Serie A: egygólos Sassuolo-siker Genovában

2021.05.09. 14:29
A Sassuolo nyert a Genoa otthonában (Fotó: AFP)
A Sassuolo 2–1-re nyert idegenben a Genoa ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában.

Nem sikerült jól Mattia Perín jubileuma. Az egykori Gianluigi Buffon-örökös, aki a rövidre sikerült Juventus-kalandot követően 2018-ban tért vissza első profi klubjához, a 200. bajnokiján lépett pályára a Genoa kapuját őrizve.

Az viszonylag hamar, a 14. percben eldőlt, hogy a 28 éves kapus hálója nem marad érintetlen: Giacomo Raspadori talált a hazai kapuba (0–1). A 28. percben Miha Zajc egyenlített, de a hazai öröm nem tarthatott sokáig, a videobíró alapján visszavonták a gólt.

Hiába kellett volna támadnia a Genoának, a második félidő elején a Sassuolo szinte teljesen eldugta a labdát. A vendégcsapat ráadásul egy védelmi megingást követően a 66. percben megduplázta az előnyét – Domenico Berardi volt eredményes. A hazaiak minden mindegy alapon próbálkoztak a hajrában, a szépítés Davide Zappacosta jobb felsőbe vágódó lövésével össze is jött, de a pontmentés már nem (1–2).