nemzetisport.hu 2019.07.08 09:31 Frissítve: 2019.07.28 23:23

A 2019-ES VIZES VILÁGBAJNOKSÁG PROGRAMJA ÉS EREDMÉNYEI

Július 12–28. között a dél-koreai Kvangdzsuban rendezték meg az idei vizes világbajnokságot, amelyen a nyílt vízi úszók az első, az 50 méteres medencében úszók a második héten versenyeztek. Íme, a részletes végeredmények!

 

 
A 2019-ES VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG PROGRAMJA ÉS EREDMÉNYEI 

JÚLIUS 13., SZOMBAT
Nyílt vízi úszás, férfiak, 5 km
Világbajnok: Rasovszky Kristóf (Magyarország, klub: Balaton ÚK Veszprém, edző: Szokolai László) 53:22.1
6. Székelyi Dániel (Magyarország) 53:34.4

JÚLIUS 14., VASÁRNAP
01.00–03.15
Nyílt vízi úszás, döntő, nők, 10 km
Világbajnok: Hszin Hszin (Kína) 1:54:47.2
16. Olasz Anna (Magyarország) 1:54:58.7
22. Rohács Réka (Magyarország) 1:55:26.7

JÚLIUS 16., KEDD
01.00–03.15
Nyílt vízi úszás, döntő, férfiak, 10 km
Világbajnok: Florian Wellbrock (Németország) 1:47:55.9
4. Rasovszky Kristóf (Magyarország) 1:47:59.5
27. Székelyi Dániel (Magyarország) 1:50:11.3

JÚLIUS 17. SZERDA
01.00–02.15
Nyílt vízi úszás, nők, 5 km
Világbajnok: Ana Marcela Cunha (Brazília) 57:56.0
17. Olasz Anna 58:12.2
18. Rohács Réka 58:14.8

JÚLIUS 18., CSÜTÖRTÖK
01.00–02.15
Nyílt vízi úszás, döntő, csapatverseny, 5 km
Világbajnok: Németország 53:58.7
8. Magyarország +1:04

JÚLIUS 19., PÉNTEK
01.00–08.30
Nyílt vízi úszás, döntő, férfiak, 25 km
Világbajnok: Axel Reymond (Franciaország) 4:51:06.2 óra
10. Gyurta Gergely 4:52:57.5
Rasovszky Kristóf feladta a versenyt.
01.20–08.30
Nyílt vízi úszás, döntő, nők, 25 km
Világbajnok: Ana Marcela Cunha (Brazília) 5:08:03.0 óra
6. Olasz Anna 5:11:51.5
8. Sömenek Onon Kata 5:11:54.7

JÚLIUS 21., VASÁRNAP
03.00–06.45 – előfutamok, selejtezők
Női 200 m vegyes (Hosszú Katinka 2:07.02-es idejével az első helyen jutott tovább, Jakabos Zsuzsanna 2:13.29-cel17. lett)
Férfi 400 m gyors
Női 100 m pillangó (Szilágyi Liliána 59.32-vel a 26. lett, így nem jutott tovább)
Férfi 50 m pillangó (Cseh László 23.94-gyel, 32-ként nem jutott tovább, Szabó Szebasztián 23.07-tel a negyedik helyen került elődöntőbe)
Női 400 m gyors (Kapás Boglárka 4:07.05-tel hetedikként, Késely Ajna 4.03.51-gyel harmadikként jutott be a döntőbe)
Férfi 100 m mell (Horváth Dávid 1:02.38-cal 46. lett, így nem jutott tovább)
4x100 m női gyorsváltó
4x100 m férfi gyorsváltó (Magyarország: Kozma Dominik, Németh Nándor, Bohus Richárd, Szabó Szebasztián – 3:13.90-nel a 8. helyen kerültünk döntőbe)

