Xabi Alonso: Az Allianzban tíz ember ellen is nagyon nehéz nyerni

N. L.N. L.
2024.12.04. 12:45
Xabi Alonsóék búcsúztatták a Bayern Münchent (Fotó: Getty Images)
Mint beszámoltunk róla, a Német Kupa nyolcaddöntőjében a Bayer Leverkusen a korán emberhátrányba kerülő Bayern München vendégeként továbbjutott. Az összecsapást követő sajtótájékoztatón Vincent Kompany elégedett volt csapatának kitartásával, míg Xabi Alonso kiemelte, hogy sosem könnyű a bajorok otthonában nyerni.
Német labdarúgás
2024.12.03. 22:52

Neuer karrierje első piros lapja után a Leverkusen kiejtette a Bayernt a Német Kupából

A harmadosztályú Bielefeld búcsúztatta az élvonalbeli Freiburgot, a Werder csak a 94. percben harcolta ki a továbbjutást a Darmstadt ellen.

A rekordbajnok bajorok 2019 óta nem nyerték meg a kupát, és most is kiestek.

Játékosként sokszor játszottam emberhátrányban, nem szabad a mai teljesítményt természetesnek venni. Sajnos nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket. Tíz emberrel játszani mindig különleges kihívás, ilyenkor a szurkolók tényleg a 12. játékosok lehetnek, és ma így történt, ezt mindannyian éreztük. A srácok mindent beleadtak. Ennek ellenére a vereséget nem lehet szépíteni, pláne ha az azt jelenti, hogy kiestél a kupából” – fejtette ki véleményét a Bayern vezetőedzője, Vincent Kompany.

Joshua Kimmich szerint nem Manuel Neuer kiállításán múlt a végeredmény. „Nem Manun múlt. Nem tudtunk volna dominánsabbak lenni 11 emberrel sem… A helyzetkihasználásunkon kívül nem lehet kritizálni a játékunkat. Az eredmény ellenére ez volt az egyik legjobb teljesítményünk az idényben.”

Xabi Alonso kiemelte, hogy milyen elégedett játékosaival: „Büszkeséggel tölt el, hogy az Allianz Arénában jutottunk tovább. Itt tíz ember ellen is nagyon nehéz nyerni, de nekünk sikerült.”

A Leverkusen csapatkapitánya, Jonathan Tah nem érezte hatékonynak a csapatot. „Még úgy is, hogy emberelőnyben voltunk, nem játszottunk mindig jól. Nem tartottuk jól a labdát, és a helyzeteinket sem használtuk ki eléggé. Ennek ellenére a tervünk szerint játszottunk, főleg az első félidőben. Sikerült nagy nyomást helyezni rájuk és a védelmük mögé kerülni.”

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Bayern München–Bayer Leverkusen 0–1

 

Legfrissebb hírek

Máris sorsoltak: a Bayern München a harmadosztály bajnokával kezd a Német Kupában

Német labdarúgás
12 órája

Felkészülés: simán nyertek az oroszok; Szlovákia ikszelt Montenegróval

Minden más foci
2026.06.05. 21:25

Xabi Alonso után újra spanyol edzője lesz a Leverkusennek – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.04. 13:42

Nagy tervekkel éled újjá a királyhelmeci futball

Minden más foci
2026.06.02. 10:23

A PSG-t öt, az Arsenalt három játékos képviseli a BL-idény álomcsapatában

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 18:34

Raheem Sterlinget kábítószeres vezetéssel gyanúsítják

Minden más foci
2026.05.30. 13:33

Magyaros nyolcaddöntő, kilencgólos meccsek, és őrült elődöntő – a BL-idény tíz legérdekesebb mérkőzése

Bajnokok Ligája
2026.05.29. 17:46

653 gól, 623 sárga lap, jubileumok, klubrekordokok és egy kapusgól – a BL-idény számokban

Bajnokok Ligája
2026.05.28. 12:44
Ezek is érdekelhetik