Tenisz: Babos tornát nyert Cipruson – négyórás döntőben

V. J./MTIV. J./MTI
2023.05.07. 20:36
Babos Tímea (Fotó: Földi Imre, archív)
Babos Tímea győzött a ciprusi Alaminoszban rendezett salakpályás tenisztorna női versenyében.

A világranglista 302. helyezettje, Babos Tímea a torna harmadik kiemeltjeként az elsőként rangsorolt ciprusi Raluca Georgiana Serbannal (203.) találkozott vasárnap és a nemzetközi szövetség (ITF) honlapja szerint több mint négyórás ütközetben kerekedett ellenfele fölé.

„4 óra 1 perc!!! Életem leghosszabb meccse... Ez kellett, hogy megnyerjem zsinórban a 3.versenyemet! Elképesztően boldog vagyok, mert ezen a héten sok nehézséggel kellett szembenéznem, viszont mind lelkileg, mind fizikailag kiálltam a próbákat!" – fogalmazott Babos Instagramján.

A magyar játékos az első szett megnyerése után 5:3-nál a győzelemért adogatott, de nem tudott élni a lehetőséggel, sőt Serban egyenlített. A harmadik játszma 6:6-os állás után rövidítéssel zárult, melyben Babos volt a jobb. A meccset így 6:4, 5:7, 7:6 (7–5)-re nyerte meg.