Primera División: megbotlott a Villarreal, maradt a 3. helyen

2008.04.13. 23:52
Elsüllyedt a „sárga tengeralattjáró” Almeriában: a házigazda piros-fehérek a hajrában gyötörték be a mérkőzés egyetlen gólját.
A győztes arca: Acasiete lesipuskás találata az Almeria javára döntött
Fotó: Reuters

Az idény meglepetéscsapata már a 16. percben hatalmas lehetőséget kapott: Diego Lopez ügyetlenkedésével tizenegyeshez juttatta az Almeriát, ráadásul a kiállítás sorsára is jutott.

A cserekapus Juan Carlos ezek után fölészuggerálta Negredo borzasztó büntetőjét, így maradt a 0–0. A hálóőr még néhány szép védéssel tartotta a 0–0-t, de egy jobb oldali beadás után az általa kapufára nyomott labdát Acasiete már besegítette közvetlen közelről, így a 82. percben vezettek a házigazdák!

A sárga mezeseknek egy lehetőségük volt a döntetlen kiharcolására, de Eguren tiszta ziccerből Diegóba lőtt. Az Almeria így 1–0-ra nyerte a forduló zárómérkőzését, és a 7. helyen áll, míg a Villarreal vereségével maradt egy ponttal a Barcelona, és tízzel a Real Madrid mögött.