RG: visszavonult a négyszeres világbajnok Szoldatova

Alekszandra Szoldatova, a ritmikus gimnasztika négyszeres orosz világbajnoka befejezte sportpályafutását.

ritmikus gimnasztika RG Alekszandra Szoldatova

Rg Eb: Pigniczki Fanni a 11., drámai finis után izraeli bajnok!

2020-11-29 17:20:23

A sportágtörténet egyik legizgalmasabb felnőtt egyéni összetett versenyét követően az izraeli Linoj Asram állhatott a kijevi ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság dobogójának tetejére. A verseny esélyese azonos összetett pontszám után a második összevetésben (technikai levonások) múlta felül a fehérorosz Alina Harnaszkót, a harmadik a szintén fehérorosz Anasztaszija Szalosz lett. Pigniczki Fanni egyéni Eb-legjobbját elérve a 11. helyen végzett.

ritmikus gimnasztika Eb ritmikus gimnasztika rg Eb rg Pigniczki Fanni Linoj Asram

Rg Eb: bronzos csillogás, Kocsis Evelin 3. a juniorok mezőnyében!

2020-11-28 17:07:59

Kocsis Evelin bronzérmet nyert a ritmikus gimnasztikázók kijevi Európa-bajnokságán: az MTK Budapest juniorkorú tornásza buzogánnyal végzett a 3. helyen, kötéllel az 5., labdával a 7. pozícióban zárt. A felnőtt kéziszercsapatok szombati döntőiben Ukrajna és óriási meglepetésre Törökország diadalmaskodott.

ukrán kéziszercsapat török kéziszercsapat ritmikus gimnasztika Eb ritmikus gimnasztika rg Eb rg

Rg Eb: három magyar döntő a junioroknál, izraeli és ukrán arany

2020-11-27 17:33:09

Kiosztották az első érmeket a kijevi ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon: a felnőtt együttes kéziszercsapatok összetett versenyét Izrael, a junior egyéni és felnőtt kéziszercsapat eredményekből számolt csapatversenyt pedig a házigazda Ukrajna nyerte meg. A magyar küldöttség ezekben nem volt érdekelt, a juniorok egyéni versenyében viszont nagyon is: Kocsis Evelin kötéllel, labdával és buzogánnyal is finalista.

ritmikus gimnasztika Eb ritmikus gimnasztika rg Eb izraeli kéziszercsapat Krasznay Blanka Kocsis Evelin

Rg: Mindig kövérnek látod magad, mert ezt kapod vissza – Vass Dóra

2020-11-17 09:30:56

38-szoros felnőtt egyéni magyar bajnok, hatszoros világbajnoki résztvevő, 2012-ben az év legszebb sportolónője. A 2016-ban visszavonult ritmikus gimnasztikázó tartalmas pályafutást tudhat maga mögött, melyből nagy bánatára egyedül az olimpiai szereplés hiányzik. Vass Dóra elevenítette fel az NSO Tv kamerája előtt a pályafutását, mesélt nekünk a kezdetekről, a sportágában eluralkodó testképzavarról és a magánéletéről is: kiderül, miért nem hívják randizni. Ha még többet szeretne megtudni Vass Dóráról, keresse a Nemzeti Sport pénteki számát!

videó ritmikus gimnasztika rg Vass Dóra Sportkrém NSO Tv

Torna: jövőre Japánban rendezik meg a világbajnokságot

2020-11-08 09:49:41

Egy japán város, Kitakjusu ad otthont 2021-ben a torna-, illetve a ritmikus gimnasztika-világbajnokságnak is.

torna ritmikus gimnasztika

Ritmikus gimnasztika Eb: négytagú lesz a magyar csapat

2020-10-27 14:20:58

Négytagú csapat képviseli a magyar színeket november 26. és 29. között Kijevben, a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

ritmikus gimnasztika Eb ritmikus gimnasztika

Ritmikus gimnasztika: MTK-fölény az ob-n

2020-09-27 12:54:46

A felnőtteknél és a junioroknál egyaránt az MTK-Budapest versenyzői bizonyultak a legjobbnak a ritmikus gimnasztikázók országos bajnokságán, amelyet Törökbálinton rendeztek meg – olvasható a Magyar Tornaszövetség közleményében.

torna ritmikus gimnasztika Pigniczki Fanni MTK Budapest

Koronavírus: kiírták 2020 végére a torna és rg Eb-ket

2020-06-04 10:25:53

Az Európai Tornaszövetség csütörtökön bejelentette, hogy új dátumokra kiírta a 2020. évi férfi és női torna, valamint ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságokat. Mindhárom eseményt a koronavírus-járvány miatt kellett elhalasztani tavaszról.

torna Eb torna ritmikus gimnasztika rg Eb rg

Rg: négy évre eltiltották a doppingvizsgálatot ellenző edzőt

2020-04-17 21:08:40

Az Orosz Doppingellenes Ügynökség (RUSADA) jóváhagyta Darja Tolkacseva ritmikus gimnasztika-edző négyéves eltiltását, négy tanítványát viszont nem büntette meg a doppingszabályok megsértése miatt.

