A Wolfsburg nem élt az eséllyel, kupaelődöntőben az RB Leipzig

B. A.B. A.
2021.03.03. 20:40
Yussuf Poulsen (középen) és Alexander Sörloth (jobbra) hozták össze az RB Leipzig vezető gólját (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot a Német Kupa negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé.

NÉMET KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

RB LEIPZIG–WOLFSBURG 2–0 (0–0)
Lipcse,Red Bull Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Fritz
LEIPZIG:Gulácsi – Mukiele, Orbán (A. Haidara, a szünetben), Upamecano, Klostermann – Kampl, T. Adams – Kluivert (Sörloth, 61.), Dani Olmo (Henrichs, 80.), Nkunku (Hvang Hi Csan, 84.) – Poulsen (Forsberg, 80.).Vezetőedző:Julian Nagelsmann
WOLFSBURG: Casteels – Mbabu, Lacroix, J. Brooks, Otávio – Schlager (Bialek, 85.), Arnold – Baku (M. Philipp, 72.), Gebhardt (Joao Victor, 72.), Steffen (Brekalo, 72.) – Weghorst.Vezetőedző: Oliver Glasner
Gólszerző: Poulsen (63.), Hvang Hi Csan (88.)

Remek iramban, ugyanakkor rengeteg eladott labdával kezdtek a csapatok, különösen az első tíz perc volt csapkodó. Az első helyzetek a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal – a magyar kapus viselte a csapatkapitányi karszalagot – felálló RB Leipzig előtt adódtak, előbb Dani Olmo finom ívelése után Christopher Nkunku fejesét védte elképesztő reflexmozdulattal Koen Casteels, majd Justin Kluivert fejelhetett nagy helyzetben, de nem találta el igazán jól a labdát.

A következő percek a durva belépőkről és az azzal járó sárga lapokról szóltak, aztán némileg váratlanul tizenegyeshez jutott a Wolfsburg: Nkunku megrúgta Kevin Mbabut lövés közben, a lipcseiek szerencséjére Wout Weghorst elcsúszott a büntetőnél, a labda a lelátón landolt...

Az első félidő utolsó perceiben a vendégek is jelentkeztek helyzetekkel, Gulácsi Xaver Schlager átlövésénél és a kipattanónál is résen volt – utóbbinál utólag beintették a lest –, de Renato Steffen ziccerénél még nagyobb szükség volt a higgadtságára: nagyszerűen zárta a szöget, így a svájci nem tudta ellőni mellette a labdát.

A második játékrészt már Orbán nélkül kezdte meg a háromvédős rendszerre átálló lipcsei együttes, amely egy szépen végigvitt kontrával szerezte meg a vezetést: a nem sokkal korábban csereként beálló Alexander Sörloth jó ütemben passzolt Yussuf Poulsen elé, aki nem hagyta magát elnyomni, betört a tizenhatoson belülre, és a kapuba lőtt (1–0).

A Wolfsburg támadójátéka a cseréknek köszönhetően némileg fellendült, ez azonban rövid életű volt. Az RB Leipzig a hajrában bebiztosította a győzelmet, Sörloth erőszakosan áthámozta magát a védőjén, s bár a beadása után Emil Forsberg a kapusba lőtt, a kipattanónál Hvang Hi Csan nem hibázott (2–0).

A lipcsei együttes története során másodszor jutott be a Német Kupa elődöntőjébe, az ellenfél kilétére a vasárnapi sorsoláson derül fény.

KORÁBBAN
Rot-Weiss Essen (IV.)–Holstein Kiel (II.) 0–3
(Muhling 26. – 11-esből, Serra 28., Mess 89.)
KEDD
Borussia Mönchengladbach–BorussiaDortmund 0–1 (Sancho 66.)

A Jahn Regensburg (II.)–Werder Bremen mérkőzést elhalasztották.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Négy perc a ráadás.

88. PERC: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Sörloth kerülte meg az ellenfelét, a beadását Forsberg a Casteelsbe lőtte, a kipattanót viszont Hvang a kapuba vágta (2–0).

85. PERC: Egy-egy csere mindkét oldalon, Hvang Hi Csan és Bialek is kap néhány percet.

82. PERC: Nem sok hiányzott: Forsberg lépett ki a leshatárról, a középre tett labdájába az érkező Sörloth tette bele a lábát, de nem tudott a kapuba találni.

80. PERC: Dani Olmónak ez volt az utolsó megmozdulása, Poulsennek is ennyi volt. Henrichs és Forsberg érkezett.

79. PERC: Dani Olmo jól vette észre Nkunkut, a lövésbe Schlager ért bele. Szöglet.

78. PERC: A cseréknek köszönhetően fellendült a Wolfsburg támadójátéka, Brekalo jól húzött befelé, és a lövés sem volt rossz, Mukieléről vágódott szögletre.

