Találatok a Jack Aitken címkére

Találatok száma: 5

Méltó helyettes – a Hamiltont pótló Russell a mezőny élén

2020-12-04 14:15:58

A koronavírusos Lewis Hamiltont helyettesítő George Russell volt a leggyorsabb a Szahíri Nagydíj első szabadedzésén. A Williamsből a Mercedesbe átülő brit versenyző mögött a Red Bull párosa zárta a tréninget Max Verstappen, Alexander Albon sorrendben, őket Valtteri Bottas követte a másik Mercedesszel a negyedik pozícióban. A királykategóriában ezen a hétvégén bemutatkozó Pietro Fittipaldi (Haas) és Jack Aitken (Williams) az utolsó két helyen végzett.

Valtteri Bottas Szahíri Nagydíj Pietro Fittipaldi Max Verstappen Jack Aitken George Russell

F1: megvan, ki ül be Hamilton helyére a Mercedesbe

2020-12-02 08:29:39

A Williams pilótája, George Russell helyettesíti a Mercedesnél Lewis Hamiltont a soron következő F1-es Szahíri Nagydíjon. A 22 éves versenyző helyére Jack Aitken ül be a Williamsbe, akinek ez lesz az első versenye a királykategóriában.

Williams Szahíri Nagydíj Mercedes Lewis Hamilton Jack Aitken George Russell

F2: óriási baleset, hét kör után leintették a sprintfutamot – videó

2020-09-27 11:09:40

Hatalmas balesettel már a 7. körben véget ért a Formula–2 második versenye Oroszországban. Az 5. helyért csatázó Luca Ghiotto és Jack Aitken ütközése után előbbi autója csaknem teljesen kiégett, a pályaszéli védőfal pedig olyan súlyosan megsérült, hogy az F1-es futamig nem lehetett volna helyrehozni, majd befejezni a sprintversenyt. A balesetben érintett mindkét pilóta a saját lábán szállt ki az autójából.

Mick Schumacher Luca Ghiotto Jack Aitken Formula–2 F2

F1: a Stájer Nagydíjon máris a tesztpilótájához nyúl a Williams

2020-07-06 19:50:15

A Formula–1-es Williams istálló bejelentette, hogy a Stájer Nagydíj első, pénteki szabadedzésén George Russell helyett a tesztpilóta, a dél-koreai származású, brit Jack Aitken vezeti majd a csapat egyik autóját. A 24 éves versenyző első alkalommal vezethet majd pénteki szabadedzésen.

Williams Stájer Nagydíj Jack Aitken F1

F1: a Renault-tól igazolt tartalék pilótát a Williams

2020-02-04 13:32:55

Az anyai ágon dél-koreai származású brit Jack Aitken lett a Formula–1-es Williams istálló tartalék versenyzője az idei szezonra.