Tenisz: Cicipasz küzdelmes győzelmet aratott Asztanában

M. M.M. M.
2022.10.05. 18:46
Fritz továbbjutott Tokióban (Fotó: AFP)
Sztefanosz Cicipasz Asztanában, Taylor Fritz Tokióban jutott tovább az ATP tenisztornáján.

A harmadik kiemelt Sztefanosz Cicipasz negyeddöntőbe jutott az Asztanában zajló kemény pályás férfi tenisztornán, Taylor Fritz pedig ugyanebbe a körbe jutott be Tokióban.

A világranglistán hatodik helyezett görög játékos a viadal nyolcaddöntőjében szoros küzdelemben bizonyult jobbnak az olasz Luca Nardinál (152.) szerdán. A találkozón egyik fél sem tudta elvenni riválisa adogatójátékát, a kétjátszmás meccsen így a rövidítések döntöttek, amelyekben az esélyesebb Cicipasz riválisa fölé kerekedett.

A tokiói első fordulóban Fritz (a világranglista 11. helyezettje) három szettben verte meg az ausztrál James Duckworth-t (109.), aki az első és a harmadik játszmában sem bizonyult egyenrangú partnernek, a másodikat viszont rövidítésben megnyerte.

Két spanyol játékos nyolcaddöntőjében Jaume Muna 6:4, 3:0-s vezetés után kapott ki Pedro Martíneztől. Utóbbi a folytatásban 12 gémet nyert, miközben csak egyet bukott el. Martínez negyeddöntős ellenfele a dél-koreai Kvon Szun Vu lesz.

ATP 500-AS TORNA, ASZTANA (1.9 millió dollár, kemény pálya)