Bundesliga: nyolc éve nem volt ilyen rossz meccs az élvonalban

M. D.M. D.
2021.03.08. 16:12
Két nagy nulla – a Kicker nem volt jó véleménnyel a Schalke és a Mainz csatájáról (Fotó: AFP)
A Kicker című német futballszaklap 1992 óta minden Bundesliga-mérkőzést osztályoz 1–6-os skálán. A múlt pénteken rendezett Schalke 04–Mainz (0–0) a hatodik találkozó a 8783-ból, amelyik a leggyengébb értékelést (6) kapta.

„Minden tisztelettel a játékosok elkötelezettsége felé: a futball szempontjából teljesen értelmezhetetlen volt a Schalke és a Mainz alsóházi csatája. Ennek a mérkőzésnek egyetlen perce sem érdemli meg, hogy újra megnézzék” – írta kíméletlen őszinteséggel a Kicker a német élvonal legutóbbi, 24. fordulójának nyitó mérkőzéséről, amelyen a kiesőzónában tartózkodó két együttes gól nélküli döntetlenre végzett egymással Gelsenkirchenben. A találkozón Szalai Ádám kezdőként a 74. percig volt a pályán.

A német szaklap megjegyzi, a Schalke játékosai összesen 128, a Mainz futballistái 129 rossz passzal zártak, vagyis percenként átlagosan csaknem háromszor adták el a labdát a csapatok (257). Hozzáteszik, kaput eltaláló lövésből nagyon kevés, pontatlan beadásból annál jóval több volt a mérkőzésen.

A Kicker 1992 óta összesen 8783 meccset értékelt, s ez mindössze a hatodik találkozó volt, amely a leggyengébb (6) osztályzatot kapta. Legutóbb 2012 novemberében a Greuther Fürth és a Nürnberg gól nélküli döntetlenje tartozott a „nézhetetlen” kategóriába a német lapnál.