeddöntőbe jutásért

Ausztrália–Montenegró 9–9 (3–1, 2–3, 2–4, 2–1) – ötméteresekkel: 4–2
Görögország–Egyesült Államok 11–9 (3–4, 3–2, 2–2, 3–1)
Spanyolország–Japán 15–7 (2–1, 3–3, 4–2, 6–1)
Dél-Afrika–Németország 5–25 (2–5, 0–6, 1–9, 2–5)

JÚLIUS 23., KEDD
Helyosztók
A 15. helyért
1.00: Dél-Korea–Új-Zéland
A 13. helyért
2.30: Kazahsztán–Brazília
A 9-12. helyért
4.00: Montenegró–Japán
5.30: Egyesült Államok–Dél-Afrika
Negyeddöntő
7.00: Szerbia–Spanyolország
8.30: Horvátország–Németország
10.00: Magyarország–Ausztrália
11.30: Olaszország–Görögország

JÚLIUS 25., CSÜTÖRTÖK
Helyosztók
A 11. helyért
10.30:
A 9. helyért
12.00:
Az 5–8. helyért
7.00:
8.30:
Elődöntő
10.00:
11.30:

JÚLIUS 27., SZOMBAT
A hetedik helyért
7.00:
Az ötödik helyért
8.30:
A harmadik helyért
10.00:
Döntő
11.30:

NŐI TORNA

A NŐI VÁLOGATOTT VB-KERETE
Kapusok:
Gangl Edina (UVSE), Magyari Alda (Honvéd/POLO SC)
Mezőnyjátékosok: Csabai Dóra (FTC), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Horváth Brigitta (Dunaújváros), Illés Anna (BVSC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Rybanska Natasa (UVSE), Parkes Rebecca (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Vályi Vanda (Dunaújváros) 

A NŐI VÍZILABDATORNA CSOPORTJAI
A-csoport: Egyesült Államok, Hollandia, Új-Zéland, Dél-Afrika
B-csoport: Oroszország, Kanada, MAGYARORSZÁG, Dél-Korea
C-csoport: Spanyolország, Görögország, Kuba, Kazahsztán
D-csoport: Ausztrália, Kína, Olaszország, Japán

CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (Egyesült Államok, Hollandia, Új-Zéland, Dél-Afrika)
Július 14., vasárnap
Hollandia–Dél-Afrika 33–0
Egyesült Államok–Új-Zéland 22–3
Július 16., kedd
Egyesült Államok–Hollandia 12–9
Dél-Afrika–Új-Zéland 4–17
Július 18., csütörtök

Dél-Afrika–Egyesült Államok 1–26
Új-Zéland–Hollandia 6–15

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Egyesült Államok 3 3 0 0 60–13 6
2. Hollandia 3 2 0 1 57–18 4
3. Új-Zéland 3 1 0 2 26–41 2
4. Dél-Afrika 3 0 0 3 7–76 0

B-CSOPORT (Oroszország, Kanada, MAGYARORSZÁG, Dél-Korea)
Július 14., vasárnap
Oroszország–Kanada 18–10
MAGYARORSZÁG–Dél-Korea 64–0
Július 16., kedd
Dél-Korea–Oroszország 1–30
Kanada–MAGYARORSZÁG 14–15
Július 18., csütörtök
Kanada–Dél-Korea 22–2
MAGYARORSZÁG–Oroszország 12–17

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Oroszország 3 3 0 0 65–23 6
2. Magyarország 3 2 0 1 91–31 4
3. Kanada 3 1 0 2 46–35 2
4. Dél-Korea 3 0 0 3 3–116 0

C-CSOPORT (Spanyolország, Görögország, Kuba, Kazahsztán)
Július 14., vasárnap
Kazahsztán–Kuba 9–6
Spanyolország–Görögország 14–4
Július 16., kedd
Spanyolország–Kazahsztán 18–6
Kuba–Görögország 4–20
Július 18., csütörtök
Kuba–Spanyolország 6–19
Görögország–Kazahsztán 13–7

