Serie B: Cremonese–Venezia párharc dönt a harmadik feljutóról

M. B.M. B.
2024.05.25. 23:30
A feljutás kapujában a Cremonese (Fotó: Imago Images)
Kialakult az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Serie B) rájátszásának döntője, miután a Cremonese az idegenbeli 2–2 után 4–1-re legyőzte a Catanzarót.

Az első félidőben háromszor is betalált az előző idényben még élvonalbeli Cremonese, majd vendégoldalról Brignola veszekedett piros lapot érően a játékvezetővel. Ezt követően megszületett a negyedik hazai gól is, majd Antonini révén szépített a Catanzaro – a piros-szürkék továbbjutása így sem forgott veszélyben, Giovanni Stroppa gárdája 6–3-as összesítéssel jutott be a döntőbe.

A Cremonese ellenfele a Venezia lesz (május 30-án és június 2-án), amely a palermói 1–0-s siker után odahaza 2–1-re megverte a szicíliaiakat pénteken.

SERIE B
RÁJÁTSZÁS
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Cremonese–Catanzaro 4–1 (Vázquez 12., Buonaiuto 19., Coda 37., Sernicola 69., ill. Antonini 80.)
Kiállítva: Brignola (Catanzaro, 63.)
Továbbjutott: a Cremonese, 6–3-as összesítéssel

Venezia–Palermo 2–1 (Tessmann 4., Candela 43., ill. Svoboda 84. – öngól)
Továbbjutott: a Venezia, 3–1-es összesítéssel