A Szeged a hajrában bukott a Schaffhausen otthonában

2011.02.19. 17:44
A Szeged győzelmével biztossá tehette volna továbbjutását, így a svájciak egy pontra felzárkóztak<br />(Fotó: NS-archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában a Pick-Szeged négy góllal kikapott a svájci Schaffhausen otthonában. Skaliczki László együttese sokáig kézben tartotta a mérkőzést, vezetett, de a második felvonás közepén a játék képe megváltozott, és az eredmény kiegyenlítődött. A hajrá így teljesen nyílt volt, amelyből aztán a házigazdák jöttek ki jobban, az elfáradó vendégek a végén teljesen szétestek. A Schaffhausen egy ponttal megközelítette a Szegedet, de az egymás elleni eredményeket tekintve már jobb, lévén a magyar együttes otthon hárommal (29–26) nyert még az első fordulóban.

A Pick-Szeged kezdett jobban a Winterthurban játszott mérkőzésen, a vendégek néhány perc eltelte után már vezettek 5–3-ra, majd 7–3-ra, és a hazaiak csak azt követően tudtak zárkózni, miután gyakorlatilag négy percet folyamatosan emberelőnyben játszottak.

Ennek ellenére támadásban Lékai Máté és Katzirz Dávid vezetésével hatékonyabban játszott a Tisza-parti csapat, míg hátul Mikler Roland biztosította azt, hogy ne tudjanak kiegyenlíteni a svájciak. Szünetben úgy is három gól (15–12) volt a vendégek előnye, hogy Zubai Szabolcsot és Tomás Stranovskyt is le kellett ideig-óráig kisebb sérülés miatt.

A második félidő közepén azonban Jan Filip találatával egy gólra (23–24) felzárkózott a hazai csapat, ezt követően pedig hullámvölgybe kerültek a szegediek. Frantisek Sulc rossz pillanatban hibázott büntetőt, így 25 gólon ragadtak a vendégek, percekig nem tudtak elmozdulni a csapatok a 26–25-ös állásról, s a holtponton való átlendülés sem a szegedieknek hozott pozitív fordulatot.

A hajrára az addig keveset mutató Björgvin Gústavsson kapus is elkapta a fonalat, a Szeged játéka pedig teljesen szétesett, képtelen volt újítani, így elúszott a győzelem lehetősége. A Schaffhausen 31–27-re megverte otthon a Skaliczki-csapatot, a Szeged fájó vereséget szenvedett Svájcban.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 8. FORDULÓ
KADETTEN SCHAFFHAUSEN (svájci)–PICK-SZEGED 31–27 (12–15)
Winterthur, 1100 néző. V: Schaller, Wutzler (németek)
SCHAFFHAUSEN: GUSTAVSSON – J. Filip 5, JURCA 7, PATRAIL 8 (5), Graubner 1, KUKUCKA 5, Starczan. Csere: Quadrelli (kapus), Ursic 4, Goepfert 1, Bucher, Sztojanovics. Vezetőedző: Petr Hrachovec
SZEGED: Mikler – Stranovsky 2, Baláz 1, Lékai 5, ZUBAI SZ. 5, KATZIRZ 4 (1), Vadkerti 1. Csere: TATAI (kapus), Herbert, BUTENKO 5, Sulc 4 (1), Grünfelder, Bajorhegyi. Vezetőedző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–1. 7. p.: 2–3. 11. p.: 3–7. 16. p.: 6–8. 26. p.: 10–14. 34. p.: 14–16. 43. p.: 20–23. 48. p.: 25–24. 54. p.: 26–26. 56. p.: 28–26
Kiállítás: 12, ill. 14 perc
Hétméteresből: 5/5, ill. 3/2
Petr Hrachovec: – Fontos sikert arattunk, de még ezzel együtt sem jutottunk a nyolcaddöntőbe. Sok kockázatot vállaltunk a mérkőzésen, és megragadtuk az adódó lehetőségeket, így bár az elején nem játszottunk jól, sikerült kiharcolnunk a fontos győzelmet.
Skaliczki László: – Gratulálok a hazai csapatnak, de a sajátomnak is, amely a nehézségei ellenére is becsülettel végigharcolta a találkozót. A végjátékban a hazaiak feljavuló kapusteljesítménye és a nyitott védekezés elleni gyenge támadójátékunk eredményezte a vereségünket.
A csoport másik mérkőzésén: Valladolid (spanyol)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 27–27 (10–14)