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Spanyolország
33


51–16
6
2. Görögország
32
1
37–25
4
3. Kazahsztán3
1

2
22–37
2
4. Kuba
3

3
16–48
0

D-CSOPORT (Ausztrália, Kína, Olaszország, Japán)
Július 14., vasárnap
Kína–Japán 8–6
Olaszország–Ausztrália 10–9
Július 16., kedd
Ausztrália–Kína 14–12
Japán–Olaszország 7–9
Július 18., csütörtök
Japán–Ausztrália 7–9
Olaszország–Kína 14–6

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Olaszország
3
3


33–226
2. Ausztrália3
2

1
32–29 4
3. Kína 3
1

2
26–34
2
4. Japán
3


3
20–26
0

HELYOSZTÓK ÉS RÁJÁTSZÁS

JÚLIUS 20., SZOMBAT
A negyeddöntőbe jutásért
Hollandia–Kanada 5–4 (0–0, 4–2, 1–0, 1–1)
Magyarország–Új-Zéland 17–6 (4–2, 4–1, 4–1, 5–2)
Görögország–Kína 12–8 (4–1, 2–2, 4–4, 2–1)
Ausztrália–Kazahsztán 13–3 (4–0, 2–1, 3–2, 4–0)

Helyosztók
Dél-Afrika–Dél-Korea 26–3 (7–1, 4–0, 7–1, 8–1)
Japán–Kuba 21–9 (6–3, 6–2, 4–2, 5–2)

JÚLIUS 22., HÉTFŐ
Helyosztók
A 15. helyért
1.00: Dél-Korea–Kuba
A 13. helyért
2.30: Dél-Afrika–Japán
A 9–12. helyért
4.00: Kanada–Kína
5.30: Új-Zéland–Kazahsztán
Negyeddöntő

7.00: Egyesült Államok–Görögország
8.30: Oroszország–Ausztrália
10.00: Spanyolország–Hollandia
11.30: Olaszország–MAGYARORSZÁG (Tv: M4 Sport)

JÚLIUS 24., SZERDA
Helyosztók
A 11. helyért
10.30:
A 9. helyért
12.00:
Az 5–8. helyért
7.00:
8.30:
Elődöntő
10.00:
11.30:

JÚLIUS 26., PÉNTEK
A hetedik helyért
7.00:
Az ötödik helyért
8.30:
A harmadik helyért
10.00:
Döntő
11.30:

A SORSOLÁS

A férfiak kalapjai:
1. kalap: Szerbia, Ausztrália, MAGYARORSZÁG, Németország
2. kalap: Montenegró, Spanyolország, Horvátország, Brazília
3. kalap: Görögország, Egyesült Államok,  Olaszország, Új-Zéland
4. kalap: Dél-Afrika, Japán, Kazahsztán, Dél-Korea

A nők kalapjai:
1. kalap: Egyesült Államok, Oroszország, Spanyolország, Ausztrália
2. kalap: Hollandia, Kína, Görögország, Kanada
3. kalap: Kuba, MAGYARORSZÁG, Olaszország, Új-Zéland
4. kalap: Dél-Afrika, Japán, Kazahsztán, Dél-Korea

2019.07.22 10:44:21

Vízilabda HATÁR DÁVID (percről percre), ROSKA EMESE BOGLÁRKA (összefoglaló)

Bíró Attila csapatára az Eb-győztes hollandokat búcsúztató spanyolok várnak a négy között.

2019.07.19 16:39:58

Vízilabda HATÁR DÁVID (percről percre), ROSKA EMESE BOGLÁRKA (összefoglaló)

Bíró Attila csapata 11 góllal nyert, így készülhet az Olaszország elleni negyeddöntőre.

2019.07.18 20:18:33

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA (összefoglaló), BORBÉLY LÁSZLÓ (percről percre), DERENCSÉNYI ISTVÁN (fotó)

Dél-Afrika ellen 18 találattal győztek az így hibátlan mérleggel elsőként záró mieink.

2019.07.18 13:13:30

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Gyenge védekezés, sok kapott góllal. Szombaton a nyolc közé jutásért Új-Zéland lesz az ellenfél.

2019.07.17 03:37:53

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre), DERENCSÉNYI ISTVÁN (fotó)

Magabiztosan legyőzte Spanyolországot a Märcz-csapat, és csoportelsőként negyeddöntős.