Magabiztos sikerével nyolcaddöntős a Szeged

2011.02.26. 19:34
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjában a Pick-Szeged sima, 30–25-ös győzelmet aratott a spanyol Valladolid ellen, ezzel biztossá tette továbbjutását a csoportból.

A szegedi meccsnek csak az eleje volt igazán küzdelmes (Fotó: Korponai Tamás)

A Szeged a biztos továbbjutás kiharcolásának reményében lépett pályára a Valladolid ellen. A C-csoport magyar együttesére küzdelmes mérkőzés várt, ráadásul Skaliczki László vezetőedzőnek sok fejtörést okozott, kit is küldhet majd pályára.

A legutóbbi svájci BL-találkozón bordasérülést szenvedő Tomás Stranovsky, akinek a felépülése öt-hat hétig is eltarthat. A vállműtét után lábadozó Dusan Beocsanin sem gyakorolhatott együtt a társaival, az ő visszatérése a tavasszal várható. A Schaffhausen ellen Tatai Péter bokája is megsérült, és Nagy Norbert könyöke is fájt a héten.

Törő Szabolcs lába sem volt még tökéletes, a Schaffhausen elleni meccs még túl nagy kockázat lett volna, a Valladolid ellen viszont már bevethető volt a szélső.

A mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a csapatok, a 12. percre viszont a Szegednek sikerült Frantisek Sulc és Zubai Szabolcs vezetésével háromgólos előnyre szert tennie. 8–5

Ezután sajnos sorozatban három Valladolid-találat született, megint egyenlő lett az állás. Eduard Fernandez révén már a vezetést is átvette a spanyol csapat, Skaliczki László ekkor úgy döntött, ideje időt kérni.

A taktikai szünet után felkapaszkodott a Szeged, majd Katzirz Dávid 11–10-re alakította az állást. Amikor Herbert Gábor ziccerével már 12–10 állt az eredményjelzőn, a spanyolok is kikérték idejüket. Az előbbi gólszerzőt két percre kiállította a játékvezető, emberelőnyben viszont csak egyszer tudtak túljárni Mikler Roland eszén a spanyolok. Vadkerti Attila parádés ejtésével és Lékai Máté találatával pedig már három góllal vezetett a hazai alakulat. 15–12

Herbert újabb kiállításakor a Valladolid egy gólt sem tudott lőni, a Szeged viszont kettőt is. 17–12

A félidő végül 17–13-as szegedi vezetéssel zárult, ami mindenképp bizakodásra adhatott okot a második játékrész előtt.

A második félidőben növelni tudta előnyét a Szeged, Maxim Butenko ötödik góljával öt gól lett a különbség, majd a moldovai a hatodikat is belőtte. 20–14

A 44. percben Herbert Gábor más a harmadik kiállítását kapta, így a mérkőzés hátralévő részét csak a lelátóról nézhette.

Lékai Máté nagyszerű góljával már 24–18-ra vezetett a Pick, s a 48. percben Törő Szabolcs is megszerezte az első találatát.

Közben Mikler Rolandot Tatai Péter váltotta a szegedi kapuban, aki rögtön egy szép védést mutatott be, Törő pedig egy remek bejátszás után szerzett szép gólt. 28–22

29–22-nél megpróbálta megragadni az utolsó szalmaszálat a Valladolid, Juán Carlos Pastor hét perccel a meccs vége előtt időt kért, sokkal közelebb azonban nem sikerült kerülnie a Valladolidnak a Szegedhez. Skaliczki László együttesének már csak arra kellett figyelnie, hogy három gólnál többel nyerjen, októberben ugyanis 26–23-as spanyol győzelemmel zárult a két együttes összecsapása.

Most 30–25 lett a végeredmény, ezzel a Szeged biztos továbbjutónak számít a C-csoportban.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT
Pick-Szeged–Valladolid (spanyol) 30–25 (17–13)
Szeged, 4000 néző. V: Hankansson, Nilsson (svédek)
SZEGED: MIKLER, BUTENKO 7, Baláz1, SULC 4, ZUBAI SZ. 4, Katzirz 3, Vadkerti 2
Csere: TATAI (kapus), Herbert 1, Bajorhegyi, LÉKAI 6, Teimel, Grünfelder, Törő 2
VALLADOLID: Sierra, JOLI 6 (2), Delgado, Antonio, Marko Krivokapics, Fernández 3, Tvedten 2
Csere: SVENSSON (kapus), Rambo, Csutura 2, Bilbija 4, PERALES 5, Romero, Gurbindo 2, Alonso 1
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–3. 11. p.: 8–5. 15. p.: 8–10. 19. p.: 12–10. 27. p.: 17–12. 37. p.: 20–14. 45. p.: 24–17. 53. p.: 27–22. 57. p.: 29–23
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/2