A Szeged feszült hangulatú mérkőzést nyert meg

2010.12.04. 16:48
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájának C-csoportjában a Pick Szeged 37–34-re legyőzte a fehérorosz Dinamo Minszket, így továbbra is őrzi harmadik helyét a csoportban.

Sulc nagyszerűen teljesített a Minszk ellen (Fotó: Szabó Miklós)

A múlt hét végén a Csehovtól elszenvedett hazai vereséget követően ismét saját pályáján lépett pályára a Pick-Szeged. Az ellenfél ezúttal a Bajnokok Ligája C-csoportjának utolsó helyén álló fehérorosz Dinamo Minszk volt.

A Szeged kapujában Mikler Roland kezdett, akinek csapattársai rögtön két ziccert is kihagytak a meccs elején, majd a magyar kapus szerencsétlen gól kapott, így a vendégek szereztek vezetést.

A hatodik percben Sulc hétméteresével először vezetett a Szeged, amely tovább növelte előnyét. 7–4

Skaliczki László tanítványai remek formában kézilabdáztak, a Minszk 10–5-ös hazai vezetésnél időt kért, hátha sikerül rendezni a sorokat. Valamelyest sikerült is, vagyis inkább a Szeged kezdett el hibázni, több ziccert kihagytak a mieink, így 11–8-nál már Skaliczki László kért időt, és Vadkerti Attila helyett Törő Szabolcs állt be a szélre.

A megbeszélés jót tett a csapatnak, ugyanis Herbert Gábor kétperces kiállítása ellenére a Szegednek sikerült öt gólra növelnie az előnyt. 14–9

Az első félidő második felében szinte csak Frantisek Sulc tudott eredményes lenni hazai részről, csapattársai a szinte kihagyhatatlan ziccereket is elpuskázták, a Minszk pedig elkapta a fonalat, Katzirz Dávid kétperces kiállítása közben egyenlítettek a fehéroroszok.

Hogy a játékrész mégis szegedi előnnyel záruljon, arról Sulc gondoskodott, aki előbb egy hetest értékesített, majd egy indítást követően talált be, így megszerezte saját tizenegyedik (!), csapata huszadik gólját. Ez egyben azt is jelentette, hogy 20–18 állt az eredményjelzőn a félidőben.

A második félidőre Mikler Rolandot Tatai Péter váltotta a szegedi kapuban, aki rögtön hétméteres kivédésével mutatkozott be. A csereként beálló kapus továbbra is brillírozott, Törő és Sulc pedig emberhátrányban is eredményes volt. A védekezés azonban nem volt az igazi, társaik kiszolgáltatott helyzetekbe hozták Tatait.

A Minszk nem volt hajlandó megadni magát, a meccs hangulata egyre feszültebb lett, Stranovsky Pavel Altmannal került összetűzésbe, de a balhékból a vendégek húzták a rövidebbet, ugyanis kettős emberhátrányba kerültek.

28–25-ös hazai vezetésnél a vendégcsapat mestere kért időt, és a Minszk kettős emberhátrányban is betalált. A három gól körüli különbség állandósulni látszott, sőt az utolsó öt percben növelték is a hazaiak az előnyt. Végül Sulc remek teljesítményének (is) köszönhetően 37–34-re győzött a Szeged, vagyis egy góllal kevesebbel, mint amennyivel idegenben kikapott a fehérorosz csapattól.

FÉRFI KÉZILABDA BL, C-CSOPORT
Pick-Szeged–Dinamo Minszk (fehérorosz) 37–34 (20–18)
Szeged, 3000 néző. V: Dinu, Din (románok)
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 9. p.: 6–4. 13. p.: 11–6. 28. p.: 18–18. 35. p.: 24–21. 51. p.: 32–27. 54. p.: 33–31
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/2
Szeged: Mikler, Stranovsky 1, LÉKAI 5, SULC 17 (3), ZUBAI SZ. 1, KAZTIRZ 5, Vadkerti 1

Csere: TATAI (kapus), Bajorhegyi, Törő 3, Herbert, Baláz, BUTENKO 4, Grünfelder
Minszk: Kosovi, RUTENKA 4, Silovics 3, BABICSEV 2, Csepulisz 4, PUHOVSZKI 9 (1), Kazanyevszki 2
Csere: Petkevicius (kapus), ATMAN 5 (1), Onoprijenko 4, Onyiscsuk, Tszitu 1
SKALICZKI LÁSZLÓ, a Szeged edzője: A nehezebbnél nehezebb sorozatmeccsek óriási nyomás alatt tartják együttesemet, amely olykor hullámzó védőjátékkal is bravúros sikert aratott.  Győzelmünknek Sulc és Lékai játékkapcsolata volt az egyik alapja, valamint Tatai bravúros védései is jókor jöttek. Számolni tudunk, de egyelőre a csapatépítés fontosabb, mint az, hány pont kell még a továbbjutáshoz.
SZERGEJ BEBESKO, a Minszk edzője: A Szeged remek támadási taktikájának, valamint a megállíthatatlan Sulc kiemelkedő egyéni teljesítményének köszönhette a sikert. Fiatal játékosaimnak a meccs hevében, a nagy akarástól néha elborult az agya, s ezért rengeteg kiállítással bűnhődtünk. A második félidőben az emberhátrányainkat nem tudtuk kivédekezni.