Tenisz: nem lesz címvédés a dubai tornán, kiesett Ostapenko

MTI MTIMTI MTI
2023.02.22. 22:19
Ostapenko tavaly tornát nyert Dubaiban, idén nem fog (Fotó: Getty Images)
A címvédő Jelena Ostapenko számára a legjobb 16 jelentette a végállomást a 2.8 millió dollár összdíjazású dubai női kemény pályás tenisztornán, ahol a világelső lengyel Iga Swiatek egyetlen játékot elveszítve jutott túl a világranglistán 13. orosz Ljudmila Szamszonován.

A lett játékos – aki Ljudmila Kicsenokkal kedden búcsúztatta a Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettőst a páros versenytől – megnyerte ugyan az első szettet az Australian Openen bajnok Arina Szabalenka ellen, a másodikként rangsorolt fehérorosz teniszező azonban fordítani tudott és kevesebb mint egy és háromnegyed óra játékkal lépett a negyeddöntőbe.

A világelső Iga Swiatek egy játékot veszítve jutott a negyeddöntőbe: a lengyelek háromszoros Grand Slam-bajnoka a 16 között a 13. helyen álló orosz Ljudmila Szamszonovát ütötte ki 6:1, 6:0-ra.

Ráadásul a napi mérkőzések végeztével jött a hír, hogy az ukrán Anhelina Kalinyinát legyőző cseh Karolína Plísková vírusos megbetegedés miatt visszalépett, így nem áll ki Swiatek ellen a negyeddöntőre, így a lengyel egyből az elődöntőbe került, ahol a Coco Gauff–Madison Keys összecsapás győztesével játszik majd a fináléért.

Az olimpiai címvédő Belinda Bencic – a rangsor 9. helyezettje – az előző fordulóban, kedden az idény második leghosszabb női meccsén, 3 óra 27 perc alatt verte meg az ukrán Marta Kosztyukot, s ez meg is látszott a szerdai játékán: két sima szettben kikapott a cseh Karolína Muchovától, akit 103 hellyel megelőz.

WTA 1000, DUBAI (2 788 468 dollár, kemény pálya)

Plísková (cseh)–Kalinyina (ukrán) 7:5, 6:7 (6–8), 6:2

Andy Murray a legjobb nyolc közé jutott az 1.3 millió dollár (493 millió forint) összdíjazású dohai férfi kemény pályás tornán. A viadalt 2008-ban és 2009-ben is megnyerő korábbi világelső brit játékos a szerdai nyolcaddöntőben háromszettes, több mint háromórás csatában múlta felül a negyedikként rangsorolt német Alexander Zverevet.

A nyitó körben Fucsovics Mártont búcsúztató – ugyancsak kétszeres bajnok – spanyol címvédő, Roberto Bautista viszont nem lesz ott a negyeddöntőben, mivel szintén három játszmában kikapott az ausztrál Christopher O'Connelltől.

A 2020-as győztes orosz Andrej Rubljov elvesztette az első játszmát a holland Tallon Griekspoor ellen, de fordítani tudott.Utolsóként a harmadikként rangsorolt Danyiil Medvegyev jutott a legjobb nyolc közé: a világranglistán nyolcadik orosz játékosnak alig több mint másfél órára volt szüksége a 147. brit Liam Broady elleni kétszettes sikerhez.

ATP 250, DOHA (1 485 775 dollár, kemény pálya)

Rubljov (orosz, 1.)–Griekspoor (holland) 1:6, 6:1, 7:6 (8–6)
Auger-Aliassime (kanadai, 2.)–Kubler (ausztrál) 4:6, 6:1, 6:4
Murray (brit)–A. Zverev (német, 4.) 7:6 (7–5), 2:6, 7:5
O'Connell (ausztrál)–Bautista (spanyol, 5.) 3:6, 7:6 (7–5), 6:4
Davidovich (spanyol, 7.)–Kvon Szun Vu (dél-koreai) 6:3, 6:2
Muller (francia)–Van de Zandschulp (holland, 8.) 6:2, 6:4
Lehecka (cseh)–Ruusuvuori (finn) 6:2, 7:6 (7–2)
Medvegyev (orosz, 3.)–Broady (brit) 6:4, 6:3

Stan Wawrinka negyeddöntőbe jutott a 785 ezer euró (300 millió forint) összdíjazású marseille-i keménypályás férfi tenisztornán.

A svájci játékos szetthátrányból fordítva, öt perc híján két és fél órás csatában kerekedett a hazai közönség biztatását élvező, hetedik helyen kiemelt Richard Gasquet fölé.

ATP 250, MARSEILLE (784 830 euró, fedett, kemény pálya)
Bonzi (francia)–Cressy (amerikai, 5.) 6:4, 6:3
Wawrinka (svájci)–Gasquet (francia, 7.) 4:6, 7:5, 6:2
Bublik (kazah)–Barrere (francia) 6:4, 6:2