Elmaradt az újabb bravúr, Szegeden nyert a Medvegyi

2010.11.28. 19:12
Lékai volt a Szeged egyik legjobbja a Medvegyi ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 6. fordulójában a Pick-Szeged nem tudta megismételni az oroszországi bravúrt, és főleg az első félidőben összeszedett hátrányának köszönhetően 29–22–re kikapott a Csehovszkije Medvegyitől.

Fogadkoztak a szegediek a meccs előtt, hogy hazai közönség előtt feltétlenül győzni akarnak a Medvegyi ellen, bizonyítva, hogy nem volt véletlen az oroszországi siker. A csapatban végül ott lehetett a kinti meccsen bokasérülést szenvedett szlovák szélső, Tomás Stranovsky, mint ahogy Herbert Gábort, Katzirz Dávidot és Dusan Beoacsanint is be tudták írni a jegyzőkönyvbe.

A telt ház előtt megrendezett találkozón a vendégek szerezték meg a vezetést, és a Szegedben sokáig csak Lékai Máté tudott betalálni.

Az idegesen kezdő Pick 3–3-nál Törő Szabolcs révén érte utol a Medvegyit, de ezután megint ellépett a keményen védekező orosz csapat. A vendégek ötgólos előnyre tettek szert, amit a szünet előtti percekben tovább tudott növelni, így a szünetben nyolcgólos orosz előnyt mutatott az eredmény jelző.

Beszédes adat volt, hogy a szegediek közül egyedül Lékai Máté tudott egynél több találatot szerezni az első felvonásban.

A folytatásra összeszedte magát Skaliczki László együttese, és már egyenrangú partnere volt a nagyobb játékerőt képviselő Medvegyinek, sőt volt olyan periódus is, amikor felcsillant a felzárkózás lehetősége is.

Többször is feljött mínusz négyre a Pick, de a rutinos oroszok nem engedték ki a kezülből a meccset, így hiába próbált meg mindent szurkolói bíztatása mellett a magyar csapat, nem jött össze az újabb bravúr. A Medvegyi végül 29–22-re nyert Szegeden.

AZ ÉRTÉKELÉS

FÉRFI KÉZILABDA BL
C-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Pick-Szeged–Csehovszkije Medvegyi (orosz) 22–29 (8–16)
Szeged, 4000 néző. V: Lazaar, Reveret (franciák)
Szeged: Tatai – Vadkerti 2, Butenko 1, LÉKAI 6, Zubai Sz. 1, Katzirz 4 (2), Törő 1. Csere: MIKLER (kapus), Bajorhegyi, Herbert, Sulc 3 (2), Stranovsky 4, Beocsanin, Grünfelder
Csehovszkije: GRAMSZ – Kovaljev 2, SELMENKO 4, Csernoivanov 3, Rasztvorcev 1, Ivanov, GYIBIROV 2. Csere: CSIPURIN 4, Aszlanyan, FILIPPOV 5 (1), Kamanyin, HARBOK 4, Siskarjev 2, Szkopincev 1 (1), Sztarih 1.
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–3. 9. p.: 3–3. 11. p.: 3–5. 18. p.: 4–9. 27. p.: 8–15. 31. p.: 8–17. 44. p.: 17–21. 46. p.: 17–24. 56. p.: 21–27
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/2
Skaliczki László: Impotens átlövőjátékunkra nem találok magyarázatot. Széttörték a támadásainkat, amelyekben ismét csak Lékai nyújtott átlagon felülit. Nem tudom, meddig bírja… Kapusainknak akadtak bravúrjaik, ám a védőktől nem kaptak elegendő segítséget. Csapatként csődöt mondtunk, ezért én is felelős vagyok.
Vlagyimir Makszimov: A első félidőben nagyon igyekeztünk, s ennek a gyümölcsét a másodikban élvezhettük, amikor a Szeged mindent megtett a felzárkózásért, mi pedig sokat játszottunk emberhátrányban. A két piros lapunk túlzás volt, erről nem szeretnék bővebb véleményt mondani.