NL, C-liga: két gól, két döntetlen Moldova és Görögország csoportjában

K. T. I.K. T. I.
2020.09.03. 22:46
Nicolaescu a 20. percben szerzett vezetést Moldovának (Fotó: Getty Images)
Moldova Koszovóval ikszelt Olaszországban, Szlovénia hazai pályán játszott 0–0-t Görögországgal a labdarúgó Nemzetek Ligája C-ligájának 3. csoportjában.

Moldova Parmában, Olaszországban kényszerült fogadni Koszovót az NL első fordulójában. A vezetést a pályaválasztó moldoavaiak szerezték meg egy kipattanót követően Ion Nicolaescu találatával (1–0). A második félidőben teljesen beszorultak a hazaiak, 45 perc alatt nemhogy kaput eltaláló lövése, de még csak gólszerzési kísérlete sem akadt Moldovának. Ezzel szemben Koszovó 15 lövéssel vagy fejessel kísérletezett, a Svájcban futballozó Benjamin Kololli találatával pedig a 71. percben kicsikarta az egy pontot (1–1).

A csoport másik mérkőzésén Szlovénia Ljubljanában végzett gól nélküli döntetlenre a meccs jelentős részében mezőnyfölényben töltő, tizenhat gólszerzési lehetőségig jutó Görögországgal.