Felkészülés: egy döntetlen, egy vereség a Vidi „orosz” mérlege

2017.02.03. 15:55
A Videoton nem a legerősebb csapatával állt ki a Lokomotiv Moszkva ellen (Fotó: <a href="http://www.vidi.hu//index.php?maid=8983#commentary" target="_blank">vidi.hu</a>)
Pénteken a Videotonra két felkészülési labdarúgó-mérkőzés várt, az elsőt az orosz élvonalban szereplő Lokomotiv Moszkva ellen vívta Henning Berg együttese, a másodikat az FK Krasznodar ellen játszotta.

A Lokomotiv Moszkva a 13. percben megszerezte a vezetést. Egy bedobást követően Maicon lerázta a védőket, majd Zöldesi mellett a kapuba lőtt. 0–1

Az orosz együttes aktívabban játszott, veszélyesebben támadott. Ennek az 59. percben lett meg az újabb eredménye, Mirancsuk büntetőből növelte csapata előnyét. 0–2

A második félidőben pályára lépett a montenegrói Ilja Vukotics is, aki próbajátékon szerepel a Videotonnál. Ő sem tudott segíteni, a Lokomotiv 2–0-ra győzött.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Videoton–Lokomotiv Moszkva (orosz) 0–2

Marbella
VIDEOTON:
Zöldesi – Sejben, Pölöskei, Fejes, Varga B. – Kovács I., Lénárt, Simon Ádám (Vukotics, 61.), Géresi (Solomun, 61.) – Barczi, Bévárdi. Vezetőedző: Henning Berg
G: Maicon (13.), Mirancsuk (59. – tizenegyesből)

A legerősebb összeállítást Henning Berg vezetőedző az esti összecsapásra tartogatta. Ez meg is látszott az orosz bajnokság 5. helyezettje, az FK Krasznodar elleni mérkőzésen, mert a fehérváriak több helyzetet dolgoztak ki, mint az oroszok. Ugyanakkor nem sikerült bevenni az ellenfél kapuját, maradt a gól nélküli döntetlen az utolsó spanyolországi edzőmeccsen.

„Nagyon jó mérkőzést játszottunk – mondta a lefújást követően a Videoton vezetőedzője. – Az egyetlen, ami hiányzott, hogy nem szereztünk gólt, pedig remek támadásokat vezettünk, és óriási helyzeteink voltak. A védekezésünk is teljesen rendben volt, a Krasznodarnak kevesebb lehetősége volt, és már csak azért is lehetek elégedett a döntetlen ellenére, mert most játszottunk a legerősebb csapat ellen a felkészülés során, elvégre jóval előrébb tartanak, mint a Zenit, amikor vele találkoztunk.”

FELKÉSZÜLÉS
Videoton–FK Krasznodar (orosz) 0–0

San Pedro de Alcántara
VIDEOTON: Kovácsik – Nego, Vinícius, Juhász, Stopira – Hadzic, Varga J. (Szolnoki, 47.), Pátkai, Suljic – Lazovics, Scsepovics

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 5.
Edzőtábor:január 9–19., Dubai (Arab Emírségek); január 24. – február 4., Marbella (Spanyolország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 18., Dubai: Videoton–Zenit (orosz) 1–1 (Pátkai)
Január 27., Marbella (2x30 perc): Videoton–Admira Wacker (osztrák) 0–1
Január 27., Coín:Videoton–Dinamo Bucuresti (román) 0–0
Február 3., Marbella:Videoton–Lokomotiv Moszkva (orosz) 0–2
Február 3., San Pedro de Alcántara:Videoton–FK Krasznodar (orosz) 0–0
Február 11., Székesfehérvár vagy Felcsút, 12.00:Videoton–Haladás

A Vasas négy nap alatt négy edzőmeccset játszott Lipóton (minden nap egyet), a cseh Mladá Boleslav elleni volt a negyedik a sorban. Michael Oenning legénysége a Lipót SE, az FC Nitra és a Mosonmagyaróvári TE ellen összesen egy gólt kapott, a Mladá Boleslav azonban erősebb ellenfélnek bizonyult.

Bár Ádám Martin még egyenlített a csehek első találata után egy kifogástalanul elvégzett büntetővel, a második félidő közepén a Mladá Boleslav két gyors góllal eldöntötte a találkozó sorsát.

Vasas–FK Mladá Boleslav (cseh) 1–3
Lipót

VASAS: Nagy G. – Burmeister (Ferenczi I., 77.), Korcsmár, Risztevszki – Murka, James, Berecz, Hangya – Ádám, Saglik, Gaál (Király B., 68.). Vezetőedző: Michael Oenning
G: Ádám (40. – tizenegyesből), ill. Prikryl (23.), L. Takács (61.), Golgol (63.)

A VASAS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 5.
Edzőtábor: január 9–14., Mátraháza; január 30. – február 4., Lipót
Január 21.: Vasas–Csepel 8–0 (Ferenczi I. 2, Kulcsár T. 2, Saglik, Ádám, Gaál, Király B.)
Január 25.: Vasas–Nyíregyháza 3–1 (Saglik, Preklet, Berecz)
Január 28.: Vasas–Pénzügyőr 4–0 (Remili, Saglik, Berecz, Király B.)
Január 31.:Lipót SE Pékség–Vasas 1–11 (Saglik 4, Ferenczi I. 3, Ádám, Kulcsár T. 2–2)
Február 1., Lipót:Vasas–FC Nitra (Nyitra, szlovák) 2–0 (Ádám M., Saglik)
Február 2., Lipót:Vasas–Mosonmagyaróvári TE 4–0 (Debreceni, Ferenczi I., Berecz, Kleisz)
Február 3., Lipót: Vasas–FK Mladá Boleslav (cseh) 1–3 (Ádám)
Február 8., 14.30: Vasas–SZEOL SC

A Haladás 1–0-ra kikapott az Austria Wientől a burgenlandi Steinbrunnban (azaz Büdöskúton). A mérkőzés egyetlen gólja a 6. percben esett, Lucas Venuto lőtte a hálóba Grünwald beadását.

Király Gábor megsérült a meccs 35. percében, emiatt le kellett cserélni. Egy kirúgásnál adódott a probléma. A 41. életévében járó kapusnak ősszel is volt hasonló sérülése, hosszú heteket volt kénytelen kihagyni miatta.

Austria Wien (osztrák)–Haladás 1–0

Büdöskút/Steinbrunn

A HALADÁS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Edzőtábor: január 9–14., Rovinj (Horvátország); január 20–31., Medulin (Horvátország)
Január 17.:SV Mattersburg (Nagymarton, osztrák)–Haladás 2–0
Január 21., Medulin, Arena-kupa: Haladás–Cibalia Vinkovci (horvát) 1–0 (Gajdos)
Január 24., Medulin, Arena-kupa: Haladás–Koper (szlovén) 1–0 (Williams)
Január 27., Medulin, Arena-kupa: Haladás–Lokomotiva Zagreb (horvát) 0–1
Január 31., Medulin, Arena-kupa: Haladás–Inter Zapresic (horvát) 1–1, 11-esekkel: 1–4 (Iszlai)
Február 3., Büdöskút (Steinbrunn):Austria Wien (osztrák)–Haladás 1–0
Február 7.: SV Oberwart (Felsőőr, osztrák IV.)–Haladás (még nincs helyszín)