72. PERC: Hármas csere a vendégeknél, Brekalo, Philipp és Joao Victor a pályán, Bakunak, Gebhardtnak és Steffennek ennyi volt.

70. PERC: Ez a Poulsen-próbálkozás már kevésbé veszélyes, a labda alig vánszorgott el a kapuig.

65. PERC: Rögtön jöhetett volna a következő, de Dani Olmo nem találta el jól a labdát.

63. PERC: GÓÓÓL, VEZET AZ RB LEIPZIG! Nagyszerűen végigvitt kontra, az előbb beállt Sörloth jó ütemben passzolt Poulsenhez, aki nem hagyta elnyomni magát, betört a tizenhatoson belülre, és értékesítette a ziccert (1–0).

62. PERC: Gulácsi nagyot védett, de nem számít, les volt.

61. PERC: Itt a második hazai csere, Sörloth állt be Kluivert helyett.

A mai első továbbjutó már megvan, a másodosztályú Kiel 3–0-ra nyert a negyedosztályú Essen vendégeként.

58. PERC: A kapuig megint jól jutott el a hazai együttes, Dani Olmo beadása azonban lecsúszott.

53. PERC: Két pontos passzal Nkunku találta magát szemben a kapussal, pontosabban találta volna, ha a lövésbe nem csúszott volna bele a nagyot mentő Brooks.

52. PERC: Poulsen került nagy helyzetbe, a lövés nem volt igazán pontos, de így is figyelnie kellett Casteels-nek, aki lábbal hárított.

46. PERC: Orbán nem jött ki a folytatásra, Haidara érkezett – ezzel valószínűleg átáll háromvédős rendszerre az RB Leipzig.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

45. PERC: Ismét jól reagált a magyar kapus, jól zárta a szöget Steffen ziccerénél.

38. PERC: GULÁCSI AKCIÓBAN! A magyar kapus Schlager átlövését, majd Weghorst kipattanóját is védte – utóbbi volt a nagyobb bravúr, igaz, a tizenegyest elhibázó támadó lesen volt.

35. PERC: Újabb sárga lap, most Lacroix faultolta Nkunkut.

34. PERC: Nkunku emelt a kapura, a visszajátszások alapján Mbabu valószínűleg beleért, ám hiába a reklamálás hazau részről, a Wolfsburg jöhet kirúgással.

32. PERC: Nkunku lépett ki lesgyanús helyzetben, a passza után Kluivert kilőtte a jobb alsót, de utólag beintették a lest.

26. PERC: KIMARAD! Weighorst elcsúszott a lövés közben, a labda kirepült a lelátóra.

25. PERC: Nkunku sárgát is kapott.

25. PERC: TIZENEGYES! A VAR-ozás után kiderült, hogy Mbabu összerúgott Nkunkuval, büntetőt végezhet el a Wolfsburg.

23. PERC: A sarokrúgást Poulsen kifejelte, de Schlager rögtön visszaívelte, a teljesen üresen maradó Mbabu nagy helyzetben a bal alsó mellé lőtt.

22. PERC: Schlager vette célba Gulácsi kapuját, Upamecanóról pattant szögletre.

21. PERC: Az előbbi elmondható Dani Olmóról is, a spanyol megtaposta az ellenfelét.

20. PERC: Kampl csúszott rá nyújtott lábbal Mbabura, a szlovén válogatott középpályás örülhet, hogy megúszta sárga lappal.

18. PERC: Látványos hazai akció, Poulsen pazar passzt adott sarokkal Nkunkunak, akinek a középre emelése után Kluivert nem találta el igazán jól fejjel a labdát. Több volt ebben is.

12. PERC: NAGY VÉDÉS! Dani Olmo finoman ívelt át az ötös túlsó sarkára, Nkunku közeli fejesét elképesztő reflexmozdulattal hárította Casteels.

Időközben hivatalossá vált, hogy a Liverpool és az RB Leipzig Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőjének második mérkőzését is Budapesten rendezik meg a német csapatra vonatkozó beutazási korlátozások miatt.

8. PERC: Jó iramban, de nem túl precízen kezdtek a csapatok, sok az eladott labda.

5. PERC: Mukielének lépett oda csúnyán Otávio, övé az első sárga lap.

A Wolfsburg másfél hónapja nem kapott gólt, legutóbb Willi Orbán tudta bevenni Koen Casteels kapuját a 2–2-re végződött januári bajnokin.

2. PERC: Máris megvolt az első lipcsei szöglet, Orbán elől fejelte ki a labdát Baku.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Piros-fehér szerelésben az RB Leipzig, zöldben a Wolfsburg.

Gulácsi Péter és Willi Orbán is ott van a lipcseiek kezdőjében, előbbi ráadásul csapatkapitányként.

A mérkőzés játékvezetője Marco Fritz.

A találkozót a Sport2 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az RB Leipzig–Wolfsburg Német Kupa-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!