Serie A: nyert a Torino, és egy hónap után ismét győzött a Samp is

2021.10.22. 22:45
Ötgólos meccset nyert meg hazai pályán a Torino (Fotó: Getty Images)
A Torino 3–2-re legyőzte a Genoát otthon az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójának pénteki játéknapján, míg a Sampdoria 2–1-re nyert a Spezia ellen.

Torino–Genoa 3–2

A hazaiak az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, miután Antonio Sanabria, majd Tommaso Pobega is betalált. A 69. percben ugyan szépített a Genoa Mattia Destro góljával, de nem sokkal később Josip Brekalo visszaállította a kétgólos torinói előnyt.

A hajrát még izgalmassá tette a vendégcsapat Felipe Caicedo találatával (3–2), de egyenlíteni már nem tudott, így a torinóiak örülhettek, akik feljöttek a 10. helyre.

Sampdoria–Spezia 2–1

A két alsóházi csapat összecsapásának első félidejében a vendégek dolgoztak ki jóval több helyzetet, a gólokat azonban a Sampdoria szerezte. Mindössze két lövéssel próbálkoztak a hazaiak az első félidőben, a 34 éves Antonio Candreva pedig mindkettőből betalált – igaz, az első végül öngólként került be a jegyzőkönyvekbe.

A második játékrészben még inkább a hátrányban lévő Spezia dominált, de csak a szépítés jött össze számára a 95. percben.