Szalaiék bent maradtak a Bundesligában, a Werder a kiesés szélén

R. Gy.R. Gy.
2020.06.20. 15:23
Fernandes gólja biztossá tette a Mainz bennmaradását (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában a Mainz 3–1-re legyőzte a Werder Brement, ezzel biztossá vált, hogy a következő idényben is a legjobbak között szerepel. A Werdernek egyetlen meccse maradt arra, hogy elcsípje az osztályozós helyet, de ehhez a Düsseldorfnak is hibáznia kell.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Mainz–Werder Bremen 3–1 (Quaison 25., Boetius 30., E. Fernandes 85., ill. Oszako 58.)

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

A mérkőzés előtt még többféle forgatókönyv is lehetséges volt a kiesés elkerüléséért zajló harcban, de az biztos volt, hogy ha a Mainz nyer, bent maradt a német első osztályban.

Mivel a Bremen talpát égette leginkább a tabella alja, mindjárt támadásokkal igyekeztek bizonyítani, hogy komolyan gondolják a bennmaradást. Egymás után dolgozták ki a helyzeteket a brémaiak, de ezek kimaradtak, így magára talált a Mainz, és a 25. percben meg is szerezte a vezetést. Egy szabadrúgás után gyötörte a hálóba a labdát Quaison. 1–0

Még fel sem ocsúdott a döbbenettől a vendégcsapat, amikor a 30. percben megduplázta előnyét a Mainz. Boëtiusról megfeledkeztek a Werder védői, ő pedig – ha már nem lépett ki rá senki – 16 méterről a bal alsóba csavart. 2–0

Megroggyant a Werder, sőt a félidő vége előtt még a harmadikat is megkaphatta volna a Mainztól, ha Pavlenka nem véd szenzációsan.

A második félidőben megint a Werder kezdett jobban, beszorította kapuja elé a hazaiakat, és többször is gólt szerezhetett volna, de nem sikerült. Aztán az 58. percben az hozta meg a szépítő találatot, hogy egy lényegében elveszett labdát szereztek vissza a vendégek, Oszako pedig nagyon bevágta. 2–1

Feléledtek a brémai remények, de bejött Szalai Ádám és Fernandes, és a játék képe megváltozott. Átvette a kezdeményezést a Mainz, és többször is növelhette volna az előnyét. Ez végül a 85. percben történt meg, amikor Fernandes éles szögből a kapuba lőtt. 3–1

A meccs végén a Mainz a bennmaradását ünnepelhette, a vendégek pedig szomorúan vették tudomásul, hogy már legfeljebb az osztályozó elérésében bízhatnak, de ahhoz a Düsseldorfnak is hibáznia kell már.