Egy gól döntött, az NK Osijek ismét legyőzte a Hajduk Splitet

H. D.H. D.
2021.04.16. 20:20
Az Eszék egy góllal nyert a Hajduk Split otthonában (Fotó: nk-osijek.hr, archív)
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 29. fordulójának pénteki játéknapján az NK Osijek (Eszék) idegenben 1–0-ra legyőzte a Hajduk Splitet.

1. HNL
29. FORDULÓ
Hajduk Split–NK Osijek 0–1(Miérez 48.)
Kiállítva: Fossati (85., Hajduk)

Az élcsoport:1. Osijek 65 pont,2. Dinamo Zagreb 64 (27 mérk.),3. Gorica 49

Rangadót rendeztek a horvát bajnokság 29. fordulójának pénteki játéknapján: a második NK Osijek az ötödik Hajduk Split otthonában lépett pályára. Ráadásul mind a két együttes remek formában várta a találkozót: a Hajduk éppen az eszékiektől elszenvedett február eleji vereség óta sorozatban nyolc bajnokit hozott le veretlenül, míg az eszékiek hetes veretlenségi szériával a hátuk mögött várták az összecsapást.

Ennek ellenére meglehetősen eseménytelenül kezdődött a mérkőzés, egy-egy kósza lövést leszámítva nem nagyon jegyezhettünk fel helyzetet. Az első félidő második felében mezőnyfölénybe játszott az Eszék, ráadásul már Nikola Kalinicnak is akadt feladata: a hazaiak kapusának Ramón Miérez, Damjan Bohar, majd Petar Bockaj lövése után is védenie kellett.

Aztán a fordulás után gyorsan megtört a jég: a 48. percben Mato Milos jobb oldali beadása után RamónMiérez 10 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát (0–1). A 23 éves argentin csatár idénybeli 20. találatát jegyezte a bajnokságban, így toronymagasan vezeti a góllövőlistát.

A folytatásban a Hajduk Split nem tudott váltani, ráadásul a hajrában emberhátrányba is került – Marco Fossati nagyjából egy perc alatt gyűjtött be két sárga lapot –, így az NK Osijek megtartotta az előnyét, és újra legyőzte a Hajduk Splitet.

Az eszékieknél Kleinheisler László kezdőként 86 percet játszott, míg Gyurcsó Ádám nem kapott játéklehetőséget a korábbi csapata ellen.

Az eszékiek egy ponttal vezetik a tabellát a két meccsel kevesebbet játszó Dinamo Zagreb előtt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: Véget ért a mérkőzés, az Eszék 1–0-ra legyőzte a Hajduk Splitet.

90+4. perc: Diamantakosz kapott sárga lapot.

90+1. perc: A játékvezető elküldött egy eszéki stábtagot a kispadtól.

90. perc: Hat perc a ráadás.

86. perc: Kettős csere az eszékieknél, Kleinheisler és Bohar le, Pilj és Erceg be.

85. perc: EZ MÁR KIÁLLÍTÁS! Fossati hosszan tolta meg a labdát, majd az erre lecsapó Kleinheislerre rácsúszott, így alig több mint egy perc alatt a második sárga lapját is begyűjtötte, így villant a piros.

83. perc: Fossati csúszott rá nagyon keményen Jugovic lábára, ez is megért egy sárga lapot. Sőt, Loncar még kakaskodott egy kicsit, így ő is besárgult.

82. perc: Egy kontra végén Kleinheisler 25 méterről lőtt, de Kalinic könnyedén védett.

81. perc: Caro is megsérült, így a cserejátékost is le kell cserélni, Loncar érkezett a helyére.

77. perc: Simic kapott sárga lapot.

70. perc: Kettős csere a hazaiaknál Umut és Atanaszov le, Biuk és Dolcek be.

64. perc: Bohar lövése után Kalinic nyomta szögletre a labdát.

55. perc: Cseréltek a hazaiak, Kacaniklic helyére Diamantakosz állt be.

53. perc: Kleinheisler kapott sárga lapot műesésért.

48. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ ESZÉK! Milos jobb oldali beadása után Ramón Miérez 10 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 0–1

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+5. perc: Véget ért az első félidő, az állás gól nélküli döntetlen.

45+3. perc: Lövés! Egy remek kiugratás után Bockaj, kiszorított helyzetből lőtt, Kalinic védett.

45. perc: Todorovic is besárgult.

45. perc: Sokat állt a játék, öt perc a ráadás.

40. perc: Védés! Egy eszéki kontra végén Bohar 16 méterről lőtt, de Kalinic védett, majd a kipattanót eltakarították a hazai védők.

39. perc: Jugovic kapott sárga lapot.

34. perc: Helyzet! Caro indítása után Miérez lépett ki nagy helyzetben, de kissé jobbról jobbal a kapu mellé lőtte a labdát.

31. perc: Vuskovic szabálytalanul állította meg Miérezt, sárga lapot kapott érte.

28. perc: Védés! Miérez előtt adódott lehetőség, a tizenhatoson belülről eleresztett lövése után azonban Kalinic ujjheggyel szögletre nyomta a labdát.

24. perc: Cserélt az Eszék, Guti helyére Caro állt be.

23. perc: Lehetőség! Egy jobb oldalról érkező visszagurítás után Atanaszov lőtt 15 méterről, de egy eszékiről a kapu fölé pattant a labda.

21. perc: Hordágyra is szükség van, ebből minden bizonnyal csere lesz.

19. perc: Guti és Umut párharca után előbbi a földön maradt, a kezét fájlalja, ápolni kell.

15. perc: Livaja bal oldali beadása után Juric fejelte az égbe a labdát, amelyet a kapujából kilépő Ivusic szerzett meg.

12. perc: Az első lövés! Kleinheisler próbálkozott 20 méterről, de nem találta el a kaput.

A hazaiak fehér-kék, a vendégek fekete-arany szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

A eszéki csapat másik magyar légiósa, Gyurcsó Ádám a kispadon kapott helyet.

Az Eszék kezdőcsapata: Ivusic – Milos, Guti, Skoric, Cseberko – Zaper, Jugovic – Bockaj, Kleinheisler, Bohar – Miérez.

A Hajduk kezdőcsapata: Kalinic – Colina, Simic, Vuskovic, Todorovic – Fossati, Juric, Atanaszov – Kacaniklic, Umut, Livaja.

A mérkőzés játékvezetője Ivan Bebek lesz.

Az Eszék hetes veretlenségi szériában van a bajnokságban.

A Hajduk nyolcmérkőzéses veretlenségi sorozatban van a bajnokságban, legutóbb éppen az eszékiektől kapott ki: február 6-án hazai pályán 2–0-ra nyert Nenad Bjelica csapata.

Az Eszék a második, a Hajduk Split pedig az ötödik helyről várja a mérkőzést.

A mérkőzést Poljud Stadionban rendezik meg zárt kapuk mögött.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Hajduk Split–NK Osijek mérkőzés a horvát bajnokság 29. fordulójában. Tartsanak velünk!