ritmikus gimnasztika eltiltás dopping

Tokió 2020: Pigniczki Fanni optimistán várja az olimpiai kvalifikációs sorozatot

2020-04-11 14:58:17

A ritmikus gimnasztikázó Pigniczki Fanni a koronavírus-járvány miatti halasztások ellenére is optimistán várja az olimpiai kvalifikációs sorozatot.

ritmikus gimnasztika olimpia Tokió 2020 Pigniczki Fanni

Tornasportok: az összes Európa-bajnokságot törölték a járvány miatt

2020-03-17 13:52:27

Az Európai Tornaszövetség (UEG) bejelentette, hogy a koronavírus-járvány miatt törli a 2020-as évre tervezett kontinensbajnokságokat. A női és férfi torna, a ritmikus gimnasztika és a gumiasztal Eb-t egyaránt törölték.

torna ritmikus gimnasztika rg koronavírus gumiasztal UEG

Koronavírus: 3 vk-versenyt halasztottak el tornasportokban

2020-03-11 11:40:49

A Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) hivatalos közleményben tudatta: a koronavírus-járvány miatt elmarad három világkupaverseny, egyben olimpiai selejtező is. Mindhármat júniusi időpontra halasztották. A délelőtti bejelentés után aztán délután már törlés is jött: a stuttgarti világkupaversenyt lefújták, ez pedig megváltoztatja az olimpiai kvalifikáció menetét is.

tornasportok torna ritmikus gimnasztika koronavírus gumiasztal Pesaro

Rg: Japánban edzőtáborozik a magyar válogatott

2020-02-06 17:38:55

Tíz napon keresztül Japánban edzőtáborozik a magyar ritmikusgimnasztika-válogatott.

ritmikus gimnasztika rg

Rg: öngyilkosságot kísérelt meg az oroszok négyszeres világbajnoka – sajtóhír

2020-02-06 11:19:06

Az orosz Moszkva hírügynökség jelentette elsőként, hogy öngyilkossági kísérlet után kórházba került a ritmikus gimnasztika egyik legnagyobb csillaga, a négyszeres világbajnok, háromszoros Európa-bajnok Alekszandra Szoldatova. A hírt ugyancsak közölte az állami RIA Novosztyi hírügynökség.

öngyilkosság ritmikus gimnasztika rg Irina Viner-Uszmanova Alekszandra Szoldatova

Rg: nagyon szép szereplés, 6. az MTK a klubvilágbajnokságon

2019-10-27 10:25:28

A hatodik helyen végzett a Pigniczki Fanni, Juhász Anna, Kocsis Evelin összeállítású MTK Budapest csapata a Japánban megrendezett ritmikus gimnasztika Aeon-kupán. A hagyományos évzáró nagy nemzetközi verseny a sportág klubvilágbajnokságának számít. A győztes – mondhatni, az „örökös” győztes – ismét az orosz Gazprom.

ritmikus gimnasztika rg Pigniczki Fanni Kocsis Evelin Juhász Anna Gazprom

Rg-vb: Régóta vártunk ilyen eredményre – Deutsch-Lazsányi

2019-09-24 18:40:14

A magyar ritmikus gimnasztika küldöttség hazatért Bakiból, az olimpiai kvalifikációs világbajnokságról, ahol története egyik legkiemelkedőbb teljesítményét érte el. Pigniczki Fanni egyéni döntőbe jutott, amelyben 75.500 ponttal a 21. pozícióban zárt. Ez – mint később kiderült – kvótát jelentett Magyarországnak a 2021-es Világjátékokra. A magyarok teljesítményét Deutsch-Lazsányi Erika, a Magyar Ritmikusgimnasztika-szövetség Technikai Bizottságának elnöke értékelte – a szövetség hírleveléből idézünk.

ritmikus gimnasztika rg Deutsch-Lazsányi Erika

Rg-vb: Japán állította meg az orosz hengert – 1975 óta első aranyával!

2019-09-22 14:49:00

Befejeződött Bakiban a 37. ritmikusgimnasztika-világbajnokság az együttes kéziszercsapatok fináléival. 5 labdával Japán diadalmaskodott, míg 3 karikával és 2 pár buzogánnyal a verseny legeredményesebb, domináns hatalma, Oroszország.

ritmikus gimnasztika rg-vb rg orosz kéziszercsapat japán kéziszercsapat

Rg-vb: orosz aranyérem, 21. helyen a magyar kéziszercsapat

2019-09-21 17:12:45

A Borsányi Patrícia, Földi Cintia, Kovács Jázmin, Németh Virág, Urbán-Szabó Mónika, Wehovszky Vivien összeállítású magyar együttes kéziszercsapat a 21. helyen végzett a baki olimpiai kvalifikációs ritmikusgimnasztika-világbajnokság összetett versenyében, melyet Oroszország nyert meg.