Tokió 2020: tovább élnek a magyar remények, nyertek a francia női kézisek

2021.08.02. 05:31
Továbbra is él a magyar továbbjutási remény a franciák győzelmével (Fotó: AFP)
A francia válogatott magabiztos 29–22-es győzelmet aratott Brazília ellen a tokiói olimpia női kézilabdatornájának utolsó csoportmérkőzésén. Franciaország így biztosan továbbjutott a csoportból, de ami még fontosabb: továbbra is él a magyar továbbjutási esély.

A mérkőzés első gólját a brazilok szerezték,2–1-re is vezettek, azonban ezután a franciák fordítani tudtak, majd 5–5-ös állást követően sikerült ellépniük Brazíliától. A folytatásban Franciaország magabiztos játékot mutatott, és a félidőre már hatgólos előnyre tett szert, 17–11-es állásnál vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után a brazilok jöttek ki jobban a pályára, olyannyira, hogy egy 4–0-s szakasszal 18–15-re zárkóztak. Ám hiába ez a „fellángolás", Franciaország 22–17 után ismét kezébe vette az irányítást, 28–18-nál tíz góllal is vezetett, végül pedig 29–22-re diadalmaskodott.

Franciaország győzelmével tovább él a magyar női kézilabda-válogatott továbbjutási reménye, hiszen ha legyőzi Svédországot, akkor biztosan megelőzi Brazíliát – amely ezzel az eredménnyel búcsúzik a tokiói olimpiától –, a negyedik hely megszerzéséhez azonban az is kell, hogy az Orosz csapat felülmúljaSpanyolországot.