Hatalmas bravúr: a Szeged győzött Csehovban

2010.11.18. 18:28
A Pick-Szeged remek játékot bemutatva 26–25-re legyőzte az orosz Csehovszkije Medvegyit a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában.

Katzirzék remek játékkal győztek Oroszországban (Fotó: Mirkó István - archív)

Az előző szezonban is egy csoportban szerepelt a két együttes, akkor a szegedi mérkőzés 32–32-es döntetlennel, az oroszországi találkozó azonban magabiztos, 39–30-as csehovi sikerrel zárult. A Pick-Szeged játékosai ezúttal is nehéz találkozóra készültek, ahogy Törő Szabolcs, a válogatott balszélsője fogalmazott: „Nekünk, többek között nekem is, a futóversenyt kell megnyernünk velük szemben, ha nem csupán tisztes vereséggel akarjuk megúszni az oroszországi túrát, hanem ponttal akarunk hazatérni."

Orosz góllal kezdődött a találkozó, de szerencsére a mieink hamar válaszoltak, és 4–4-es állásig fej-fej mellett haladt a két együttes. Ezt követően azonban Timur Gyibirov kétszer is betalált, így a meccs folyamán először kétgólosra nőtt a Medvegyi előnye (6–4). A mieink két alkalommal is hétméteresből szépíthettek volna, de előbb Frantisek Sulc, majd Törő hibázott – szerencsére az első negyedóra végén Katzirz Dávid már nem, és sikeres büntetőjével 8–6-ra alakította az állást.

A hazaiak egyébként Katzirztól tartottak a legjobban a magyar csapatból, hiszen ő a két együttes előző két meccsén egyaránt tíz gólt dobott, és ezúttal is jól teljesített, azonban most a társak is remek teljesítményt nyújtottak.

A játékrész hajrájában következett egy néhány perces szegedi rövidzárlat, amelyet az oroszok kihasználtak, és 9–7-ről 12–7-re alakították az állást. Szerencsére Skaliczki László tanítványai az utolsó percekben magukra találtak – és többek között egy bravúros Tatai Péter-védésnek is köszönhetően – három gólt ledolgoztak hátrányukból, így 12–10-es orosz vezetéssel kezdődött a második félidő.

A Csehovszkije őrizte előnyét a folytatás első tíz percében (17–15), de ekkor előbb Alekszej Kamanyint, majd Dimitrij Kovaljovot állította ki a játékvezető, és a Szeged az emberelőnyt kihasználva előbb ledolgozta hátrányát, majd a második kiállítás lejártakor már 18–17-es magyar előnyt mutatott az eredményjelző.

Ekkor nagyon elkapta a fonalat a Szeged, szebbnél szebb gólokat szerezve négygólosra növelte előnyét (17–21), és az utolsó tíz perc még úgy is vendégvezetéssel kezdődött meg, hogy időközben az oroszok magukra találtak (21–22).

Az 51. percben a Csehovszkije egyenlített, de ezt követően előbb Katzirz hétméteresből, majd Lékai Máté akcióból talált be. Ezt követően azonban az oroszok előtt nagy lehetőség adódott az egyenlítésre, ugyanis emberhátrányba kerültünk, azonban az egész meccsen remekül teljesítő Tatai hetest hárított (23–24)!

Az utolsó perc 26–25-ös szegedi vezetéssel kezdődött meg, és az oroszoknak nem sikerült az egyenlítés (egyszer a kapufa is kisegített minket) – így a Pick-Szeged hatalmas bravúrt végrehajtva legyőzte a hazai együttest, amely az előző kiírásban az elődöntőig jutott.

FÉRFI KÉZILABDA BL
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Csehovszkije Medvegyi (orosz)–Pick-Szeged 25–26 (12–10)
Csehov, 700 néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
Csehov: Gramsz – Kovaljev 3, SELMENKO 6, Csernoivanov, Rasztvorcev 1, Ivanov, GYIBIROV 5. Csere: Budko (kapus), Csipurin 2, Sztarih 1, Filippov 1, Kamanyin, Szkopincev, HARBOK 6
Szeged: TATAI – Stranovsky, LÉKAI 7, Sulc, ZUBAI 3, KATZIRZ 7 (3), Törő 2. Csere: Bajorhegyi 1, Baláz, BUTENKO 6, Beocsanin Vadkerti, Herbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 9. p.: 6–4. 13. p.: 8–5. 18. p.: 9–7. 25. p.: 12–7. 33. p.: 14–11. 37. p.: 15–15. 41. p.: 17–16. 46. p.: 17–21. 51. p.: 22–22. 54. p.: 22–23. 58. p.: 23–26
Kiállítások:  4, ill., 2 perc
Hétméteresből:  2/0,  ill. 5/3