Bundesliga: Sallai is betalált, hétgólos meccsen Freiburg-siker

2022.04.30. 20:31
Sallai Rolandot ünneplik társai (Fotó: Getty Images)
Sallai Roland góljának is köszönhetően a Freiburg 4–3-ra legyőzte idegenben a Hoffenheimet a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában, így hétfő estig biztosan a Bajnokok Ligája-indulást érő 4. helyen áll a tabellán.

Gólokban gazdag mérkőzést hozott a Bundesliga szombat esti meccse: Sallai Roland góljával a Freiburg az első félidő közepén megszerezte a vezetést a Hoffenheim vendégeként – a magyar válogatott támadónak ez volt a negyedik gólja ebben a bajnokságban –, ám a hazaiak nem sokkal később egyenlítettek, így a szünetben 1–1-re állt a találkozó.

A fordulás után egy gyors „ütésváltás” (2–2) után a Freiburg ismét előnybe került, sőt a csereként beálló Dzsong Vu Jong góljával már 4–2-re is vezetett. A hajrában a hazaiak a korábbi Bayern München-középpályás, Sebastian Rudy jóvoltából még kozmetikáztak az eredményen, de a vereséget nem tudták elkerülni.

A Hoffenheim nincs jó formában, már hét forduló óta nyeretlen a Bundesligában, a Freiburg ellenben nagyon jól teljesít, a legutóbbi négy bajnokiján tíz pontot szerzett, és hétfő estig – az RB Leipzig mérkőzéséig – biztosan negyedik a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ

Hoffenheim–Freiburg 3–4 (Kramaric 32., Stiller 49., Rudy 84., ill. Sallai R. 23., Günter 50., Höler 70., Dzsong Vu Jong 73.)

Korábban játszották
Augsburg–1. FC Köln 1–4
(Niederlechner 73., ill. Thielmann 12., Uth 15., Modeste 63., 77. – az elsőt 11-esből)
Arminia Bielefeld–Hertha BSC 1–1 (Nilsson 90+1., ill. Tousart 54.)
Borussia Dortmund–Bochum 3–4 (Haaland 18., 30., 62. – az első kettőt 11-esből, ill. Polter 3., Holtmann 8., Locadia 81., Pantovics 85. – 11-esből)
Mainz–Bayern München 3–1 (Burkardt 18., Niakhaté 27., Barreiro 57., ill. Lewandowski 33.)
VfB Stuttgart–Wolfsburg 1–1 (Führich 89., ill. Brooks 13.)