Tét nélküli meccsen szegedi vereség Aalborgban

2011.03.06. 17:39
Sulcék (jobbra) négy góllal kaptak ki Aalborgban (Fotó: Szabó Miklós– archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 10. (utolsó) fordulójában a Pick-Szeged tét nélküli mérkőzésen négy góllal, 34–30-ra kikapott a dán Aalborgtól. Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a magyar csapat a csoport harmadik helyén jut tovább a nyolcaddöntőbe.

Mivel a spanyol Valladolid szombaton legyőzte a svájci Schaffhausent, ezzel tét nélküli lett a mai meccs, és biztossá vált, hogy a Szeged csoportharmadikként jutott a nyolcaddöntőbe.

Ennek megfelelően fiatalokkal kezdett a magyar csapat, amellyel sérülés miatt Katzirz Dávid, Tomás Stranovsky és Dusan Beocsanin el sem utazott Dániába.

Hazai gólokkal indult a meccs, de utána magára talált a Pick, és Lékai Máté vezérletével átvette a vezetést. A félidő nagy részében 3-4 góllal vezetett a magyar csapat, de a szünet előtt felzárkóztak a dánok, a beálló Törő Szabolcs azonban a lefújás előtt betalált, ezzel pedig 19–17-re vezetett a Szeged.

A folytatásban visszaesett a Pick, amit a hazaiak jól kihasználtak, és sorozatban lőtt gólokkal 28–27-re fordítottak. Az Aalborg ezután már nem is engedte ki a kezéből a meccset, és végül 34–30-ra győzött a tété nélküli meccsen.

Skaliczki László vezetőedző együttese a hétfői sorsoláson egy csoportmásodik együttest kap, és a visszavágón idegenben lép pályára. A nyolcaddöntők első felvonását március 23. és 27., a visszavágókat pedig március 30. és április 3. között rendezik meg.

FÉRFI KÉZILABDA BL
C-CSOPORT, 10. FORDULÓ
Aalborg (dán)-Pick-Szeged 3430 (1719)
Aalborg, 1500 néző. Vezette: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok).
Aalborg: Krejbjejg – LENNARTSSON 9, M. Christiansen 4, Hansen 3, Ingimindarson, JENSEN 5, LARHOLM 11 (1). Csere: Pedersen (kapus), Ask 1, Carlsen 1, R. Christiansen. Edző: Peter Larsen-Bredsdorff.
Szeged: MIKLER – BUTENKO 5, ZUBAI SZ. 3, Sulc 4 (1), Lékai 4, Bajorhegyi, Vadkerti 2. Csere: Tatai (kapus), Baláz 5, TÖRŐ 6 (2), Herbert 1. Edző: Skaliczki László.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 33. 11. p.: 57. 14. p.: 69. 16. p.: 711. 26. p.: 1416. 35. p.: 2021. 40. p.: 2122. 46. p.: 2527. 53. p.: 3128
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3