Gamper-kupa: a Chape kiütésével lett a serleg a Barcelonáé

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.08.07. 22:31
null
Luis Suárez (9) a szünet után feljavult, és betalált a Chapénak (Fotó: AFP)
A Barcelona nagyszerű – igaz, a helyzetek száma alapján megkérdőjelezhető  hatékonyságú – támadójátékkal 5–0-ra legyőzte a Chapecoensét a katalán csapat hagyományos nyári labdarúgótornáján, a klub alapítójáról elnevezett Gamper-kupán.

A brazil együttesbe most tért vissza a repülőgép-szerencsétlenséget túlélő egyik játékos, Alan Ruschel, aki csapatkapitányként vezette ki övéit a pályára. A Chapecoense az erre az alkalomra készített új mezében – melyen 71 csillag található – lépett pályára: minden egyes csillag egy elhunyt emlékére került a dresszre.

A kezdőrúgást a másik két túlélő, Jakson Follmann és Hélio Neto végezte el hatalmas tapsvihar közepette. A házigazdák gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, a nyári szabadságáról visszatérő Marc-André ter Stegennek gyakorlatilag semmi dolga nem volt az első félidőben, amelyet a Barcelona úgy nyert meg három góllal, hogy akár lehetett volna 8-9 is közte.

A Lionel Messi és Luis Suárez mellett a távozó Neymar helyén játszó Gerard Deulofeu – aki most nyáron tért vissza a csapathoz – nagyszerűen futballozott, előbb a hatodik percben megszerezte a vezetést, majd két gólpasszt is kiosztott. Az elsőt Sergio Busquetsnek, aki tőle szokatlanul nagy gólt lőtt, a másodikat pedig Messinek.

DEULOFEU, 1–0

BUSQUETS, 2–0

MESSI, 3–0

A fordulást követően az első játékrészben helyzetek sokaságát elpuskázó Luis Suárez is betalált, majd Denis Suárez tette kiütésessé a hazai sikert. Az i-re a pontot Paco Alcácer tehette volna fel, a spanyol támadó azonban nem tudta értékesíteni a Nélson Semedo által kiharcolt tizenegyest – a Barca így is fölényes győzelemmel ünnepelte Ernesto Valverde első meccsét a Camp Nouban.

LUIS SUÁREZ, 4–0

DENIS SUÁREZ, 5–0

PACO ALCÁCER KIHAGYOTT TIZENEGYESE

Az először 1966-ban kiírt – 1996-ig négy együttest felvonultató – tornát a Barcelona 40. alkalommal, sorozatban pedig ötödször nyerte meg. Az egyszeres győztesek között egy magyar klub is található, az Újpest (1970).

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, JOAN GAMPER-KUPA
FC Barcelona (spanyol)–Chapecoense (brazil) 5–0

Barcelona, Camp Nou.
BARCELONA: Ter Stegen (Cillessen, a szünetben) – Al. Vidal (Semedo, 78.), Piqué (Marlon, 78.), Umtiti (Mascherano, 61.), Jordi Alba (Digne, 78.) – Rakitic (Alená, 78.), Busquets (Samper, 78.), Iniesta (S. Roberto, 62.) – Messi (Munir, 78.), L. Suárez (Alcácer, 78.), Deulofeu (D. Suárez, a szünetben). Vezetőedző: Ernesto Valverde
G: Deulofeu (6.), Busquets (11.), Messi (28.), L. Suárez (55.), D. Suárez (74.)

Legfrissebb hírek

St James Park vagy St. James’ Park? BL-meccs helyett harmadosztályú bajnokin kötött ki a Barca-drukker

Angol labdarúgás
6 órája

Hans-Dieter Flick a Barcelona védekezését méltatta a Newcastle elleni döntetlen után

Bajnokok Ligája
11 órája

Nagyon nem ment a játék Newcastle-ben a Barcának, de Yamal 96. perces büntetőjével sikerült elkerülnie a vereséget

Bajnokok Ligája
21 órája

Örülhetnek a Barcelonánál, ezentúl 17 ezerrel többen lehetnek jelen a lelátón

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 14:51

Kirobbanthatatlan az élről az Arsenal és a Bayern München az NS BL-erősorrendjében

Bajnokok Ligája
Tegnap, 12:01

Lamine Yamal bombaformájában várja a Newcastle elleni BL-csatát

Bajnokok Ligája
Tegnap, 7:43

Lamine Yamal remek góljával nyert a Barcelona a Bilbao otthonában

Spanyol labdarúgás
2026.03.07. 22:55

Gondok mindkét spanyol gigásznál: két védő kidőlt a Barcánál, míg Madridban Mbappé sérülése súlyosabb a vártnál

Spanyol labdarúgás
2026.03.04. 16:59
Ezek is érdekelhetik