Serie A: doppingvétség miatt eltiltották a csapatkapitányt

Vágólapra másolva!
2018.01.17. 13:31
Doppingvétség miatt egyéves eltiltást kapott Fabio Lucioni, az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalában újonc Benevento csapatkapitánya.

A 30 éves játékos szervezetében szeptember 10-én, a Torino elleni bajnoki mérkőzés után bukkantak az anabolikus szteroidok közé tartozó klosztebolra.

Később a csapat orvosa, Walter Giorgione – aki az eset miatt négyéves eltiltást kapott az olasz antidopping-szervezettől – elismerte, ő hibázott, amikor olyan sprayt használt a futballista gyorsabb felépülése érdekében, amely tartalmazta a tiltott szert. Ugyanakkor hangsúlyozta, a spray az ő készletében volt, ahhoz a stáb többi tagja, illetve a játékosok nem férhettek hozzá.

A hátvéd játékjogát még szeptemberben felfüggesztették, büntetését októberre visszamenőleg szabták ki, így legközelebb idén októberben léphet pályára.

A játékos és az orvos is fellebbezhet az ítélet ellen.

A Benevento 20 forduló után a Serie A utolsó helyén áll úgy, hogy csupán hét pontot gyűjtött – igaz, abból hatot az utóbbi két fordulóban.

Legfrissebb hírek

Minimális különbséggel verte meg a Sassuolót a sok helyzetet elpuskázó Inter

Olasz labdarúgás
8 órája

Serie A: hosszabbításban szerzett góllal nyert Firenzében a Como

Olasz labdarúgás
10 órája

Serie A: nyolc perc alatt elintézte a Torinót az Atalanta

Olasz labdarúgás
13 órája

Serie A: Lorenzo Pellegrini hősies góllal tért vissza, a Roma nyerte a fővárosi derbit

Olasz labdarúgás
16 órája

Francesco Totti: Gian Piero Gasperini most bizonyíthat

Olasz labdarúgás
22 órája

Pulisic volt a Milan nyerőembere az Udinese otthonában

Olasz labdarúgás
2025.09.20. 22:42

A Juventus Veronában bukta el hibátlan mérlegét

Olasz labdarúgás
2025.09.20. 19:57

Hiába vezetett már korán a Lecce, továbbra is nyeretlen a Serie A-ban

Olasz labdarúgás
2025.09.19. 22:48
Ezek is érdekelhetik