US Open: megvan a férfi címvédő 101. sikere GS-tornán

2015.09.02. 22:32
A címvédő Marin Cilic három szettben nyert az orosz Jevgenyij Donszkoj ellen a US Open második fordulójában. A kilencedik kiemelt horvát játékos pályafutása 101. győzelmét aratta Grand Slam-tornán. A hölgyeknél a világelső Serena Williams visszafogott teljesítménnyel is két szettben verte meg a holland Kiki Bertenset.

A kétszeres elődöntős David Ferrer három szoros játszmában győzte le a szerb Filip Krajinovicsot, míg a 10. kiemelt Milos Raonic négy szettben verte meg a spanyol Fernando Verdascót, aki egyszer sem tudta elvenni a kanadai teniszező adogatójátékát.David Ferrer három szoros játszmában győzte le a szerb Filip Krajinovicsot, míg a 10. kiemelt Milos Raonic négy szettben verte meg a spanyol Fernando Verdascót, aki egyszer sem tudta elvenni a kanadai teniszező adogatójátékát.

A 18. kiemelt Feliciano López nagy csatában (2:6, 6:3, 1:6, 7:5, 6:3) búcsúztatta az amerikai Mardy Fisht, aki a negyedik játszmában a meccsért szervált. A 33 éves játékos már korábban bejelentette, hogy a US Open után befejezi a pályafutását, tehát a nagyérdemű ezen a meccsen láthatta őt utoljára a profik között.

Mardy Fish elbúcsúzott a közönségtől, befejezte a pályafutását (Fotó: Action Images)

Az olimpiai ezüstérmes Fish pályafutása során húsz alkalommal játszott ATP-tornán döntőt, és hat győzelmet aratott – utoljára 2011-ben az atlantai kemény pályás versenyt nyerte meg. Az Australian Openen, Wimbledonban és a US Openen egyesben a negyeddöntős szereplés volt a legjobb eredménye, míg a Roland Garroson a harmadik fordulóig jutott. A világranglistán 2011 augusztusában jegyezték a legmagasabban, ekkor a hetedik helyen állt.

A hölgyeknél a kiemeltek közül Agnieszka Radwanska és Madison Keys is magabiztos győzelmet aratott a második fordulóban, valamint továbbjutott Bethanie Mattek-Sands is, aki a következő körben Serena Williamsszel találkozik.

A világelső amerikai a világranglista 110. helyén álló Kiki Bertensszel játszott, aki megráncigálta az oroszlán bajszát, de végül meghajolt a háromszoros címvédő előtt. A holland hölgy az első szettben 5:4-nél a játszmáért adogatott, majd a tie-breakben 4–0-ra vezetett, mégis elbukta a játszmát.

A második szettben Williams háromszor is elvette Bertens adogatójátékát, aki ekkor már alárendelt szerepet játszott, az amerikai ennek ellenére nem lehet elégedett a teljesítményével.

US OPEN (42 300 000 dollár, kemény pálya)