„Muszáj eladnunk néhány játékosunkat”

Vágólapra másolva!
2010.02.27. 08:36
null
Dani Alvesen (fehérben) mintegy 40 millió<br />eurót nyert a Sevilla (Fotó: Action Images)
Címkék
Ram&oacute;n Rodr&iacute;guez Verdejo a Sevilla sportigazgat&oacute;jak&eacute;nt rengeteget tett az&eacute;rt, hogy az andal&uacute;ziai csapat az ut&oacute;bbi &eacute;vekben nemcsak Spanyolorsz&aacute;gban, hanem Eur&oacute;p&aacute;ban is sz&eacute;p sikereket &eacute;rt el. A Monchi becenevű &uacute;riember az As-nek adott interj&uacute;j&aacute;ban elmondta, hogy musz&aacute;j időről időre eladniuk n&eacute;h&aacute;ny &eacute;rt&eacute;kes j&aacute;t&eacute;kosukat, hogy egyens&uacute;lyban tarts&aacute;k p&eacute;nz&uuml;gyi helyzet&uuml;ket. A Sevilla igazgat&oacute;ja szerint a spanyol labdar&uacute;g&aacute;snak nagyon nem tesz j&oacute;t, hogy a Real Madrid &eacute;s a Barcelona ennyire kiemelkedik a t&ouml;bbi csapat k&ouml;z&uuml;l.

Mi a titka annak, hogy a Sevilla aránylag kis befektetéssel számos remek játékost szerzett meg az utóbbi években? Monchi szerint a kemény munka.

„A kemény munkán múlik minden. Néha bejön egy igazolás, mint például Frédéric Kanouté esetében, néha pedig nem, mint Aquivaldo Mosqueránál. Minél keményebben dolgozunk, annál jobban le tudjuk szorítani a hibás döntések, rossz igazolások számát" – vallott elvéről a Sevilla sikereinek egyik kovácsa, aki realistán nézi a dolgokat, tisztában van vele, hogy néha fájdalmas húzásokra is rászorulnak.

„A Sevilla olyan klub, amelynek muszáj eladnia játékosokat. A futballban nincsenek csodák, ahhoz, hogy a legjobbakkal felvegyük a versenyt, rettentő erős keretre van szükség, kivételes játékosokkal. Hét éve még négyszázezer euró volt a játékosaink átlagbére, most ez másfél millió euró.

Elértük azt a pontot, amikor már nem tudjuk ténylegesen növelni a bevételeinket. Szinte mindig telt ház előtt játszunk, nem tudunk több jegyet eladni. A közvetítési pénzekből csak a Real Madridnak és a Barcelonának jut több, marketingtevékenységünkből tízszer több bevételünk származik, mint tíz évvel ezelőtt. Azonban e pénzek még összeadva is csak hatvan-hetven százalékát fedezik a kiadásainknak, a hiányzó részt pedig csak a játékosok eladásával tudjuk előteremteni."

A szurkolók persze ezt néha nehezen emésztik meg.

„Ez igaz, voltak problémáink például José Antonio Reyes eladásánál. De távozott tőlünk Sergio Ramos, Júlio Baptista, Christian Poulsen, Seydou Keita és Dani Alves is, mégis nyertünk ezután is címeket, és ott vagyunk a Bajnokok Ligájában. Pénzzé kell tennünk néha sztárjainkat, de mi is remek futballistákat igazolunk, valamint az utánpótlásunk is nagyon jó."

És hogy mi a véleménye arról, hogy a Real Madrid és a Barcelona az anyagiakat tekintve is kiemelkedik a mezőnyből Spanyolországban? Nos, nem tartja túl egészséges állapotnak.

„Tenni kell valamit annak érdekében, hogy ne legyen ekkora szakadék a Real Madrid, Barca duó és a többi csapat között. Ez a polarizáció nem válik a spanyol futball javára, mert így olyan modell működik nálunk is, mint például a skót ligában. Csak akkor lehet izgalmasabb a bajnokságunk, ha igazságosabbá válik a bevételek elosztása" – mutatott jövőt Ramón Rodríguez Verdejo.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik