A Szeged elszúrta a második félidőt, vereség Minszkben

2010.10.02. 17:17
A Szeged elszúrta a második félidőt
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 2. fordulójában a Pick-Szeged háromgólos félidei vezetés után elrontotta a folytatást, és végül 33–29-re kikapott a Dinamo Minszk otthonában.

A nagyszerű BL-rajt, a Schaffhausen hazai legyőzése után a fehérorosz Minszk csarnokában szerepelt a Pick-Szeged. Skaliczki László edző átalakított, feltörekvő együttese pénteken már a találkozó helyszínén gyakorolt, és a mester szerint roppant elszántan várta az összecsapást.

A siker titkáról Skaliczki László a találkozó előtt elmondta: csak nagyon precíz, labdabiztos, fegyelmezett játékkal győzhető le a Minszk. Fontos, hogy az elején ne tudja lerohanni a Szegedet, a kapusai ne tudjanak gyorsan indítani. A Pickben egyébként nem volt olyan súlyos sérült, aki ne tudta volna vállalni a mérkőzést.

Az intelmeknek megfelelően kezdett a magyar csapat, a Minszk csak a hatodik percben szerezte első gólját. A fehéroroszok csak rövid ideig tudtak vezetni az első harminc percben, a Pick pedig már 15–9-re is ment a játékrész hajrájához érve, emberelőnyben azonban felére csökkentette hátrányát az ellenfél.

A folytatást elszúrta a Szeged, a Minszk előbb egyenlített, majd fordítani is tudott. Erre még volt válasza a magyaroknak, de az utolsó periódus ismét a fehéroroszoké volt. A magyar csapat is besegített nekik, ugyanis hetest és ziccereket is hibáztak a szegediek, ráadásul ezúttal a kapusteljesítmény is gyengébb volt a megelőző meccsnél.

Onufrijenko és Puhurszki is megszórta a mieinket, a legnagyobb különbség pedig a lefújásra alakult ki. 33–29-re nyert a Minszk, ezzel nem lesz könnyű dolga a Picknek a folytatásban.

FÉRFI KÉZILABDA BL
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Dinamo Minszk–Pick Szeged 33–29 (13–16)
Minszk, 1000 néző. V: Opava, Valek (csehek)
Minszk: KOSOVIJ, Rutenka 3, Silovics 3, Babicsev 1, Cepulis, PUHUSZKI 9 (4), Kazsanyevszki 2. CSERE: ONUFRIJENKO 9, Kovalenko 1, ATMAN 5, Citu
Pick Szeged: MIKLER, Stranovsky 4, Katzirz 3, Lékai 3, Herbert 1, SULC 6, Törő 4. CSERE: Tatai (kapus), Bajorhegyi, Beocsanin 4, Zubai 2, Butenko 2, Baláz, Vadkerti
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0-2. 8. p.: 4-3. 16. p.: 5-8. 25. p.: 9-15. 37. p.: 17-19. 42. p.: 21-21. 50. p.: 27-26. 53. p.: 29-26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresből:  5/4, ill. 1/–
Szergij Bebesko, a Minszk edzője: – Nagy küzdelemben sikerült megszereznünk a számunkra oly fontos, történetünk első Bajnokok Ligája-győzelmét. Ez főként a második félidei remek védekezésünknek volt köszönhető, amikor megállítottuk a kitűnő formában játszó szegedi átlövőket. Külön örülök, hogy a hajrában a döntő szituációkból mi kerültünk ki győztesen.
Skaliczki László, a Szeged edzője: – A második félidőben nagy taktikai csatában múlt felül bennünket a Dinamo, mi a negyvenedik percig tudtuk betartani taktikai elképzeléseinket. Leginkább a védekezésünk esett szét, ezt a harminchárom kapott gól is mutatja. Hiányoztak azok a plusz teljesítmények, amelyek a győzelemhez szükségesek lettek volna. Fontos hét előtt állunk, így gyorsan össze kell kapnunk magunkat.
 Valladolid (spanyol)–Csehovszkije Medvegyi (orosz) 26-26 (15-13)