A pólósok elnöksége reagál a vádakra

Vágólapra másolva!
2004.11.23. 22:10
Címkék
Az őt ért kritikákra reagált sajtóbeszélgetés keretében a Magyar Vízilabda-szövetség vezetőségének több képviselője, így Martin György elnök, Bordás György társelnök, Gyarmati Dezső háromszoros olimpiai bajnok, tiszteletbeli elnök. Beck György alelnök más elfoglaltsága miatt nem tudott elmenni a fórumra.
Martin György visszautasította a marketingmunkáért felelős alelnök, a jövőben semmiféle posztot nem vállaló, a T-Mobile kivonulását a szövetség szponzorai közül bejelentő Bodnár Zsigmond vádjait. Mint mondta, tényleg nem az elnökség és annak tagjai lövik a gólokat, de igenis szerepet vállalt abban, hogy az elmúlt négy esztendőben a férfiak olimpiát, világbajnokságot, Világkupát és Világligát, a nők pedig Világkupát és Európa-bajnokságot, valamint vb-ezüstöt nyertek. Felelevenítette, hogy a klubok már 2002-ben mintegy 50 milliós támogatást kaptak a szövetségtől, amely tavaly 72 milliósra duzzadt, benne azzal a 36 millióval, amellyel az ob I-es férfi- és női csapatok esetében teljes egészében, az utánpótlás- és Budapest-bajnokságban induló együtteseknél pedig részben fedezték a versenybírói díjakat. (Ugyanezt a jövő évtől kiterjesztenék az ob I B-s és ob II-es szakosztályokra is.) A klubok támogatási összege az idén is kitette az összköltségvetés 15-20 százalékát.
Az utánpótlással kapcsolatban az elnök megjegyezte, hogy az elmúlt négy évben 24 új szakosztály alakult, amelyek 48 csapattal gazdagították a magyar pólót. A régiós politikának köszönhetően Balatonfűzfőn vízilabdaosztályok indultak, Kazincbarcikán, Székesfehérvárott, Pécsett és Hódmezővásárhelyen is felpezsdült az élet, a Sulipóló keretében pedig évek óta mintegy 350-390 iskolai csapat játszik mérkőzéseket.
Martin Györgynek azt is a szemére vetette Bodnár Zsigmond, hogy csak az állami pénzek megszerzésére összpontosított, holott a négy év alatt 1.3 milliárd forintnyi szponzori bevételre tett szert a szövetség, és az idei, 340-350 milliós költségvetésből csak 80 millióval veszi ki részét az állam. A sportdiplomáciánkat ért vádakra úgy reagált Martin György, hogy az MVLSZ megkapta a 2001. évi Európa-bajnokság rendezési jogát, és nemzetközi elismerést váltott ki a kontinensviadal; amikor Gergely István megkapta az állampolgárságot, másnap már engedélyezte a FINA, hogy védjen a válogatottban; tavaly Imperiában az egész FINA-vezérkarral találkozott Martin György és Bordás György, ami megalapozta, hogy 2006-ban Magyarország rendezhesse a Vk-t. ---- M ---- &
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik