A Pick-Szeged bánatos, de tisztes veresége

2010.10.16. 19:48
Skaliczki László csak részben lehet elégedett a látottakkal (Fotó: Szabó Miklós – NS-archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában a Pick-Szeged a spanyol Valladolid vendégeként lépett pályára és szenvedett fordulatos, izgalmas találkozón gólos vereséget. Skaliczki László együttese második vereségét szenvedte el a csoportkörben.

Gyors spanyol gólokkal indult a találkozó, de az első percekben kicsit állva hagyott Szeged nem hagyta magát lerázni, és még időben elkapta a mérkőzés fordulatszámát: előbb Frantisek Sulic az 5. percben középről, a földről elengedett lövéssel szépített, majd Zubai Szabolcs szép összjáték végén beállósból egyenlített.

A kemény védekezésre és a gyors támadás befejezésekre építő, gyors kézilabdát játszó Valladolid percei következtek, de 5–3 után ismét a vendégeken volt a sor. Skaliczki László addig többször is értetlenül nézte az oldalvonal mellett támadásban sokat hibázó játékosait, de a folytatás annál inkább elnyerhette tetszését.

A Tisza-partiak fogást találtak ellenfelükön, szebbnél szebb gólok sorát szerezve megérezték: akár még idegenben is lehet keresnivalójuk. Így lett az állás szegedi szempontból 3–5-ről 6–5. Többet azonban nem engedett a Valladolid, amely remek perceket produkálva 7–1-es részeredménnyel ismét meglépett. Indokolt volt időközben Skaliczki mester időkérése. A félidő hajrájára ismét összeszedetté vált a vendégcsapat, és a szünetre kétgólosra csökkentette a hátrányát. (13–11)

A fordulás után az öltözőben „maradt" a Szeged, ezt a házigazdák 4–0-s etappal büntették. Négy és fél perc telt el a játékrészből, mire életjelet adott magáról a magyar csapat. Ennek ellenére a kiütéses szegedi vereség rémképe is kísértett, ami az első félidő egyes periódusaiban látottakhoz képest igencsak meglepő volt. Támadásban sok maradt a Szegedben, de azért a hajrához érve a biztos győzelemért a végén nagyon meg kellett szenvedniük a házigazdáknak.

A második felvonás nagy részében hat góllal vezető Valladolid már elhihette, hogy zsebben a meccs, de 25–19-es vezetésük után 25–23-ra felzárkózott a Szeged, ami izgalmas két és fél perces végjátékot ígért. Sajnos, a meccslabdát a spanyolok belőtték, a magyarok meg kihagyták, így eldőlt a találkozó. (26–23)

Tisztes vereség a Valladolid otthonában a mínusz három, különösen kár az első és a második félidő elején átaludt percekért, amelyért nagy árat fizetett a Szeged. Folytatás november 18-án a csoport egyik meghatározó alakulatának számító orosz Csehovszkije Medvegyi otthonában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
VALLADOLID (SPANYOL)–PICK-SZEGED 26–23 (13–11)
Valladolid, 3000 néző. V: Gatelis, Mazeika (litvánok)
VALLADOLID: SIERRA – ALONSO 4, Csutura 2, Avila, Asier, Marko Krivokapics 1, Tvedten 3 (2). Cs: GURBONDO 6, Romero 2, Perales, Rodríquez 3, Fernández 1, BILBIJA 3, Joli 1 (1). Edző: Juan Carlos Pastor
PICK-SZEGED: Mikler – Stranovsky 3, Lékai 4, SULC 7 (1), Katzirz 1(1), ZUBAI 5, Vadkerti. Cs: TATAI (kapus), Bajorhegyi, Beocsanin 2, Butenko, Törő, Baláz 1. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 9. p.: 4–3. 13. p.: 5–6. 18. p.: 7–7. 22. p.: 11–7. 27. p.: 12–10. 44. p.: 17–11. 42. p.: 20–14. 55. p.: 25–21.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Piros lap: Perales (60. perc)
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2
Juan Carlos Pastor: – Tudtuk, hogy szervezett, jó csapat a Pick, ezért alaposan elemeztük a játékát. Nagyon örülök, hogy továbbra is veretlenek vagyunk a BL-ben. Ugyanakkor hullámzó volt a játékunk, és csak saját magunknak köszönhetjük, hogy izgalmas lett a meccs.
Skaliczki László: – Nagyon derekasan küzdött a csapatom. Sajnos a második félidő eleje döntőnek bizonyult, ekkor Bilbiját nem tudtuk semlegesíteni. Nem tudtam a védekezésben változtatni, Bajorhegyi sérülés miatt képtelen játszani.