Felkészülés: ezúttal sem ízlett az oroszlecke a Videotonnak

2015.02.17. 17:58
A fehérváriak nem bírtak moszkvai riválisukkal (Fotó: <a href="http://www.vidi.hu/" target="_blank"><strong>vidi.hu</strong></a>)
A labdarúgó NB I-et vezető Videoton nemzetközi felkészülési mérkőzésen 1–0-ra kikapott a CSZKA Moszkvától Marbellában.

VIDEOTON–CSZKA Moszkva (orosz)

Az orosz élvonal második helyén álló moszkvaiak alaposan bekezdtek, és már a második percben megszerezték a vezetést: a vidi.hu beszámolója szerint egy bal oldalról érkező keresztlabda után a berobbanó Jefremov passzolt 6 méterről a jobb alsóba (0–1).

Az éledező Videoton a 20. percben egy tetszetős akció végén kétszer is veszélyeztetett, előbb Nikolicsot blokkolták a védők, a kipattanó után pedig Trebotic 17 méteres lövését védte a kapus.

A magyar válogatott támadónak szánt labdák rendre pontatlannak bizonyultak, amikor pedig eljutott a támadóhoz, akkor lesen állították meg az NB I mesterlövészét.

A 35. perben Gyurcsó szánta el magát távoli lövésre, de bal alsóra tartó labdájára leért a Pomazun, majd a játékrész hajrájában felpörögtek az események, előbb Pancsenko 24 méteres lövését tornázta léc fölé Calatayud, majd ketten is hiába próbálták megjátszani Nikolicsot a túloldalon.

A fordulást követően ismét hamar betalálhatott volna az ellenfél, de a kontra végén Alijev a 16-os vonaláról a kapu fölé tüzelt.

A 69. percben a már alaposan felforgatott fehérváriak Ivanovszki 25 méteres bombájával veszélyeztettek, de a jobb felső sarokba tartó lövést hárította a kapus.

Az utolsó negyedóra kezdetén növelhette volna előnyét az orosz gárda, de Calatayud védte a közeli pörgetést.

Az utolsó percben még egy lehetőséhez jutott a Videoton, Ivanovszki buktatása után azonban Pajac 17 méterről jócskán a léc fölé tekert.

A Videoton tehát sorozatban a harmadik mérkőzésén is gólképtelen maradt, és a Lokomotiv Moszkvához hasonlóan a CSZKA is 1–0-ra nyert a magyar listavezető ellen.

„Jó mérkőzés volt, próbáltuk végig a játékunkat játszani, és különböző taktikai elemeket gyakorolni, Fejes például belső védőként szerepelt. Az elején elkövettünkegy könnyelmű és bosszantó hibát, amit kihasznált az ellenfél. Ajátékosok hozzáállása azonban megint nagyszerű volt, hiszen több helyzetet is kialakítottunk, a meccs nagy részében kontroll alatt tartottuk a játékot, csak a gól hiányzott. De meggyőződésem, hogy a gól, a gólok is meg fognak jönni idővel, ha így játszunk. A Spanyolországban elvégzett munkával elégedett vagyok. A jövőre nézve fontos, hogynem történt sérülés az edzőtáborban, leszámítva Juhász Rolandét” – mondta a meccs után a vidi.hu-nak Joan Carrillo, a székesfehérvári együttes vezetőedzője.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Videoton–CSZKA Moszkva (orosz) 0–1
(0–1)
Marbella, Spanyolország
Videoton: Calatayud – Szolnoki (Brachi, 60.), Vinícius (Chakla, a szünetben), Fejes, Maréval (Stopira, 60.) – Sándor (Pajac, 60.), Trebotic – Gyurcsó (Ivanovszki, 60.), Kovács I. (Simon Á., 60.), Álvarez (Heffler T., a szünetben) – Nikolics (Feczesin, a szünetben)
Forrás: vidi.hu

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 15.
Edzőtábor: Spanyolország (Marbella), január 17–30. és február 6–18.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 25. (Marbella): UD San Pedro (spanyol IV.)–Videoton 1–5 (Trebotic 9., Ivanovszki 21., Gyurcsó 55., 83., Nikolics 81.)
Január 29. (Marbella): Videoton–1860 München (német II.) 0–2
Február 8. (Marbella): Videoton–Szuvon Samsung Bluewings (dél-koreai) 1–3 (Juhász)
Február 11. (Marbella): Videoton–Lokomotiv Moszkva (orosz) 0–1
Február 14. (Marbella): Videoton–Dinamo Kijev (ukrán) 0–0
Február 17., kedd (Marbella): Videoton–CSZKA Moszkva (orosz) 0–1
Február 21., szombat (Dunaszerdahely): FK DAC 1904 (szlovákiai)–Videoton 16.30

TOBOL (kazah)–ÚJPEST 1–1

Az Újpest utolsó törökországi mérkőzésére készült, amelyet a kazah ellenfél technikai problémája miatt csupán negyed négykor tudtak elkezdeni a csapatok.

