A Barcelona fontos győzelmet aratott a címvédő Kiel ellen

2010.12.05. 19:14
Nagy László (jobbra) kulcsszerepet játszott a győzelemben (Fotó: Imago - archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában ismét összecsapott egymással az előző kiírás két döntőse, a spanyol Barcelona és a német THW Kiel. A kiegyenlített meccs első félidejében a Kiel játszott előnyben, de a Barcelona a szünet után ledolgozta hátrányát, és fordított. A kiélezett végjáték is a hazaiak sikerét hozta, és végül 32–29-re nyertek a katalánok. Nagy László góljaival és védekezésével csapata vezéregyéniségének bizonyult a találkozón. A csoport másik meccsén a lengyel Kielce megszerezte első győzelmét, miután hazai pályán 31–25-re legyőzte a francia Chambéryt.

A BL két tavalyi döntőse már találkozott egymással a csoportban, akkor 28–28-as döntetlent játszottak egymással Kielben. A hazai szurkolók által bíztatott Barcelonának volt nagyobb szüksége a sikerre, ugyanis eddig csak kétszer hagyták el győztesen a pályát a megelőző hat fordulóban.

Ennek ellenére a németek kezdték jobban a találkozót, és három találattal elhúztak, pedig sérülés miatt Marcus Ahlm, Kim Andersson és Daniel Narcisse is hiányzott. Mivel a különbség továbbra sem csökkent, ezért a Barca időt kért.

A katalánok csapatkapitányi karszalagját is viselő Nagy László fontos gólokat szerzett a szünetig, de a védőmunkája is hasznos volt. A spanyol csapatnak sikerült közelebb zárkóznia, de a Kiel két találatot megőrzött előnyéből a második félidőre. A két kapus, Thierry Omeyer és Danijel Sarics egyaránt parádézott a gólvonal előtt.

A folytatásban a hazai csapat előbb egyenlítettt, majd a vezetést is átvette. A lendület kitartott egészen a végéig, bár a németek sem adták olcsón a bőrüket, de a végjátékban több pontatlanságot is elkövettek, ami döntőnek bizonyult. 30–28-nál, két perccel a vége előtt pedig Johan Sjöstrand védett ki egy kieli ziccert. 32–29-re nyert a Barcelona, és fontos két pontot gyűjtött be ezzel.

A csoport másik meccsén a lengyel Kielce megszerezte első győzelmét, miután hazai pályán 31–25-re legyőzte a francia Chambéryt.

A Szeged csoportjában a Schaffhausen a hajrában fordította a maga javára az Aalborg elleni meccset, ezzel pedig három pontra megközelítette a magyar csapatot a tabellán.

A Ciudad Real–Szentpétervár mérkőzést a spanyol légi közlekedési sztrájk miatt elhalasztották.

FÉRFI KÉZILABDA BL
A-CSOPORT, 7. FORDULÓ
FC Barcelona (spanyol)–THW Kiel (német) 32–29 (13–15)
Barcelona: Sjöstrand (28-60.percig, 12 védés), Saric (1-28. percig, 6 védés); Nöddesbo 5, Garcia, Tomas 2, R. Entrerrios 1, Sorhaindo, Sarmiento 5, Ugalde 5, Romero 4/1, Nagy 6, Jernemyr, Rutenka 4, Rocas
Kiel: Omeyer (1-60. percig, 19/1 védés), Lundström 5, Dragicevic 2, Kubes, Reichmann 7, Zeitz 7, Palmarsson, Ilic 2, Jicha 5, Fernandez 1/1
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1
A másik mérkőzésen: Kielce (lengyel)–Chambéry (francia) 31–25 (16–15)

1. Kiel 7 4  2 1 219–197 10 pont
2. Löwen 7 4  2 1  213–195 10
3. Barcelona 7 3  2 2 221–202 8
4. Chambéry 7 3  0 4 181–214  6
5. Kielce 7 1  2 4 193–205  4