13.00–15.15 – elődöntők, döntők
Férfi 400 m gyors, döntő (világbajnok: Szun Jang – Kína)
Női 100 m pillangó, elődöntő
Férfi 50 m pillangó, elődöntő (Szabó Szebasztián 6. idővel jutott döntőbe)
Női 400 m gyors, döntő (világbajnok: Ariarne Titmus – Ausztrália; Késely Ajna 4., Kapás Boglárka 6.)
Férfi 100 m mell, elődöntő
Női 200 m vegyes, elődöntő (Hosszú Katinka a legjobb idővel döntős)
4x100 m férfi gyorsváltó, döntő (világbajnok: Egyesült Államok; Magyarország 7.)
4x100 m női gyorsváltó, döntő (világbajnok: Ausztrália)

JÚLIUS 22., HÉTFŐ
03.00–05.45 –
előfutamok, selejtezők
Női 100 m hát (Burián Katalin a 23. helyen végzett, Hosszú Katinka visszalépett)
Férfi 100 m hát (Bohus Richárd a 18. helyen továbbjutott)
Női 100 m mell (Sztankovics Anna a 22. helyen zárt)
Férfi 200 m gyors (Kozma Dominik a 8. legjobb idővel továbbjutott az elődöntőbe)
Női 1500 m gyors (Késely Ajna a negyedik idővel bejutott a döntőbe)

13.00–15.00 elődöntők, döntők
Férfi 100 m mell (világbajnok: Adam Peaty – Nagy Britannia)
Női 100 m pillangó (világbajnok: Margaret MacNeil – Kanada)
Férfi 100 m hát (Bohus Richárd a 15. helyen végzett)
Női 100 m mell
Férfi 50 m pillangó (világbajnok: Caeleb Dressel – Egyesült Államok; Szabó Szebasztián 5. lett)
Női 100 m hát
Férfi 200 m gyors (Kozma Dominik a 6. legjobb idővel döntős)
Női 200 m vegyes (világbajnok: Hosszú Katinka – MAGYARORSZÁG)

JÚLIUS 23., KEDD
03.00–05.45 – előfutamok, selejtezők
Férfi 50 m mell
Női 200 m gyors (Hosszú Katinka 17., nem jutott az elődöntőbe)
Férfi 200 m pillangó (Milák Kristóf 1., Kenderesi Tamás 11.)
Férfi 800 m gyors (Kalmár Ákos 19., nem jutott a döntőbe)

13.00–15.20 – elődöntők, döntők
13.02: férfi 200 m gyors, döntő (világbajnok: Szun Jang – Kína; Kozma Dominik 7.)
13.10: női 1500 m gyors, döntő (világbajnok: Simona Quadarella – Olaszország; Késely Ajna 6.)
13.41: férfi 50 m mell, elődöntő
13.51: női 100 m hát, döntő (világbajnok: Kylie Masse – Kanada)
14.06: férfi 100 m hát, döntő (világbajnok: Hszü Csia-jü – Kína)
14.14: női 200 m gyors, elődöntő
14.34: férfi 200 m pillangó, elődöntő (Milák Kristóf 1., Kenderesi Tamás 8. – szétúszás)
14.47: női 100 m mell, döntő (világbajnok: Lilly King – Egyesült Államok)

JÚLIUS 24., SZERDA
03.00–06.00 – előfutamok, selejtezők
3.00: férfi 200 m pillangó, szétúszás a döntőért (Kenderesi Tamás megnyerte, döntős)
Női 50 m hát (Burián Katalin a 24., nem jutott tovább)
Férfi 100 m gyors (Németh Nándor a 6. helyen jutott tovább)
Férfi 200 m vegyes (Cseh László a legjobb idővel jutott tovább, Bernek Péter 31., nem jutott tovább)
Női 200 m pillangó (Kapás Boglárka a 2., Szilágyi Liliána a 3. helyen jutott tovább)
Mix 4x100 m vegyes váltó (Magyarország a 12. helyen végzett, nem jutott tovább)

13.00–15.40 elődöntők, döntők
13.00: Férfi 800 m gyors, döntő (világbajnok: Gregorio Paltrinieri – Olaszország)
13.20: Női 200 m gyors, döntő (világbajnok: Federica Pellegrini – Olaszország)
13.26:
Férfi 100 m gyors, elődöntő (Németh Nándor 7. idővel döntős)
13.37: Női 50 m hát, elődöntő
13.47: Férfi 200 m pillangó, döntő (Milák Kristóf világbajnok, Kenderesi Tamás 8.)
14.03:
Férfi 50 m mell, döntő (világbajnok: Adam Pety – Nagy-Britannia)
14.10: Női 200 m pillangó, elődöntő (Kapás Boglárka 3., Szilágyi Liliána 4. idővel döntős)
14.31: Férfi 200 m vegyes, elődöntő (Cseh László 10.)
14.50: Mix 4x100 m vegyes váltó, döntő (világbajnok: Ausztrália)

JÚLIUS 25., CSÜTÖRTÖK
03.00–05.45 – előfutamok, selejtezők
Női 100 m gyors (Verrasztó Evelyn visszalépett)
Férfi 200 m hát (Telegdy Ádám 6. idővel döntős)
Női 200 m mell
Férfi 200 m mell (Horváth Dávid a 29. helyen végzett)
Női 4x200 m gyors váltó (Magyarország a 7. legjobb idővel döntős)

13.00–15.30 – elődöntők, döntők
13.02: Női 200 m pillangó, döntő (világbajnok: KAPÁS BOGLÁRKA – MAGYARORSZÁG; Szilágyi Liliána 6.)
13.11: Női 100 m gyors, elődöntő
13.22: Férfi 100 m gyors, döntő (világbajnok: Caeleb Dressel – Egyesült Államok; Németh Nándor 6.)
13.37: Női 50 m hát, döntő (világbajnok: Olivia Smoliga – Egyesült Államok)

13.44: Férfi 200 m mell, elődöntő
14.05: Férfi 200 m vegyes, döntő (világbajnok: Szeto Daija – Japán)
14.21: Női 200 m mell, elődöntő
14.35: Férfi 200 m hát, elődöntő (Telegdy Ádám)
14.47: 4x200 m női gyorsváltó, döntő (világbajnok: Ausztrália; Magyarország – Késely Ajna, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka 6.)

JÚLIUS 26., PÉNTEK
E
lőfutamok, selejtezők
Férfi 100 m pillangó (Cseh László és Milák Kristóf továbbjutott)
Női 200 m hát (Burián Katalin és Hosszú Katinka továbbjutott)
Férfi 50 m gyors (Lobanovszkij Maxim továbbjutott, Németh Nándor 30. lett, kiesett)
Női 50 m pillangó (Bordás Beatrix 29. lett, kiesett)
Férfi 4x200 m gyors váltó (Magyarország a 15. lett, kiesett)
Női 800 m gyors (Késely Ajna a 10., Kapás Boglárka a 27. lett, nem jutottak döntőbe)

Elődöntők, döntők
13.02: női 100 m gyors DÖNTŐ (Világbajnok: Simone Manuel – Egyesült Államok)
13.10: férfi 100 m pillangó, elődöntő (Milák Kristóf döntőbe jutott, Cseh László 10. lett)
13.20: női 200 m hát, elődöntő (Hosszú Katinka és Burián Katalin döntőbe jutott)
13.41: férfi 50 m gyors, elődöntő (Lovanovszkij Maxim 11. lett)
13.50: női 200 m mell DÖNTŐ (Világbajnok: Julija Jefimova – Oroszország)
14.00: férfi 200 m hát DÖNTŐ (Világbajnok: Jevgenyij Rilov – Oroszország, Telegdy Ádám 7. lett)
14.09: női 50 m pillangó, elődöntő
14.29: férfi 200 m mell DÖNTŐ (Világbajnok: Anton Csupkov– Oroszország)
14.42: 4x200 m férfi gyorsváltó DÖNTŐ (Világbajnok: Ausztrália)

JÚLIUS 27., SZOMBAT
03.00–06.00
– előfutamok, selejtezők
Női 50 m gyors
Férfi 50 m hát (Balog Gábor, Bohus Richárd)
Női 50 m mell (Sztankovics Anna)
Mix 4x100 m gyors váltó
Férfi 1500 m gyors (Gyurta Gergely, Kalmár Ákos)

