Vízilabda: kisorsolták az U20-as férfi-világbajnokság csoportjait

2023.03.15. 11:22
Kisorsolták a júniusi, bukaresti férfi U20-as világbajnokság csoportjait; a magyar válogatott a görögökkel, a szerbekkel és az amerikaiakkal került egy négyesbe.

Zágrábban, a Világkupa-selejtező helyszínén a zárónapi meccsek előtt kisorsolták a júniusi, bukaresti férfi U20-as világbajnokság csoportjait. Az eseményen főszerepet vállalt a World Aquatics vízilabda technikai bizottságának vezetője, a háromszoros olimpiai bajnok Molnár Tamás, akinek közreműködésévelMolnár Tamás, akinek közreműködésével

a görögökkel, a szerbekkel és az amerikaiakkal került azonos csopotba a magyar válogatott.

A vb-t új rendszer szerint bonyolítják le: az esemény nyolc kiemelt csapatát – az előző vb-n elért helyezések alapján – A- és B-ágra sorsolták. Elkerülendő az egyoldalú mérkőzéseket, az új szisztéma értelmében a „nagyok” először egymás ellen „melegítenek”, az első kettő (A1-2, B1-2) automatikusan a negyeddöntőbe jut, miközben a második vonal 12 együttese a C-E csoportokban mérkőzik. Az itteni csoportelsők először egymással játszanak egy-egy mérkőzést, a győztesek pedig az A-B csoportok negyedikjeivel találkoznak a nyolc közé jutásért, míg a vesztesek a harmadikokkal mérkőznek. Így alakul ki a negyeddöntő, és innentől kezdve már a megszokott mederben zajlik tovább a vb – írja a waterpolo.hu.

Az U20-as férfi vízilabda-világbajnokság (június 10-18.) csoportjai: