La Liga: elveszítette bajnoki veretlenségét a Villarreal

SZ. R.SZ. R.
2021.10.17. 20:50
A Villarreal otthonában is győzött az Osasuna (Fotó: AFP)
Továbbra is szárnyal az Osasuna, hiszen 2–1-es győzelmet aratott a Villarreal otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójában, így kilenc mérkőzés után az 5. helyen áll.

Az eddig csak a Valencia és a Real Betis ellen vereséget szenvedő Osasuna már a 26. percben előnybe került Lucas Torró góljával, amire aztán az 55. percben válaszolni tudott a bajnokságban eddig veretlen Villarreal Gerard Moreno révén. A végig mezőnyfölényben játszó hazaiak azonban nem tudtak fordítani, ráadásul még a pontszerzés sem sikerült nekik, hiszen három perccel a rendes játékidő vége előtt Chimy Ávila beállította a 2–1-es végeredményt a vendégek javára.

Az Osasuna ezzel a győzelemmel kilenc mérkőzés után 17 ponttal áll a tabella 5. helyén úgy, hogy egyenlő a pontszáma (17) a második helyen álló Real Madriddal, a harmadik Sevillával és a negyedik Atlético Madriddal.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ
Villarreal–Osasuna 1–2
(Gerard Moreno 55., ill. Lucas Torró 26., Ávila 87.)
FC Barcelona–Valencia 3–1 (Fati 13., Depay 41. – 11-esből, Coutinho 85., ill. Gaya 5.)