A kiegyenlített és gólt nem hozó első félidő után a második játékrész elején büntetőből szerzett vezetést a kazah élvonal 7. helyén záró együttes, a mérkőzés utolsó előtti percében pedig a téli átigazolási szezonban szerződtetett Mihailo Perovics egyenlített – olvasható a lila-fehérek Facebook-oldalán.

A Suljic jobb oldali beadása után középen érkező Perovics a Nordsjaelland elleni mérkőzés után másodszor volt eredményes.

FK Tobol (kazah)–Újpest FC 1–1
(0–0)
Újpest, 1. félidő: Balajcza – Nego, Litauszki, Hudák, Forró – Sztaniszavljevics, Vasziljevics – Suljic, Bardhi, Balogh – Ojo
Gólszerző: Perovics (89.)

AZ ÚJPEST FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Törökország (Lara), február 6–18.
Január 31. (Szigetszentmiklós): SZTK-Erima–Újpest 1–1 (Nego)
Február 4. (Felcsút):Puskás Akadémia–Újpest 1–0 (Lencse)
Február 8. (Törökország): FK Rad (szerb)–Újpest 2–1 (Kabát)

Február 11. (Törökország): Nordsjaelland (dán)–Újpest 3–1 (Perovics)

Február 14. (Törökország): Újpest–Sonan Bellmare (japán) 2–1 (Nego, Ojo)
Február 17., (Törökország): FK Tobol (kazah)–Újpest 1–1 (Perovics)
Február 21., szombat: Újpest–Kecskeméti TE 13.00

GYŐRI ETO–LITEKSZ LOVECS

A győriek a Liteksz Lovecs ellen léptek pályára Larában, és az első félidő derekához közeledve Stevanovic beadása után Priskin fejesével előnybe kerültek (1–0).

Az utolsó húsz percig nem is változott az állás, akkor azonban belelendültek a csapatok, előbb Windecker lőtt 18 méterről nagy gólt, majd egy szöglet után szépítettek a bolgárok, aztán Brdarovski centerezése után Pátkai csúsztatott a kapuba. A 3–2-es végeredményt az utolsó előtti percben állították be a bolgárok – derül ki az ETO hivatalos honlapjának tudósításából.

GYŐRI ETO–
LITEKSZ LOVECS (bolgár) 3–2 (1–0)
Lara
Győr: Kamenár – Brdarovski (Tóth, 85.), Lipták (Nagy Á., 85.), Lang, Ibanez (Dinjar, 72.) – Bucsa (Pátkai, 72.), Windecker – Stevanovic (Kamber, 64.), Rudolf (Strestík, 75.), Koltai (Priso, 46.) – Priskin
Gólszerző: Priskin (20.), Windecker (70.), Pátkai (78.)
Forrás: etofc.hu

A GYŐRI ETO TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 12.
Edzőtábor: Törökország (Belek), február 6–18.
A GYŐRI ETO FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Január 24.: Győri ETO–OFC Gabcíkovo (Bős; szlovákiai III.) 11.00 – ELMARADT
Január 28.: Győri ETO–FK DAC 1904 (Dunaszerdahely; szlovákiai) 1–1 (Koltai)
Január 31.: Győri ETO–1. FC Slovácko (cseh) 1–0 (Priskin)
Február 3.: Győri ETO–OFC Gabcíkovo (Bős; szlovákiai III.) 1–0 (Stevanovic)
Február 8. (Belek): Győri ETO–Vojvodina (Újvidék; szerb) 0–0
Február 11. (Belek): Győri ETO–Maribor (szlovén) 2–3 (Priskin 2)
Február 13. (Belek): Győri ETO–Partizan Beograd (szerb) 0–4
Február 15. (Lara): Győri ETO–FK Minszk (fehérorosz) 2–2 (Priso, Rudolf)
Február 17., (Lara): Győri ETO–Liteksz Lovecs (bolgár) 3–2 (Priskin, Windecker, Pátkai)
Február 21., szombat: Győri ETO–Slovan Bratislava (Pozsony; szlovák) 15.00