Elődöntők, döntők
Női 50 m pillangó (Világbajnok:
Sarah Sjöström – Svédország)
Férfi 50 m gyors (Világbajnok: Caeleb Dressel –Egyesült Államok)
Női 50 m gyors
Női 50 m mell (Sztankovics Anna 12., nem jutott döntőbe)
Férfi 100 m pillangó (Világbajnok: Caeleb Dressel – Egyesült Államok, Milák Kristóf 4. lett)
Női 200 m hát (Világbajnok: Regan Smith  – Egyesült Államok, Burián Katalin 7., Hosszú Katinka 8.)
Férfi 50 m hát (Bohus Richárd 10., nem jutott döntőbe)
Női 800 m gyors (Világbajnok: Katie Ledecky – Egyesült Államok)
Mix 4x100 m gyors váltó (Világbajnok:
Egyesült Államok, világcsúccsal)

JÚLIUS 28., VASÁRNAP
előfutamok, selejtezők
Férfi 400 m vegyes (Bernek Péter 9. idővel döntős a német Philip Heintz visszalépése miatt, Verrasztó Dávid 16., nem jutott tovább)
Női 400 m vegyes (Jakabos Zsuzsanna 8., Hosszú Katinka 1. idővel döntős)
Férfi 4x100 m vegyes váltó (12. Magyarország – Bohus Richárd, Horváth Dávid, Szabó Szebasztián, Németh Nándor – a magyar csapat nem jutott tovább, de olimpiai kvótát szerzett. )
Női 4x100 m vegyes váltó (19. Magyarország, nem jutott tovább – Burián Katalin, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn )

döntők
Férfi 50 m hát (Világbajnok: Zane Waddell – Dél-Afrika)
Női 50 m mell
(Világbajnok: Lilly King – Egyesült Államok)
Férfi 1500 m gyors (Világbajnok:
Florian Wellbrock – Németország)
Női 50 m gyors (Világbajnok:
Simone Manuel – Egyesült Államok)
Férfi 400 m vegyes (Világbajnok:
Szeto Daija – Japán, Bernek Péter 5.)
Női 400 m vegyes (Világbajnok: Hosszú Katinka, 7. Jakabos Zsuzsanna)
Férfi 4x100 m vegyes váltó (Világbajnok: Nagy-Britannia)

Női 4x100 m vegyes váltó (Világbajnok: Egyesült Államok, világcsúccsal)

 A MEDENCÉS ÚSZÁS ÉREMTÁBLÁJA

ország
aranyezüstbronzössz.
1Egyesült Államok137525
2Ausztrália59519
3MAGYARORSZÁG4004
4Oroszország37515
5Olaszország3238
6Kína
3227
7Nagy-Britannia3137
8Japán2226
9Kanada2068
10Svédország1225
 A TELJES ÉREMTÁBLA

ország
arany
ezüstbronzössz.
1Kína1611330
2Egyesült Államok14111035
3Oroszország1211730
4Ausztrália78722
5MAGYARORSZÁG5005
6Olaszország46515
7Nagy-Britannia42612
8Németország3238
9Brazília2327
10Kanada22610
Japán22610

 

2019.11.05 13:07:40

Úszás nemzetisport.hu

Elmondása szerint eljött egy olyan pont, amikor már nem volt igazságos a titkolózás.

2019.10.30 09:27:42

Úszás KOVÁCS ERIKA

A britek olimpiai bajnok úszója még sohasem érzett magában annyi energiát, mint hétvégén a Duna Arénában.

2019.10.25 09:00:04

Úszás KOVÁCS ERIKA

Háromszoros olimpiai bajnokunk új pályára állította az úszást az ISL-sorozattal.

2019.10.08 20:21:05

Úszás CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. A napi hét órákat, tíz kilométereket tréningezők érdekében kellene meggátolni, hogy a sportág végzetesen lemaradjon.

2019.10.05 16:50:29

Úszás B. L.

Jakabos két egyéni ezüstöt szerzett, Szentes és Szilágyi is második lett, Gyurta Gergely bronzérmes.