Újabb paksi bravúr; négyig jutott a Vasas; fordított a Honvéd

2017.01.28. 12:55
Eppel Márton mindenkinél magasabbra ugrott, és még gólt is szerzett a Honvédban (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I tavaszi szezonjára készülő Vasas felkészülési mérkőzésen 4–0-ra legyőzte a harmadosztályú Pénzügyőrt, míg a Budapest Honvéd vert helyzetből felállva megverte az NB II-ben szereplő Békéscsabát. A Mezőkövesd utolsó ciprusi meccsén egy góllal kikapott ukrán ellenfelétől. A Vasashoz hasonlóan a Paks is megőrizte százszázalékos mérlegét a felkészülési időszakban, ezúttal a bolgár bajnokság 5. helyén álló Botev Plovdivot győzte le Belekben.

A Ferencváros–Slovan Liberec (2–3) mérkőzésről ide kattintva olvashat!

A Vasas 3–4–3-as hadrendben lépett pályára az NB III-ban szereplő Pénzügyőr ellen. Michael Oenning vezetőedző elképzelései hamar megvalósultak, hiszen az angyalföldi csapat már az első félidőben magabiztos, háromgólos előnyre tett szert. A vendéglátók a 11. percben Remili Mohamed góljával szerezték meg a vezetést, aztán a játékrész közepén Mahir Saglik volt eredményes, majd a 39. percben Berecz Zsombor okos lövéssel vette be a harmadosztályú csapat kapuját. A második félidőben a szünetben beálló Király Botond is betalált, kialakítva ezzel a 4–0-s végeredményt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Vasas–Pénzügyőr (NB III)
40 (3–0)
Mészöly Kálmán műfüves pálya.
VASAS:
Póser – Vaskó, Korcsmár, Risztevszki – Murka, Berecz, James, Hangya – Gaál B., Saglik, Remili. Csereként lépett pályára: Preklet, Debreceni, Szivacski, Király B., Kleisz, Ferenczi I., Farkas M.
PÉNZÜGYŐR:
Hajdu G. – Luczek, Buzás, Bíró J., Varga, Karvalics, Szabó B., Rabatin, Sztrunga, Feil, Laurinyecz
G:
Remili (11.), Saglik (23.), Berecz (39.), Király B. (62.)

A VASAS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 5.
Edzőtábor: január 9–14., Mátraháza; január 30. – február 4., Lipót
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 21.: Vasas–Csepel 8–0 (Ferenczi I. 2, Kulcsár T. 2, Saglik, Ádám, Gaál, Király B.)
Január 25.: Vasas–Nyíregyháza 3–1 (Saglik, Preklet, Berecz)
Január 28.: Vasas–Pénzügyőr 4–0 (Remili, Saglik, Berecz, Király B.)
Február 1., 16.00, Lipót:Vasas–FC Nitra (Nyitra, szlovák II.)
Február 2., 16.00, Lipót:Vasas–Mosonmagyaróvári TE
Február 4., 14.30, Lipót: Vasas–FK Mladá Boleslav (cseh)
Február 8., 14.30: Vasas–SZEOL SC

A Törökországból hazatérő Budapest Honvéd Telkiben, zárt kapus meccsen csapott össze a másodosztályú Békéscsabával. A lila-fehérek az első félidő közepén Nagy István találatával előnybe kerültek, ám a fővárosiak négy perccel később Eppel Márton révén egyenlítettek, aki Hidi Patrik pompás kiugratását váltotta gólra.

A kispesti klub a mérkőzés közben a helyszínről élő Facebook-videóval jelentkezett, amelyben elhangzott, hogy az előzetes hírekkel ellentétben Davide Lanzafame bokasérülése nem súlyos, a jövő héten már teljes értékű edzésmunkát végezhet. Az olasz támadó a Békéscsaba elleni mérkőzést is csak elővigyázatosságból hagyta ki, de Horváth Andrással együtt hétfőn már bekapcsolódhat a csapat felkészülésébe.

A kispesti szurkolók nemcsak ennek örülhetnek, hanem annak is, hogy csapatuk végül megnyerte a meccset, a 85. percben ugyanis Zsótér Donát megszerezte a győztes találatot.

Budapest Honvéd–Békéscsaba (NB II) 2–1 (1–1)

Telki, zárt kapuk mögött.
HONVÉD: Gróf (Vajda, 75.) – Villám, Lovric (Kamber, a szünetben), Bobál D. (Ikenne-King, a szünetben), Laczkó (Palmes, 54.) – Gazdag (Göblyös, 66.), Nagy G. (Balázs, 54.), Hidi – Koszta (Tömösvári, 66.), Eppel (Kabangu, 43.), Holender (Zsótér, a szünetben). Vezetőedző: Marco Rossi
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Tönkő, Kelemen D. Szélpál N., Fábio – Beszterczei, Juhász Gy., Spitzmüller I., Bagi I., Nagy I. – Viczián. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
G: Eppel (31.), Zsótér (85.), ill. Nagy I. (27.)

A BUDAPEST HONVÉD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
január 9.
Edzőtábor: január 15–25., Belek (Törökország)
Január 18., Belek: Bp. Honvéd–Amkar Perm (orosz) 0–0
Január 21., Side: Bp. Honvéd–Gaz Metan Medias (Medgyes, romániai) 0–1
Január 24., Alanya: Bp. Honvéd–Botev Plovdiv (bolgár) 2–0 (Kamber, Vasziljevics)
Január 28., Telki: Bp. Honvéd–Békéscsaba 2–1 (Eppel, Zsótér)
Január 31., SZAC-pálya, 12.00: Bp. Honvéd–Poli Timisoara (Temesvár, romániai)
Február 4., 13.00: Bp. Honvéd–Cibalia Vinkovci (horvát)

A Belekben edzőtáborozó Paks megőrizte százszázalékos téli mérlegét, a bolgár sereghajtó PFK Montana után az 5. helyen álló Botev Plovdivot is legyőzte Csertői Aurél legénysége.

Jól kezdett a Paks, lendületes játékával meglepte ellenfelét. A 26. percben a jobb oldalról, a tizenhatossal egy magasságból végzett el szabadrúgást Báló Tamás, a kapu előterébe tekert, a berobbanó játékosok megzavarták a bolgár kapust, és a labda érintés nélkül kötött ki a hosszú oldalon a hálóban.

A Plovdiv a kapott gól után felpörgött, a szünet előtt és után is támadott, de nem szerzett gólt. Az 54. percben aztán Bognár Dávid ívelt szépen a mélységből induló Nagy Ádámhoz, aki középre fejelte a labdát, és az ott érkező Jelena Richárd egyből a kapuba helyezte azt. Hét perccel később Jelena a tizenhatos körívéről, a kapus mellett lőtt a hálóba, beállítva a végeredményt.

Paks–Botev Plovdiv (bolgár) 3–0 (1–0)
PAKSI FC: Székely – Nagy Ádám (Szalai A., 75.), Lenzsér (Zachán, 55.), Kovács G., Báló – Kesztyűs (Papp K., 85.) – Bognár D., Hajdú Á. (Kecskés, 46.), Bertus (Haraszti, 46.), Simon M. – Jelena (Koltai, 67.)
G: Báló (26.), Jelena (54., 61.)
Forrás: paksifc.hu

A PAKSI FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 9.
Edzőtábor: január 9–16., Telki; január 21–31., Belek (Törökország)
Január 18., Szekszárd: Paks–Siófok 1–0 (Hajdú Á.)
Január 23., Belek: Paks–PFK Montana (bolgár) 3–1 (Koltai, Jelena, Gévay)
Január 25., Belek: Paks–Wisla Kraków (lengyel) 2–1 (Vernes, Hajdú Á.)
Január 28., Belek: Paks–Botev Plovdiv (bolgár) 3–0 (Jelena 2, Báló)
Január 31., Belek: Paks–Altaj Szemej (kazah)
Február 4., 11.00: Pécsi MFC–Paks
Február 8., 14.00:Paks–Cibalia Vinkovci (horvát)
Február 11., Budafok, 13.00: Paks–Kisvárda

A Mezőkövesd harmadik ciprusi felkészülési mérkőzésén elszenvedte második vereségét: Tomiszlav Szivics csapata 2–1-re kikapott az ukrán bajnokság nyolcadik helyén álló Zirkától.

A Mezőkövesd gólját a télen szerződtetett szerb csatár, Lazar Veszelinovics szerezte, aki harmadik meccsén harmadszor volt eredményes a magyar csapatban.

A kövesdiek ciprusi edzőtábora ezzel véget ért, az együttes a találkozó után hazautazik Magyarországra.

Mezőkövesd–FK Zirka (ukrán) 1–2 (1–1)
A Kövesd gólszerzője:
Veszelinovics

A MEZŐKÖVESD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: január 17–28., Protarasz és Paralimni (Ciprus)
Január 20., Limassol: Mezőkövesd–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai) 1–4
Január 25., Aradippu: Mezőkövesd–Karmiotissza (ciprusi) 3–0 (Veszelinovics 2, Pauljevics)
Január 28., Ciprus:Mezőkövesd–FK Zirka (ukrán) 1–2 (Veszelinovics)
Február 4.: Mezőkövesd–Lokomotíva Kosice (Kassa, szlovák II.)