Bundesliga: nyert, ezzel újra a Bayern előtt a Schalke

CS. M.CS. M.
2019.12.15. 20:07
A német élvonal 15. fordulójának záró mérkőzésén azzal a téttel lépett pályára a Schalke, hogy megőrizheti a forduló előtti negyedik helyét a tabellán, ha legyőzi a gyenge formában érkező Frankfurtot. A meccset egy kontra döntötte el a hazaiak javára, pedig csaknem fél órát emberhátrányban játszottak Alexander Nübel brutális szabálytalansága után.

Egy győzelemmel ismét a Bayern München elé ugorhatott a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik pozícióba a Schalke, ráadásul hazai pályán az esélyek is mellette szóltak, hiszen ellenfele már négy meccse nem tudott nyerni a bajnokságban.

Ennek megfelelően a teljes első félidőre az ő mezőnyfölényük volt jellemző – a kidolgozottabb helyzeteket is ők alakították ki. Ennek ellenére a frankfurtiaknak is volt lehetőségük bőven a gólszerzésre a szünet előtt, ám ezeket elpuskázták.

A második félidő az előzőnél mozgalmasabban indult, sőt az 53. percben már gól is született. Hazai kontra után Amine Harit hozta ziccerbe Benito Ramant, a 25 éves belga pedig nem hibázott (1–0). A kapott gól után felpörgött a Frankfurt, ám az utolsó passzokat rendre elrontotta.

A 70. percben emberelőnybe került a vendégcsapat azt követően, hogy a Schalke kapusa, Alexander Nübel a tizenhatoson kívül mellbe talpalta az egyértelmű ziccerbe kerülő Mijat Gacsinovicsot, és a játékvezető azonnal kiállította. A kapuba ezután a 21 éves Markus Schubert érkezett.

A továbbiakban teljes gőzzel ment előre a Frankfurt, és nyomás alá helyezte ellenfelét. Ennek ellenére a hazaiak eldönthették volna a meccset a 84. percben, ám ezúttal a kapufa mentett. Bár a hajrában még próbálkoztak a vendégek, ezeket sikerrel hárították a „királykékek”, így a három ponttal a tarsolyukban őrzik negyedik pozíciójukat a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Schalke–Frankfurt 1–0
(Raman 53.)
KORÁBBAN
Wolfsburg–Mönchengladbach 2–1
(Schlager 13., Arnold 91., ill. Embolo 15.)
Fortuna Düsseldorf–RB Leipzig 0–3 (Schick 2., Werner 58. – 11-esből, Mukiele 75.)
Bayern München–Werder Bremen 6–1 (Ph. Coutinho 45., 63., 78., Lewandowski 45+4., 72., Th. Müller 75., ill. Rashica 24.)
Hertha BSC–Freiburg 1–0 (Darida 53.)
1. FC Köln–Bayer Leverkusen 2–0 (J. Córdoba 73., Bornauw 84.)
Mainz–Borussia Dortmund 0–4 (Reus 32., Sancho 66., T. Hazard 69., Schulz 84.)
Paderborn–Union Berlin 1–1 (Pröger 32., ill. Ingvartsen 7.)
Hoffenheim–Augsburg 2–4 (Skov 14., Locadia 80., ill. P. Max 11., 51. – a másodikat 11-esből, F.