Serie A: a Milan újabb győzelmét a sereghajtó bánta

2014.04.13. 22:40
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a sorozatban negyedik győzelmét arató Milan 1–0-ra nyert a sereghajtó Catania ellen, amely zsinórban a hatodik bajnokiját veszítette el. A találkozó egyetlen gólját az első félidő derekán Riccardo Montolivo szerezte.

Az első félidőben a Milan dominált, így elmondható, hogy Clarence Seedorf csapata a játékrész közepén megérdemelten szerzett vezetést. Mario Balotelli passzolt Montolivóhoz, aki majd' harminc méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0Montolivóhoz, aki majd' harminc méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

A második félidőben a Catania mindent megtett az egyenlítő gól érdekében, Christian Abbiati azonban rendre résen volt. A sereghajtó a 78. percben emberhátrányba került, miután Fabián Rinaudót kiállította a játékvezető, így nem csoda, hogy az utolsó percekben már ismét a Milan akarata érvényesült, de az eredmény már nem változott.

A nyolcadik helyre fellépő piros-feketék sorozatban a negyedik győzelmüket aratták, és hátrányuk csak öt pont az Európa-liga-indulást érő helyen álló Inter mögött, míg a Catania zsinórban hatodszor kapott ki, lemaradása pedig nyolc pontra nőtt a 17. helyezett Bologna mögött.

OLASZORSZÁG, SERIE A
33. FORDULÓ

AC Milan–Catania 1–0 (Montolivo 23.)
KORÁBBAN
Bologna–Parma 1–1 (Cherubin 44., ill. Palladino 79.)
Livorno–Chievo 2–4 (Siligardi 6., Paulinho 34. – 11-esből, ill. Paloschi 9., 45+2., 56. – a harmadikat 11-esből, Thereau 23.)
Napoli–Lazio 4–2 (Mertens 41., Higuaín 50., 67., 94. – az elsőt 11-esből, ill. Lulic 21., Onazi 82.)
Sampdoria–Inter 0–4 (Icardi 13., 63., Samuel 61., Palacio 79.)
Torino–Genoa 2–1 (Immobile 92., Cerci 93., ill. Gilardino 85.)
Verona–Fiorentina 3–5 (Sala 14., Toni 73. – 11-esből, Iturbe 91., ill. Cuadrado 31., Aquilani 44., 86., Valero 63., Matri 83. – 11-esből)

1. Juventus 32 27 3 2 69–22 +47 84
2. Roma 33 24 7 2 68–19 +49 79
3. Napoli 33 20 7 6 63–35 +28 67
4. Fiorentina 33 17 7 9 56–37 +19 58
5. Internazionale 33 13 14 6 55–35 +20 53
6. Parma 33 13 12 8 53–42 +11 51
7. Torino 33 13 9 11 49–42 +7 48
8. Milan 33 13 9 11 50–44 +6 48