Roland Garros: Nadal és Djokovics is ott van a nyolc között

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.06.04. 15:36
Rafael Nadal hengerelt Roberto Bautista ellen (Fotó: AFP)
A kilencszeres bajnok Rafael Nadal remek játékkal jutott be a negyeddöntőbe a Párizsban zajló Francia nyílt teniszbajnokságon.

Az előző meccsét 6:0, 6:1, 6:0-ra nyerő spanyol sztár vasárnap öt játékot vesztett honfitársa, Roberto Bautista ellen, akit 1 óra 53 perc alatt búcsúztatott.

A szombat óta 31 éves Nadal 21/1-re javította idei mérlegét salakon, a Roland Garroson pedig immár 76/2-es mutatóval büszkélkedhet. A negyeddöntőben szintén spanyol Pablo Carreno Busta vár rá, aki egy ötszettes dráma végén búcsúztatta a kanadai Milos Raonicot.

A második kiemelt szerb Novak Djokovics rendkívül szoros, csak rövidítés után megnyert első szett utáni folytatásban csak négy játékot engedett a spanyol Albert Ramos-Vinolasnak, így három játszmában nyert, és ott van a legjobb nyolc között. Ellenfele az osztrák Dominic Thiem lesz, aki könnyed, 6:1, 6:3, 6:1-es győzelmet aratott az argentin Horacio Zeballos felett.

A nőknél kiesett a 2009-es bajnok Szvetlana Kuznyecova, az orosz játékost a volt világelső dán Caroline Wozniacki verte meg, aki 2010 után készülhet ismét negyeddöntőre Párizsban.

Venus Williams számára a nyolcaddöntő a végállomást jelentette, s kiesése egyben azt is jelenti, hogy a hölgyeknél új Grand Slam-bajnokot avatnak majd, mivel a még versenyben lévő 12 játékos egyike sem nyert még az év négy nagy tornájának egyikén. Az amerikai játékost a magyar származású svájci Bacsinszky Tímea búcsúztatta vasárnap.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (36 000 000 euró, salak)