Bundesliga: Szalai győztes gólja; volt csapata kétgólos hátrányból nyert

K. T. I.K. T. I.
2021.04.21. 22:32
Kramaric duplája is kellett, hogy a Hoffenheim kétgólos hátrányból fordítson (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-élvonalban 16 hónap után ismét betaláló Szalai Ádám góljával nyert és előzött a Mainz a Werder Bremen otthonában, ezzel a magyar válogatott csapatkapitányának klubja már a 13. helyen áll a Bundesliga tabelláján. A Bajnokok Ligája-indulás szempontjából fontos meccsen a Wolfsburg 3–1-ra nyert Stuttgartban, ugyanakkor az utolsó szalmaszálakba kapaszkodó Dortmund sem botlott, nyögvenyelősen, de legyőzte az Union Berlint. A 30. forduló legnagyobb mentése viszont a Hoffenheimé, amely szünetben kétgólos hátrányban volt, mégis nyert a Borussia Mönchengladbach ellen.

A BVB szempontjából létfontosságú volt, hogy legyőzze az Union Berlint: a Frankfurt keddi sikere után ismét ötpontos hátrányban találta magát a BL-indulást jelentő negyedik helyhez képest a dortmundi együttes.

A Borussia mezőnyfölényben futballozott ugyan, de a jól védő Andreas Luthén sokáig nem tudott kifogni. A 26. percben aztán Marco Reus használta ki minden rutinját, hogy a kissé hosszan megtolt labdája után valahogy átessen a kivetődő, de az ütközést minden erejével elkerülni próbáló Luthén... A játékvezető mindenesetre befújta a büntetőt.

A góllövéssel az elmúlt hetekben hadilábon álló Erling Haaland azonban kihagyta a tizenegyest, majd a kipattanót is a kapusba lőtte – hogy aztán Luthe extra pechjére az érkező Reus legyen az, aki egy méterről a hálóba kotorja a lecsorgót (1–0).Az Európa-ligás álmokat dédelgető Union Berlin viszont nem adta fel, az első, majd a második játékrészben is eltalálta a kapufát. A hajrában szinte már csak kontrákra építő BVB azonban megúszta a berlini lehetőségeket, a 88. percben pedig egy gyors ellentámadás végén biztosította sikerét. 2–0

Hogy a Dortmund-győzelem annyira mégse legyen értékes, arról a Wolfsburg gondoskodott, a zöld-fehérek magabiztosan nyertek a Stuttgart otthonában (1–3).

Az első félidőben úgy tűnt, a Borussia Mönchengladbach is sima győzelmet arat, 2–0-ra vezetett a Hoffenheim otthonában. A második félidő elején aztán Andrej Kramaric bevette Tobias Sippel kapuját, majd a vendégegyüttes a 60. és a 65. percben is kapitulált – ezzel a Hoffenheim bravúros három pontot szerzett (3–2).

Szalai Ádám győztes gólt szerzett (Fotó: AFP)

Magyar szempontból viszont a legbravúrosabb megmozdulás Szalai Ádámé volt, aki a Werder Bremen otthonában a 16. percben talált a kapuba. S ha már 16: pont ennyi hónap telt el a legutóbbi Bundesliga-gólja óta a 33 éves csatárnak. A Werdertől a 45. percben a VAR ítélete után elvettek egy gólt, a második félidőben pedig hiába támadott jóval többet a brémai alakulat, nem tudott szabályos körülmények között is a kapuba találni. Szalai gólja három pontot ért(0–1)!

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Union Berlin 2
–0 (Reus 27., Guerreiro 88.)
Hoffenheim–Mönchengladbach 3
–2 (Kramaric 49., 65., Bebou 60., ill. Pléa 25., Lazaro 45+1.)
VfB Stuttgart–Wolfsburg 1–3 (G. Castro 90+2., ill. Schlager 13., Weghorst 29., Gerhardt 65.)