Férfi vízi ob I: továbbra is veretlen a Ferencváros

2016.11.02. 17:43
Miután a Ferencváros a férfi vízilabda Európa-kupa legjobb nyolc együttese közé jutott, a bajnokságban is folytatta remek szereplését. A Miskolcnak esélye sem volt a Népligetben.

Az ob I 6. fordulójának mérkőzésén a Ferencváros gyakorlatilag az első negyedben eldöntötte a három pont sorsát. Az első öt meccsükből csupán egyet elvesztő miskolciak ezúttal az első szünetre 5–1-es hátrányba kerültek, a félidőben pedig már 9–1 volt a zöld-fehérelnek.

A találkozón Sztefan Mitrovics és Tóth Márton egyaránt három gólig jutott. A Fradi 12–4-re nyert, s hat mérkőzés után továbbra is veretlen a bajnokságban.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
6. FORDULÓ (B-csoport)
FTC PQS WATERPOLO–PANNErgy MVLC 12–4
(5–1, 4–1, 0–1, 3–1)
Népliget, 250 néző. V: Molnár Péter, Mucskai Péter
FTC: GÁRDONYI – NYÉKI, S. MITROVICS 3, TÓTH M. 3, Katonás, Avramovics 1, MADARAS 2. Csere: Szirányi 1, Dőry 1, Varga Dániel, Jansik Sz. 1, Cuk, Pohl. Edző: Varga Zsolt
MISKOLC: Csoma – Lukács D., BOWEN 2, Vadovics, Milicsics, Halek, Hornyák. Csere: Lukács Á., Miklós L., Szedmák D., Kincses, Jakab D., MISICS 2. Edző: Sike József
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 6/0
Gól – ötméteresből: 3/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Vadovics (12. p.)
Varga Zsolt:
– Az első két negyed összességében jó volt, a harmadikban viszont volt egy kis belassulásunk. Ezt mi nem engedhetjük meg magunknak. Örülök, hogy aztán a negyedikben ismét sikerült begyújtani a rakétákat.
Sike József: – Az FTC lendületből, a kupából jött, és ledarálta az első két negyedet, amivel el is dőlt a mérkőzés. Talán most játszottunk a leggyengébben, még szerencse, hogy nem a szombati, BVSC elleni mérkőzésen jött ki ez a forma